Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aussie Max Frike wygrywa na FIM Speedway GP w Polsce

Max Frick zdobył scenę z wicemistrzem Danii Leonem Matsonem i szwedzką gwiazdą Friedrichem Lindgren

AMistrz Australii Max Fricke świętował „jedno z moich najbardziej pamiętnych wspomnień”, kiedy w sobotę na PGE Narodowym sławę zdobył polski Orlen FIM Speedway GB – Warsaw przed ponad 50 000 kibiców na PGE Narodowym.

Wiktoriański zawodnik zajął drugie miejsce na podium, pokonując drugie miejsce na starcie błyskawicy w finale Leon Matson Gwiazda duńska i szwedzka Fredrik Lindgren Na jednej z największych imprez na World Speedway, po trzyletniej przerwie, PGE ponownie ryknęła w Narodowie.

To była noc, kiedy kibice w Warszawie wyrazili solidarność ze swoimi ukraińskimi sąsiadami, gdy gigantyczne difosy polskich i ukraińskich flag dumnie powiewały na trybunie PGE Narodovi przed wyścigiem. Ponad 100 ukraińskich widzów zostało również zaproszonych na imprezę, zwiedzając teren i spotykając się z kolarzami po południu.

Ale ta noc należała do Fricka, który wygrał swój drugi Speedway GB – półtora roku później w Rundzie Siódmej 2020 w Toronto.

Urodzony w Mansfield zawodnik był zachwycony mogąc świętować największe zwycięstwo swojego życia przed największą publicznością w grze.

– To nieprawda – powiedział Frick Beam. „Nieprawdą jest mówienie, że wygrałem GP przed tak wieloma ludźmi na tym wspaniałym stadionie. Naprawdę musiałem poświęcić kilka chwil, szczególnie po spotkaniu, aby naprawdę przyjrzeć się atmosferze i tłumowi. najbardziej pamiętnych wspomnień, jakie mam.

„Od dawna nie ścigałem się w sportach halowych. Jeździłem w nich raz czy dwa, ale dawno temu. Wiedziałem, że dziś będzie trochę trudno. Czułem się bardzo komfortowo na moich rowerach. Mój zespół postawiło mnie na tej pozycji w treningu fitness dziś wieczorem i w piątek. Wykonało to niesamowitą robotę, wprowadzając i sprawiając, że czuję się dobrze na rowerze. Jak tylko wyszedłem ze startu, miałem dużo prędkości.

READ  Rozbite rosyjskie czołgi na imprezie w Warszawie, gdy Polska chwali odwagę Ukrainy

Zwycięstwo Fricka było doskonałym wzmocnieniem po rozpoczęciu sezonu dwoma punktami w chorwackim FIM Speedway GB – Tonzi Krolzewek 30 kwietnia.

2022 Speedway GB Rider Frike jest jedynym niekonkurującym zawodnikiem w polskiej PGE Extralica do największej światowej ligi żużlowej. Zamiast tego poszedł za Giloną Corą w pierwszej lidze Polski po jej dymisji w zeszłym roku.

W ostatnich latach Speedway stał się pierwszym zawodnikiem, który nie rywalizował z najlepszymi zawodnikami na świecie w najwyższej klasie rozgrywkowej Polski, wygrywając rundę GB.

„Nie wiem, czy to się robi, więc mogę z całą pewnością powiedzieć, że tak” – dodał Frick.

„Najważniejsze jest to, że czułem się dziś dobrze, bez względu na to, w jakiej lidze ścigałem się. Byłem bardzo zajęty i dużo jeździłem, więc dobrze jest wskoczyć z powrotem po pierwszej rundzie w Chorwacji. Dobry wynik. „

Australijski zawodnik na żużlu GB Max Frick
Max Fricke zmierza do największego sukcesu w swojej karierze. Zdjęcie: SpeedWGP

Matson, który zajął drugie miejsce na ostatniej imprezie PGE Narodov w 2019 roku, był zachwycony drugim miejscem w Warszawie z powodu niedawnej gorączki i burzy.

Ma teraz 30 punktów mistrzowskich – o dwa brakuje mu do czołówki serii Bartosz ZmarzlikWyszedł z półfinału z 12 punktami.

„Miło jest w końcu poczuć się trochę lepiej. W zeszłym miesiącu było ciężko z grypą i podobnymi rzeczami, ale powoli odzyskuję sprawność” – powiedział Mattson.

„Dzisiejszej nocy to było szalone, na tych halowych spotkaniach zawsze będzie szalenie. Wyścigi toczą się w ten sposób – w tak krótkim czasie.

„Nie zawsze masz czas w boksach, aby wpłynąć na swój wyścig, więc jest to bardzo stresujące i szalone. Cieszę się, że dziś wieczorem jestem drugi i jestem pierwszy w klasie – tylko dwa punkty mniej niż drugi i lider.

Lindgren, na trzecim miejscu, odpadł na krótko przed półfinałem w Chorwacji, więc z radością odzyskał 16 punktów mistrzowskich w Warszawie.

READ  Adam Buxa wybija bilet na MŚ do Polski

„Zajęło mi dobrą decyzję, aby wrócić do Warszawy i wspiąć się po drabince do tabeli mistrzowskiej. Cieszę się z trzeciej nocy. To była dla mnie bardzo trudna noc” – wyjaśnił Lindgren.

„Miałem pewne nieszczęście – przeciąłem łańcuch i rozbiłem się w upale. Walczyłem w każdym apartamencie o każdy punkt, szczerze mówiąc mam szczęście w półfinale.

Następny jest czeski Prague FIM Speedway GB – Praga 28 maja w sobotę. Długo wyczekiwana pierwsza runda SGP2 na stadionie Marquette — zaktualizowana mistrzostwa świata do lat 21 FIM Speedway odbędzie się w piątek, 27 maja.

Punkty z Mistrzostw Warszawy:
1 Maks. Fricka 20,
2 Leona Matsona 18,
3 Fryderyka Lindgrena 16,
4 Michaela Michelsona 14,
5 Bartosza Zmarzlika 12,
6 Maciej Janowski 11,
7 Tai Woffinden 10,
8 Powell Presetbelsky 9,
9 Robert Lambert 8,
10 Uchwyt do podnośnika 7,
11 Jason Doyle 6,
12 Patryka Dudka 5,
13 Maksym Drabika 4,
14 Don Powella 3,
15 Martina Vaughana 2,
16 Andersa Thompsona 1,
17 Jacques Miskovic 0,
18 DNR Witalija Lisaka,

Rankingi Speedway GB World Championship:
1 Bardos Smarslik 32,
2 Lyon Matson 30,
3 Michael Michelson 30,
4 Maciej Janowski 29,
5 Fryderyka Lindgrena 24,
6 Maks Fricka 22,
7 Robert Lambert 18,.
8 Andersa Thompsona 15,
9 Jason Doyle 15,
10 Tai Woffinden 14,
11Matej Jagger 11,
12 Paweł Preszetfelski
10, 13 Uchwyt na podnośnik 10,
14 Patryka Dudka 10,
15 Martina Vaughana 9;
16 Don Powella 9,
17 Maxim Tropic4.