Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia Południowa zgłasza dwa nowe przypadki COVID-19, stan osiąga 80 procent podwójnych szczepień

Australia Południowa zgłasza dwa kolejne przypadki COVID-19 Mężczyzna i kobieta po dwudziestce zarazili się infekcją międzystanową.

Siedem osób z aktywnym COVID-19 przybyło do Australii Południowej od czasu, gdy stan otworzył swoje granice z Nową Południową Walią, Wiktorią i ACT we wtorek.

W oświadczeniu SA Health powiedział, że jeden z dwóch ostatnich przypadków powrócił do statusu rezydenta w kwarantannie i dlatego nie został uwzględniony w aktywnym numerze sprawy.

SA Health i premier Stephen Marshall twierdzą, że stan osiągnął obecnie 80-procentowy podwojenie wskaźnika szczepień dla osób w wieku 16 lat i starszych.

Ale najnowsze dane, z ostatniej nocy o północy, pokazują, że 79,5% osób w wieku 16 lat lub starszych zostało w pełni zaszczepionych.

Nie było żadnych aktualizacji miejsc narażenia od wczoraj, kiedy 15 witryn zostało wymienionych w związku z trzema wcześniejszymi pozytywnymi przypadkami.

Właściciel małej firmy mówi: „To nie jest zagłada i przygnębienie”

Ciasto Kalymnos znalazło się wśród ogłoszonych wczoraj lokalizacji pokazowych.

Firma SA Health wyznaczyła sklep w Torrensville jako lokalizację „przypadkowego kontaktu o niskim ryzyku” we wtorek między 11:15 a 11:55, co oznacza, że ​​osoby, które uczęszczały w tym czasie, powinny być monitorowane pod kątem objawów i natychmiast testowane, jeśli wystąpią.

Właściciel George Diacomechalis powiedział, że wiadomość jest „trochę szokująca”.

mężczyzna stojący przed sklepem
George Diacomicalis z Kalymnos Pastries w Torrensville.(ABC News: Eric Tolozyk)

„Zostałeś porzucony, ponieważ nie myślisz, że to się stanie tak szybko, o ile wiesz, że nadchodzi i dla ciebie” – powiedział.

Diacomechalis powiedział, że on i jego żona postanowili dzisiaj zamknąć sklep w celu posprzątania, mimo że nie byli do tego zobowiązani.

READ  Aktywistka z Hongkongu Agnes Chow została zwolniona po odbyciu kary w protestach antyrządowych

„Ponieważ musimy dbać o siebie, nasze rodziny, rodzinę KP – a także nasz zespół – i naszych klientów” – powiedział.

„Więc zamierzamy przyjąć to uderzenie, zamknąć dzisiaj, postępować właściwie, dopóki nie poczujemy się z tym lepiej, i jak zwykle ponownie otworzymy sobotę”.

Diacomechalis powiedział, że chce pozostać pozytywnym i „dawać przykład”.

„w pewien sposób [it] To błogosławieństwo, ponieważ jesteśmy jedną z pierwszych małych firm, które zostały dotknięte w Australii Południowej od czasu otwarcia granic i jest to strzał ostrzegawczy dla nas wszystkich, abyśmy zdali sobie sprawę, że robimy właściwe rzeczy.

Diacomechalis powiedział, że sytuacja jest trudna, ale „życie byłoby bardzo nudne, gdyby nie wyzwania”.

„Prawda jest taka, że ​​wszyscy musimy sobie z tym poradzić i iść naprzód w pozytywny sposób, więc rób właściwe rzeczy, abyśmy mogli iść naprzód i wrócić do normalnego życia wcześniej niż później” – powiedział.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszenia, strzałki w prawo iw lewo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 3 minuty 18 sekund

Czego nie obejmuje ubezpieczenie podróżne COVID-19?(Emilia Tarzon)

Pobierz formularz…