Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijczyk przeniósł się na Bali, aby naprawić miejscowe odstawienie sterydów

Australijczyk przeniósł się na Bali, aby naprawić miejscowe odstawienie sterydów

Podczas gdy większość Australijczyków może sięgnąć po nowy środek czyszczący lub nawilżający, aby poprawić swoją cerę, jeden niefortunny mieszkaniec Queensland musiał uciec się do dzikiej procedury, aby naprawić swoją cerę.

Przez ponad trzy lata Jordan Indianin toczył bolesną walkę ze swoją skórą, próbując odstawić go od miejscowego leczenia sterydami, na którym polegał przez kilka lat.

Na początku zeszłego roku zaczął dokumentować swoje doświadczenia w mediach społecznościowych, ujawniając – często w konfrontacji ze szczegółami – jak bardzo starał się zmusić swoją skórę do zachowania się.

Jego początkowa decyzja o zaprzestaniu stosowania sterydów była spowodowana niezdolnością jego organizmu do produkcji własnego kortyzolu, co spowodowało nadwrażliwość jego skóry na nowe środowiska i spowodowało bolesne wysypki.

Zaczął zmniejszać dawkę w 2020 roku w nadziei, że jego skóra w końcu sama się dostosuje, ale do 2022 roku stało się jasne, że będzie to wymagało dodatkowego wsparcia.

Pan Hendey rozpoczął „leczenie bez nawilżenia”, które obejmowało zmniejszenie spożycia wody i powstrzymanie się od używania kremów.

Odniósł stopniowy, ale znaczący sukces, tym bardziej podczas podróży do Tajlandii, gdzie wilgoć powietrza znacznie pozbawiła go kończyn i twarzy.

Jednak ostatnio w jego rodzinnym mieście Kingscliff zimne warunki doprowadziły do ​​złuszczania skóry tak poważnego, że jego skóra powróciła do stanu sprzed podróży.

Zdesperowany, by na zawsze przejąć kontrolę nad sprawą, on i jego partnerka Carris Stapley podejmują decyzję o przeprowadzce na Bali w Indonezji.

„Witam w moim nowym domu, można powiedzieć, że jest bardzo tropikalny, co oznacza, że ​​jest wilgotny, co oznacza, że ​​jestem szczęśliwszy” – ogłosił Hendey w wideo w tym tygodniu.

„Przeprowadziliśmy się na Bali i mamy nadzieję, że zostaniemy tam przez następne 12 miesięcy, może dłużej, w zależności od tego, ile czasu zajmie poprawa mojej skóry”.

READ  Matka Borisa Johnsona, Charlotte Johnson, umiera w wieku 79 lat

Wyjaśnił, że przez ostatnie dwa tygodnie było to szczególnie trudne, ponieważ w Kingscliff warunki były znacznie chłodniejsze.

„Nagle wilgotność spadła i zrobiło się naprawdę źle, a moja skóra łuszczyła się, tak jak na początku” – powiedział.

„Tuż przed wyjazdem leżałem na podłodze w pozycji embrionalnej i było mi bardzo niewygodnie. Jestem więc podekscytowany, że tu jestem… Już zaczynam czuć się dużo lepiej”.

Miejscowy zespół odstawienia steroidów to wyniszczający stan, który może wynikać ze stosowania miejscowych steroidów w leczeniu problemów skórnych, takich jak egzema, lub z miejscowego stosowania steroidów u osób, które nie miały wcześniejszej choroby skóry.

Miejscowe steroidy są również nazywane miejscowymi kortykosteroidami, glikokortykosteroidami i kortyzonem i występują w kilku postaciach, w tym w kremach, maściach, olejkach, żelach i balsamach.

TSW jest stanem spowodowanym nieumyślnie przez leczenie i nie każdy, kto stosuje miejscowe sterydy, rozwinie TSW.

Nie jest jasne, dlaczego niektóre osoby doświadczają TSW wtórnie do miejscowej terapii steroidowej, a inne nie.

Aby kontynuować rozmowę, wyślij e-mail na adres [email protected]