Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odrodzenie planowane jest dla historycznego Browaru Polonia – Schreiber

Nieczynna od dawna destylarnia East Side, założona przez entuzjastycznego polskiego osadnika na początku ubiegłego wieku, przeżywa dramatyczne odrodzenie. Firma Buffalo Brewing Company zrealizowała ambitną renowację budynku A. Schreiber Brewing Company przy 662 Filmore Away za 5,5 miliona dolarów.

John Domres, właściciel Buffalo Brewing Company, przebudowuje 25 000 stóp. Pomieszczenie do produkcji likierów, sala degustacyjna, restauracja, muzeum (lub „pruskie”), magazyn wyposażenia i dystrybucji browaru oraz mieszkania na drugim piętrze. Odrestaurowane zostaną unikalne malowidła ścienne przedstawiające historię grypy sięgającą starożytnego Egiptu.
Rekonstrukcja zostanie zaprojektowana i wykonana zgodnie z federalnymi standardami renowacji, aby przywrócić wygląd zewnętrzny do historycznego wyglądu, w tym usunąć jasnoniebieską farbę pokrywającą większość budynku.
Alkohol jest pomysłem polskiego rodaka Anthony’ego Schreibera. Browar Schreibera Browar Schreibera był uważany za wyrafinowany obiekt, kiedy został zbudowany na dużej działce przy Philmore Avenue, sięgającej na początku XX wieku do ulicy Wilson St. Światła i maszyny były zasilane energią elektryczną, a wszystkie urządzenia zainstalowano w dwóch egzemplarzach, umożliwiając wznowienie produkcji w przypadku awarii.
Destylarnię zaprojektował Otto Wolf z Filadelfii. Architektem biur korporacyjnych był Władysław H. Zawadzki, który zaprojektował Dom Bolsky, Polskie Koło Śpiewające, Związek Polski i wiele innych lokalnych struktur. Funkcja browaru Schreiber będzie często aktualizowana w celu poprawy wydajności.
Z Polski na Manhattan
Schreiber urodził się w 1864 r. w Razias, niedaleko Tucholi w północnej Polsce, która została później zajęta przez Królestwo Prus. Do Stanów Zjednoczonych przybył w 1881 roku w wieku 17 lat po ukończeniu szkoły. W końcu zaczął pracować dla Marx & Rawls, dużej firmy chemicznej na Manhattanie. Po pracy na drabinie korporacyjnej ciężko pracujący młody człowiek postanowił skierować swoje życie w nowym kierunku.
W tym czasie bawół był jednym z ośrodków handlu i handlu w kraju, miał rosnącą populację polską, miał znaczący browar i przemysł obsługujący liczną diasporę miasta. Mając to na uwadze, Anthony postanowił przenieść się do Buffalo iw 1899 dołączył do A. Schreiber Brewing Company. Otrzymał wsparcie finansowe od jednego z poprzednich szefów, Fredericka Rawla, który został większościowym udziałowcem nowej destylarni.
Pomimo bardzo konkurencyjnego środowiska bizona, Schreiber szybko stał się znany jako jeden z najlepszych browarów w mieście. Firma produkuje wysokiej jakości produkty m.in. Manru, Gloucester i Nilo. Manru Lager to główna marka, sprzedawana jako „Król Butelkowego Pierce”. Jej nazwa pochodzi od opery z 1901 skomponowanej przez polskiego muzyka i polityka Ignacego Paderewskiego.
Schreiber był także utalentowanym i kreatywnym człowiekiem biznesu. Miał również flotę wagonów dostawczych, które sprzedawały piwo butelkowe do użytku domowego dwanaście razy, w czasie, gdy większość piw sprzedawano w salonach. W 1910 r. napisano ogłoszenie: „Wyślemy ci sprawę 'Manru’. Rozsądny model. Jeśli jesteś zadowolony, zapłać za to 60 centów; Jeśli nie złożymy reklamacji, daj nam znać, a my zadzwonimy do reszty. Sprawiedliwość, prawda?
Jedną z najsłynniejszych reklam firmy była rywalizacja o odgadnięcie krawędzi zwycięstwa w wyścigu Buffalo Mayer w 1913 roku. Każdego tygodnia przez rok nadsyłano ponad 4000 zgłoszeń, aby mieć szansę na wygranie pierwszej nagrody w postaci piwa Manu. (Tak więc obecny burmistrz Louis Furman wygrał przewagą 5127 głosów).
Schreiber był czołowym członkiem biznesowych i politycznych środowisk bizona, a także jednym z najważniejszych polonijnych Amerykanów w bawole iw całym kraju (więcej o jego życiu opowiem w następnym artykule).
W szczytowym momencie Schreiber destylował ponad 150 000 baryłek piwa rocznie i rozprowadzał je aż do Pittsburgha. Zmieniło się to jednak, gdy zakaz wszedł w życie 17 stycznia 1920 r. W odpowiedzi przebudował i przestawił A. Schreiber Brewing Co. Przekształcony w firmę Schreiber Products Corporation. Zamiast warzenia piwa zakład produkuje kawę paloną i parzoną, a także syrop słodowy i proszki. Kiedy zakaz został ostatecznie zniesiony w 1933 r., Schreibers był jedną z siedmiu gorzelni w 20 browarach, które uniknęły zakazu, i był w stanie ponownie otworzyć i warzyć piwo.
Konkurencja wzrośnie
Po zakazie
Branża zmieniła się, gdy po 13 latach Schreiber wznowił warzenie piwa. Destylarnie krajowe i regionalne, takie jak Anheuser-Busch, Pabst i Schlitz, włączyły do ​​swojego modelu biznesowego produkcję masową i dystrybucję masową. Dzięki temu mogli sprzedawać swoje piwo po cenie niższej niż koszt produkcji lokalnych browarów. Buffalo oraz kilka małych i średnich browarów w całym kraju zostało zamkniętych z powodu konkurencji.
Schreiber nadal produkował swój trunek, ale zachorował w 1938 roku i zmarł w listopadzie tego samego roku w wieku 74 lat. Firma poszła bez niego, aw 1948 roku firma postanowiła zainwestować w nową fabrykę butelek, aby sobie z tym poradzić. Stale rosnąca konkurencja.
Jednak w miarę jak jego biznes upadał, rodziny Schreiberów i Rawlsów zdecydowały się sprzedać trunek. W 1949 roku firma Schreiber Brewing została przejęta przez zarząd browaru William Simon Brewery w Clinton St. Jednak ze względu na zadłużenie i stan przemysłu złożyli wniosek o upadłość w sierpniu 1950 roku.
Cała destylarnia została sprzedana jeszcze w tym samym roku, przy czym jedna grupa inwestycyjna kupiła maszyny i sprzęt, a druga grupa kupiła grunty. Czterokondygnacyjna warzelnia została zburzona w 1951 roku, wraz z dwukondygnacyjnym biurem i fabryką butelek. Nadal stoi i jest w wyjątkowo dobrym stanie w 2022 roku.
Dzięki rozwojowi piwnego przemysłu rzemieślniczego w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach wydaje się, że stary browar A. Schreibera wkrótce ponownie będzie warzyć piwo we wschodniej części Buffalo. Do ukończenia projektu zostało jeszcze kilka lat, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, jedna z historycznych destylarni w Buffalo przeżyje renesans ponad sto lat po pierwszym otwarciu.

READ  Polska: Zmiany w prawie podatkowym od 2022