Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijscy magnaci nieruchomości są jednymi z największych miliarderów Forbesa

Australijscy magnaci nieruchomości są jednymi z największych miliarderów Forbesa

Ośmiu magnatów zajmujących się nieruchomościami i rozwojem nieruchomości w Australii tworzy coroczny magazyn Forbes Lista miliarderów na świecie na rok 2023.

Deweloper i założyciel Meriton Harry Triguboff jest 137. najwyżej notowanym deweloperem z majątkiem netto 13,1 miliarda dolarów.

Tegoroczna lista została opublikowana po raz pierwszy w 1987 roku i zawiera ponad 2600 10-cyfrowych fortun, a światowi miliarderzy mają obecnie majątek 12,2 biliona dolarów.

Bernard Arnault, właściciel takich marek jak Louis Vuitton i Christian Dior, zepchnął Elona Muska z czołówki listy.

Jego majątek netto wynosi 211 miliardów dolarów, podczas gdy Elon Musk ma majątek 180 miliardów dolarów.

Ale dla tych, którzy chcą zobaczyć, co mogą wyprodukować wyższe szczeble sektora nieruchomości, oto najlepsi Australijczycy, którzy dorobili się bogactwa na nieruchomościach.

Harry Tregubow

Klasyfikacja: 137

Wartość netto: 13,1 miliarda dolarów

Urodzony w Chinach, Harry Tregubov przybył do Australii jako nastolatek i kształcił się w The Scots College w Sydney, zanim udał się na University of Leeds w Anglii, gdzie ukończył z dyplomem z inżynierii tekstyliów.

Pracował w tekstyliach w Izraelu i Afryce Południowej, zanim wrócił do Australii, gdzie był właścicielem taksówki i floty mleczarskiej.

Dopiero w 1963 roku wybudował swój pierwszy blok mieszkalny i przy okazji założył firmę Meriton.

Od tego czasu Harry stał się odnoszącym największe sukcesy deweloperem w Australii i nadzorował budowę ponad 76 000 domów mieszkalnych.

Jana Jandela

Klasyfikacja: 878

Wartość netto: 3,3 miliarda dolarów

John Gandel, australijski przedsiębiorca i deweloper, dorobił się fortuny głównie na rozwoju nieruchomości komercyjnych i centrów handlowych.

W latach pięćdziesiątych John przejął kontrolę nad firmą odzieżową Susan, należącą do swojego polskiego ojca imigranta, i pomógł rozwinąć ją w sieć ponad 200 sklepów, zanim w połowie lat osiemdziesiątych sprzedał ją swojemu szwagrowi.

Obecnie jest właścicielem połowy centrum handlowego Chadstone, największego centrum handlowego na półkuli południowej z ponad 500 sklepami.

READ  The Angels świętują 45-lecie australijskiej sceny muzycznej filmem dokumentalnym „Kickin Down the Door”

John prowadzi również jedną z największych australijskich organizacji charytatywnych – Gandel Philanthropy – która przekazała 1 milion dolarów na apel o pożary buszu w tym kraju w 2019 roku.

Langa Walkera

Klasyfikacja: 1312

Wartość netto: 2,3 miliarda dolarów

Lang Walker jest założycielem i dyrektorem generalnym firmy Walker Corp., która jest właścicielem parków przemysłowych, biurowców i projektów mieszkaniowych.

Założona wraz z ojcem Alekiem w 1964 roku firma Walker Corp zrealizowała ponad 1000 projektów, w tym kultowe miejsca w kraju, takie jak King Street Wharf w Sydney i Collins Square w Melbourne.

Walker Family Foundation wspiera szereg organizacji charytatywnych, w tym Szpital Dziecięcy w Westmead.

W 2015 roku Lang został odznaczony Oficerem Orderu Australii za swoją działalność charytatywną.

Bob L

Klasyfikacja: 1434

Wartość netto: 2,1 miliarda dolarów

Bob El dorobił się fortuny na rozwoju nieruchomości po rozpoczęciu kariery jako pracownik budowlany w latach 70.

Założył Leda Group w 1976 roku i od ponad 40 lat działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych, handlowych, przemysłowych i komercyjnych, głównie w Nowej Południowej Walii i Queensland.

Niektóre z najbardziej znaczących projektów firmy obejmują rozwój Trinity Point na NSW Central Coast i Seachange Lifestyle Resorts.

Leda jest również właścicielem centrów handlowych w Queensland i Canberze, a także dużych projektów zagospodarowania terenu obejmujących ponad 12 000 bloków mieszkalnych.

Bob wszedł na giełdę Leda na krótko, zanim przejął ją na własność prywatną w 1990 roku i przez lata rozwinął nieruchomości o wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Bruce’a Mathison’a

Klasyfikacja: 1905

Wartość netto: 1,5 miliarda dolarów

Baron Bruce Matheson dorobił się fortuny w branży hotelarskiej, rozpoczynając karierę jako hotelarz pracujący w rodzinnym pubie w Victorii.

Obecnie prowadzi własną maszynę do pokera i imperium pubów, ALH Hotels, które jest częścią grupy Endeavour, z lokalami obejmującymi hotele, bary i restauracje.

W marcu ujawniono, że Bruce zbudował 9,97 procent udziałów w Star Entertainment Group.

READ  Królewska zasada, której córka królowej Marii nie chce przestrzegać podczas koronacji

Przez lata inwestował również w bankowość, górnictwo i nieruchomości i jest znany ze swoich działań filantropijnych, zwłaszcza w zakresie opieki zdrowotnej i edukacji.

Terry Snow

Klasyfikacja: 1905

Wartość netto: 1,5 miliarda dolarów

Terry Snow jest dyrektorem generalnym Capital Airport Group, która zarządza lotniskiem Canberra, po uzyskaniu 99-letniej dzierżawy od rządu Australii w 1998 roku za 65 milionów dolarów.

Na przestrzeni lat zainwestowano ponad 2 miliardy dolarów w rozwój lotniska i budowę parków biurowych i przemysłowych na okolicznych terenach.

Jeśli chodzi o przestrzeń mieszkalną, Terry jest właścicielem Capital Property Group i firmy deweloperskiej Capital Estate, odpowiedzialnej za osiedle Denman Prospect.

Terry był także współzałożycielem The Snow Foundation w 1991 roku, która rozrosła się wykładniczo od początkowego zobowiązania w wysokości 1 miliona dolarów do 145 milionów dolarów. Fundacja wspierała lokalne organizacje charytatywne, projekty sprawiedliwości społecznej i zmian społecznych, a także mniejszości oraz grupy wrażliwe i zaniedbane poprzez swoje przedsięwzięcia charytatywne.

Johna Van Liechouta

Ranga: 2133

Wartość netto: 1,3 miliarda dolarów

John van Lychoot przybył do Australii z rodzicami i 12 rodzeństwem z Holandii w 1960 roku.

Jest założycielem i byłym właścicielem sieci mebli Super A-Mart, którą sprzedał za 500 milionów dolarów w 2006 roku, ale zachował prawo własności do niektórych sklepów.

John jest obecnie właścicielem dużego portfela nieruchomości, w tym centrów handlowych, a także jest właścicielem Unison Projects Group, która ma udziały w aktywach turystycznych, mieszkaniowych, przemysłowych i komercyjnych.

Inni członkowie rodziny Johna również założyli własne firmy, w tym Chevron Corporation i Empire Office Furniture.

Sama Tarraccio

Ranga: 2259

Wartość netto: 1,2 miliarda dolarów

Salvatore „Sam” Tarascio jest właścicielem portfela nieruchomości komercyjnych i przemysłowych w Melbourne, w tym dużego centrum handlowego, parku biznesowego i miejsc dystrybucji.

Zaczął rozwijać nieruchomości po zakupie bagna i budowie magazynu dla niemieckiej firmy farmaceutycznej Hoechst w latach 60.

READ  UW Cinematheque wyświetla wielokrotnie nagradzany polski film „EO” · The Badger Herald

Następnie założył Salta Properties, firmę zajmującą się logistyką i rozwojem przemysłu, którą obecnie prowadzi jego najstarszy syn.

  • Liczby są prawidłowe w momencie publikacji.