Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Minister mówi, że brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego dokonuje przeglądu zagrożeń związanych z TikTok

Minister mówi, że brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego dokonuje przeglądu zagrożeń związanych z TikTok

LONDYN (Reuters) – brytyjski sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Tom Tugendhat powiedział we wtorek, że brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego bada, czy zakazać chińskiej aplikacji wideo TikTok na telefonach rządowych.

TikTok coraz bardziej skupia się na obawach, że dane użytkowników mogą trafić w ręce chińskiego rządu, podważając zachodnie interesy bezpieczeństwa.

Stany Zjednoczone, Kanada, Belgia i Komisja Europejska należą do tych, które już zakazały aplikacji, której właścicielem jest chińska firma ByteDance Ltd, agencjom rządowym.

„Zrozumienie, jakie dokładnie wyzwania stawiają te aplikacje, o co proszą i jak dostają się do naszego życia, jest bardzo ważne” – powiedział Tugendhat Sky News, gdy zapytano go, czy chciałby, aby TikTok został zakazany na telefonach rządowych Wielkiej Brytanii.

„Dlatego poprosiłem Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa o zbadanie tej sprawy. Nie mam jeszcze odpowiedzi. Więc nie zamierzam jej jeszcze udzielać. Nie mogę”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Musimy upewnić się, że nasze telefony nie są oprogramowaniem szpiegującym, ale przydatnymi dla nas narzędziami” – powiedział w osobnym wywiadzie dla Radio Times.

TikTok powiedział, że byłby rozczarowany tym zakazem.

„Podobne decyzje w innych miejscach były oparte na nieuzasadnionych obawach i wydają się być kierowane szerszą geopolityką, ale pozostajemy zaangażowani we współpracę z rządem w celu rozwiązania wszelkich problemów” – powiedział rzecznik TikTok, dodając, że zaczął podejmować kroki w celu dalszej ochrony Europy dane użytkownika. .

W zeszłym tygodniu Biały Dom poparł przepisy dające administracji nowe uprawnienia do zakazywania TikTok i innych zagranicznych technologii, jeśli stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W poniedziałek Wielka Brytania nazwała Chiny „wyzwaniem definiującym wiek” dla porządku światowego, aktualizując swój plan bezpieczeństwa międzynarodowego i polityki.

Zapytany podczas poniedziałkowej podróży do USA, czy rząd rozważa wprowadzenie zakazu TikTok, premier Rishi Sunak powiedział ITV: „Patrzymy na to, co robią nasi sojusznicy”.

READ  Eksperci twierdzą, że fala upałów w Indiach i Pakistanie „testuje granice ludzkiego przetrwania”

„Chcemy mieć pewność, że chronimy integralność i bezpieczeństwo poufnych informacji. Zawsze będziemy to robić i podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby tak się stało” – dodał.

(Raportowanie Kylie McClellan). Montaż przez Christinę Fincher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.