Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AUKUS spruiks ogłasza kolejne okręty podwodne typu Virginia;  Anthony Albanese spotyka Joe Bidena i Rishi Sunaka;  upadek banku w Dolinie Krzemowej, który wpłynął na stopy procentowe;  Trwa kampania wyborcza NSW 2023;  Zieloni odmawiają płacenia darowizn na paliwa kopalne

AUKUS spruiks ogłasza kolejne okręty podwodne typu Virginia; Anthony Albanese spotyka Joe Bidena i Rishi Sunaka; upadek banku w Dolinie Krzemowej, który wpłynął na stopy procentowe; Trwa kampania wyborcza NSW 2023; Zieloni odmawiają płacenia darowizn na paliwa kopalne

Wody powodziowe rozciągające się „jak okiem sięgnąć” w północno-zachodnim stanie Queensland opóźniły powrót mieszkańców do domów wśród wezwań do rozmieszczenia wojska w celu rozpoczęcia procesu odbudowy.

Trzy czwarte domów w Burketown nad Zatoką Carpentaria ma wodę na deskach podłogowych, podczas gdy Barclay Highway, główne połączenie drogowe między Queensland a Terytorium Północnym, zostanie zamknięte z powodu remontu przez co najmniej tydzień.

Żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby są transportowane helikopterem lub barkami do Burketown, Gregory, Dumadjie, Karumba, Normanton i odległych stacji bydła.

Premier Anastasia Palaczuk mówi, że powódź powoli ustępuje, ale niektóre społeczności pozostaną w izolacji na czas nieokreślony.

„Niestety wiele nieruchomości zostało zalanych i możemy spodziewać się znacznych szkód, a także znacznych strat w inwentarzu i dzikich zwierzętach” – powiedziała we wtorek Parlamentowi.

Rzeka Albert w Burketown podniosła się znacznie powyżej rekordu 6,78 m w marcu 2011 r., a rzeka Nicholson osiągnęła 8,54 m w Dumadji, pobijając rekord 9,15 m w 1974 r.

Mieszkańcy Burketown zostali ostrzeżeni, aby unikali chodzenia lub pływania w wodach powodziowych ze względu na niebezpieczeństwa związane z krokodylami, bakteriami i zagrożeniami podwodnymi.

pobierać

David Foot, prezes Cattle Australia, mówi, że wielu producentów, których stada zginęły w powodziach w 2019 roku, zostało ponownie zniszczonych.

„Skala tych powodzi jest bezprecedensowa, z nieruchomościami pod wodą, jak okiem sięgnąć” – powiedział Foote.

Powiedział, że przemysł hodowlany będzie potrzebował ciągłej pomocy finansowej, aby stanąć na nogi, podczas gdy wezwał dostawców paliw, artykułów spożywczych, pasz i karmy dla zwierząt domowych, aby priorytetowo potraktowali dostawy i rozważyli rozszerzenie warunków kredytowania dla tych, którzy najbardziej ucierpieli.

Rządy federalne i stanowe oferują finansowanie klęsk żywiołowych w wysokości do 180 USD osobom fizycznym lub 900 USD rodzinom na pokrycie osobistych potrzeb, dostępne są również pożyczki dla producentów surowców i małych firm w wysokości do 250 000 USD.

READ  Dochodzenia kryminalne, procesy sądowe i przesłuchania komisji: oto najnowsze informacje o różnych bitwach prawnych Donalda Trumpa

Senator federalna Susan McDonald wezwała wojsko do rozpoczęcia odbudowy i pomocy w nakarmieniu osieroconych zapasów.

„Na północnym zachodzie nie ma wystarczającej liczby usług, aby to się stało przy użyciu samych lokalnych firm”.