Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak psy mogą stwierdzić, czy masz Covid-19

Nowe badanie ujawnia, że ​​psy mogą wyczuć, czy dana osoba ma Covid-19 „w ciągu kilku sekund”.

Prowadząca Sky News, Shari Markson, ujawniła, że ​​do Białego Domu dostarczono nowy tajny raport wywiadowczy na temat pochodzenia Covid-19.

Dwa żółte labradory, Rizzo i Scarlett, spędziły dwa miesiące na szkoleniu w celu wykrycia wirusa, zanim przeprowadzono próby w 27 szkołach w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.

Psy zostały przeszkolone do wykrywania lotnych związków organicznych uwalnianych przez osoby z aktywnymi infekcjami, a ponad 3500 uczniów zostało przebadanych.

Badanie, które zostało opublikowane w poniedziałek w JAMA Pediatrics, wykazało wskaźnik dokładności 83 procent dla pozytywnych detekcji i 90 procent dla negatywnych.

Rizzo i Scarlet, psy użyte w programie badań przesiewowych psów Covid-19. Zdjęcie: Wczesny alarm psów

To było mniej niż 95-procentowa ocena dokładności w laboratorium, którą naukowcy przypisywali rozproszeniom w szkole, takim jak hałasy, zapachy i małe dzieci.

W Australii test łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) jest uważany za złoty standard, ze 100-procentową czułością w warunkach laboratoryjnych. Szybkie testy antygenowe muszą być dokładne w ponad 80 procentach.

Uczniowie ustawili się w kolejce, podczas gdy psy wąchały kostki i stopy, co wskazywało na możliwą pozytywną infekcję siedzeniową.

Kierownik badania, Carol Glaser, powiedziała, że ​​badanie potwierdziło wykorzystanie psów jako „skutecznej, nieinwazyjnej” metody przesiewowej, którą można zastosować w przypadku innych patogenów.

„Badanie przesiewowe psów pod kątem zakażenia Covid-19 można zakończyć w ciągu kilku sekund” – napisali autorzy w artykule.

„Psy szkolone węchem to strategia szybkiego, nieinwazyjnego, taniego i przyjaznego dla środowiska badania przesiewowego Covid-19”.

Wiadomość pojawia się po tym, jak główny lekarz Australii ostrzegł, że w nadchodzących miesiącach można spodziewać się kolejnych fal Covid-19.

Ludzie wyrośli z Covid-19, jasne, że ja wyrosłem z Covid-19, ale to nadal istnieje. „Nie możemy ignorować rozprzestrzeniania się Covid-19 w społeczności” – powiedział dyrektor medyczny Paul Kelly.

READ  Amerykańscy astronauci i rosyjscy kosmonauci będą podróżować razem na Międzynarodową Stację Kosmiczną na mocy nowej umowy

„Szybko przechodzimy do czasów, w których tak naprawdę kierujemy te wiadomości do osób z grupy podwyższonego ryzyka, a nie do ogólnej populacji”.

Metody wykrywania, takie jak psy, mogą okazać się nieinwazyjnym i tańszym sposobem wykrywania Covid-19. Zdjęcie: Patrick T. Fallon/AFP

W poniedziałek dochodzenie parlamentarne opublikowało swój końcowy raport na temat długotrwałego Covid-19 w Australii, powołując się na potrzebę stworzenia skoordynowanego na szczeblu krajowym programu badawczego dotyczącego wirusa.

Przewodniczący komisji Mike Freelander powiedział, że przedłużający się Covid jest głównym problemem dla kraju, przy czym od 2 do 20 procent infekcji rozwija tę chorobę.

Wśród dziewięciu zaleceń komisji znajduje się krajowa baza danych Covid-19 do śledzenia infekcji, hospitalizacji i powikłań.

W raporcie stwierdzono, że „brak rozstrzygających dowodów na czas powrotu do zdrowia”, ale większość ludzi w końcu wyzdrowieje.

Karen Hill, dyrektor grupy wsparcia Australia Long Covid Community na Facebooku, powiedziała w dochodzeniu, że skala wpływu wirusa w Australii nie została „w pełni rozpoznana”.

„Wyzwania, przed którymi stoimy w zakresie zdrowia, kariery, pracy, dochodów, związków i naszych przyszłych wyników zdrowotnych są całkowicie nieznane” – powiedziała.

„Ten brak solidnych danych utrudnia opracowanie odpowiednich reakcji politycznych, a powszechna, pilna i poważna potrzeba jest łatwo ignorowana”.

Po opublikowaniu raportu sekretarz zdrowia Mark Butler obiecał 50 milionów dolarów na nowe badania i rozwój krajowego planu reagowania na długotrwałego wirusa Covid-19.