Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia świętuje jesień rozkwitem kolorów podczas corocznego festiwalu

Australia świętuje jesień rozkwitem kolorów podczas corocznego festiwalu

Miliony żywych kwiatów witają gości na corocznym Festiwalu Kwiatów Teselaar Kabulum w Wiktorii w Australii.

Festiwal, który odbywa się w miejscowości Sylvan, około 40 kilometrów od Melbourne, jest otwarty dla publiczności do 21 kwietnia, włączając weekendy i święta. Podczas australijskich wakacji szkolnych oferuje szeroką gamę wrażeń i zajęć dla gości w każdym wieku. Dzieci do 16. roku życia mogą korzystać z tych atrakcji bezpłatnie.

Oprócz pięknie zagospodarowanych ogrodów tegoroczny festiwal będzie obejmował także specjalne programy rozrywkowe, w tym występy zespołu Circus Oz.

Każdego dnia kwiatowe wróżki, gobliny i wróżki wyłaniają się z zaczarowanego lasu na kwitnące pola, pokazując śmiałe akrobacje inspirowane pięknem natury.

Przez cały dzień odbędą się także pokazy cyrkowe, podczas których leśne gobliny będą prezentować swoje umiejętności w chodzeniu po linie po kwiatach, a także wykonywać inne akrobacje, takie jak balansowanie rękami, żonglowanie i tworzenie ludzkich piramid.

Każdego dnia odbędą się także sesje opowiadania historii z udziałem wyrazistego narratora Teja, ukochanej postaci, która pojawiła się na kilku poprzednich festiwalach Kabloom. Mówi się, że te sesje pomagają dzieciom rozwinąć miłość do folkloru i środowiska.

Przez cały festiwal goście będą mogli podziwiać „Becky's Bubble Show”, podczas którego w powietrzu unosi się tęcza baniek mydlanych.

Tymczasem osoby, które chcą spełnić swoje dziecięce marzenie o wstąpieniu do cyrku, mogą przekonać się, czy mają w sobie to wszystko, by zostać artystą, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez Roches Circus na festiwalu.

Piękne kwiaty w różnych kolorach na farmie Tesselaar.

„Jako hodowca kwiatów w trzecim pokoleniu jestem podekscytowany, widząc, jak Festiwal Kabloom rozkwita w tętniące życiem święto natury, kreatywności i społeczności, która z roku na rok staje się większa i lepsza” – Paul Tesselaar, który prowadzi Tesselaar Flower Company, która jest organizatorem Kabloom, – napisano w oświadczeniu.

READ  Toyota prezentuje najgorętsze koncepcje GR Yaris i GR GT3 przed debiutem w Tokio

Dziadkowie Teselaara, Cees i Johanna, założyli farmę kwiatową prawie 80 lat temu po imigracji do Australii z Holandii w przededniu II wojny światowej. Sadzili tulipany i tulipany jako hołd dla swojej ojczyzny i wkrótce ich biznes rozkwitł, podobnie jak ich kwiaty.

Rodzina Tesselaar zawsze była bardzo aktywna w rozwoju branży kwiaciarskiej w Australii, a nawet pomagała innym holenderskim imigrantom w zakładaniu własnych firm kwiatowych. Od 2018 roku firma organizuje jesienny festiwal kwiatów i otwiera dla publiczności swoje gospodarstwo w Sylvan.

Na farmie rośnie około 120 gatunków tulipanów i innych roślin, a zwiedzający będą mogli zobaczyć je wszystkie. Mówi się, że festiwal od lat przyciąga miliony turystów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych.

Festiwal jest wydarzeniem biletowanym, a bilety można kupić na oficjalnej stronie internetowej (kabloom.com.au). Choć dla Malezyjczyków jest już za późno na wyjazd do Wiktorii na tegoroczny festiwal, bez problemu można zaplanować przyszłoroczną edycję, która zwykle odbywa się w kwietniu.