Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski turysta ostrzega Londyn przed epidemią kradzieży telefonów

Australijski turysta ostrzega Londyn przed epidemią kradzieży telefonów

Australijczycy udający się do Londynu zostali ostrzeżeni, aby zachowali czujność i trzymali telefony blisko siebie, ponieważ w mieście rozprzestrzenia się „epidemia kradzieży telefonów”.

Uzyskane dane policyjne BBCNational Radio, pokazuje, że co sześć minut w Londynie zgłaszany jest telefon – w sumie 91 000 zgłoszeń w 2022 r. Odzyskano mniej niż 2000 z tych telefonów.

Tylko w styczniu tego roku zgłoszono ponad 8500 skradzionych telefonów, a tylko 119 zostało zwróconych właścicielom.

Angus Kidman, ekspert ds. podróży i technologii w witrynie porównawczej Finder, powiedział news.com.au, że w dzisiejszych czasach ludzie nie mogą podróżować bez telefonów, dlatego ważne jest, aby turyści zwracali uwagę i odkładali telefony, gdy nie są używane.

„Oprzyj się pokusie rozmawiania przez telefon podczas chodzenia – czyni cię to bardziej bezbronnym, ponieważ nie skupiasz się na otoczeniu” – radzi.

Chcesz sprawdzić mapę? Zrób to, trzymaj telefon w obu rękach, odłóż go i przejdź dalej. „

Pan Kidman powiedział, że posiadanie ubezpieczenia podróżnego za granicą jest niezbędne i był to jeden z powodów – ale dokładnie sprawdź swoją polisę.

Ostrzegł: „Wiele polis ubezpieczeniowych obejmuje wymianę skradzionego lub zgubionego telefonu, ale nie wszystkie, a niektóre będą wymagać od ciebie uwzględnienia telefonu w polisie”.

Uważaj na wyjątkowo tanie polisy, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby pokryły wartość nowszego smartfona.

„Pamiętaj, aby skonfigurować telefon tak, aby regularnie tworzył kopię zapasową kluczowych informacji online. W ten sposób, jeśli zostanie skradziony, możesz łatwiej skonfigurować nowy telefon bez utraty wszystkich danych osobowych.”

Główny inspektor policji HM, Andy Cook, powiedział BBC, że stawka opłat – liczba wniesionych zarzutów w porównaniu do liczby zgłoszonych napadów – była „nie do przyjęcia” i wpłynęła na zaufanie społeczne do policji.

„Kradzież telefonu nie jest drobnym przestępstwem”, powiedział, „uderza w samo serce poczucia bezpieczeństwa ludzi w ich społecznościach”.

READ  Śmierć królowej: kto zdobędzie jej fortunę o wartości 630 milionów dolarów i dlaczego nigdy się nie dowiemy

Policja metropolitalna poinformowała, że ​​​​złapanie kradzieży telefonu było „trudne” i miały miejsce „codzienne operacje”.

Po historii BBC, londyńska policja City, która monitoruje obszar o tej samej nazwie, znany również jako Square Mile, opublikowała ostrzeżenie w mediach społecznościowych.

„Bądź świadomy swojego otoczenia i uważaj na rowery i rowery” – powiedział.

Udostępniono nagranie z kamery mężczyzny idącego ulicą ze swoim telefonem. Widać dwóch ludzi na motocyklach jadących za nim po chodniku i wyrywających mu telefon z ręki.

Podano pięć wskazówek: bądź świadomy swojego otoczenia; Rozważ zestaw głośnomówiący, aktywuj funkcje bezpieczeństwa w telefonie; I znać swój numer IMEI. Można go uzyskać, naciskając *#06# na klawiaturze telefonu.

Londyńska policja poinformowała, że ​​funkcjonariusze odzyskali w tym roku ponad 400 telefonów i udało im się zwrócić połowę z nich właścicielom, ale nie podali, ile zgłoszeń kradzieży telefonów zostało zgłoszonych.

„Policja aresztowała wielu sprawców i postawiła im zarzuty i będzie kontynuować wysiłki w celu zwalczania kradzieży telefonów w mieście” – napisała.

powiedziała Australijka Georgia Haydon, która przeprowadziła się do Londynu z Brisbane Sydney Morning HeraldTelefon został zabrany z jej torby w nocnym klubie w styczniu.

Udało jej się go wytropić pod adresem w londyńskiej dzielnicy finansowej, ale twierdziła, że ​​policja „nic nie zrobiła”.

„Otrzymałem od nich wiadomość, że nie mogą pomóc, a potem zadzwoniłem do nich, mówiąc:„ Słuchaj, widzę, gdzie jest mój telefon… Wygląda na to, że licencja nie działa… Możesz to sprawdzić? — głosił post.

Powiedziała, że ​​policja powiedziała jej, że nie mogą wejść siłą i jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek kiedykolwiek przyznał się do kradzieży telefonu. Według pani Haydon Algieria znalazła się w Afryce Północnej.