Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Turysta zatrzasnął „erotyczny” Auschwitz fot

Zdjęcie turystki robiącej sobie zdjęcie w Auschwitz stało się wirusowe, a wielu określiło ten czyn jako „brak szacunku” i „obrzydliwość”.

Arnold Schwarzenegger nigdy nie zapomni emocjonalnego wpływu wizyty w Auschwitz, ponieważ opowiadał się za równością dla wszystkich i kwestionował tych, którzy dyskryminowali innych na podstawie niezmiennych cech.

Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą turystkę siedzącą na torach kolejowych, które przywiodły na śmierć ponad milion Żydów.

W zrelaksowanej pozycji, z ręką we włosach i głową pochyloną ku niebu. Mężczyzna przykucnął na torach przed nią i zrobił zdjęcie.

„Dzisiaj przeżyłam jedno z najbardziej przerażających doświadczeń w moim życiu” – napisała Maria Murphy, producentka brytyjskiego kanału informacyjnego GB News, wraz ze zdjęciem sceny na Twitterze.

Zdjęcie kobiety pozującej w Auschwitz zrobiło furorę. zdjęcie: Twitter/Maria Murphy

Murphy powiedział, że wycieczka trwała co najmniej godzinę przed zdjęciem turysty – a goście byli wielokrotnie proszeni o czujność i szacunek.

„Nie ma możliwości stwierdzenia ignorancji” – napisała w innym tweecie.

Za mniej niż cztery dni, pani Murphy Oryginalny tweet Polubiło go ponad 57 000 osób i ma ponad 30 milionów wyświetleń.

„Bardzo obrzydliwe. Kiedy poszedłem, ludzie robili sobie selfie. Bardzo lekceważące” – napisał jeden z brytyjskich dziennikarzy.

Pewien Amerykanin powiedział: „Odwiedziłem w 2005 roku i wszyscy w mojej grupie płakali podczas trasy”.

Australijska dziennikarka Georgina Smith, która pracuje dla CBC News w Kanadzie, napisała: „Widziałem to samo podczas mojej wizyty. Głęboko żałujemy, że nie rozmawialiśmy o tym z ludźmi”.

„Wow. Wielki szacunek. Dlaczego oni w ogóle tam są? Powinni być na plaży” – powiedział inny kanadyjski dziennikarz.

Kilka dni później uczestnicy opłakują tory kolejowe podczas 35. Marszu Żywych 18 kwietnia. Jest to program edukacyjny skierowany do młodych Żydów z całego świata, aby lepiej zrozumieć historię Holokaustu. Zdjęcie: Omar Marquez/Getty Images

Przedstawiono także oficjalne konto Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

READ  Malezja ogłosiła ogólnokrajową blokadę i odnotowała ponad 8000 nowych przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia

Zdjęcia mogą mieć ogromną wartość sentymentalną i dokumentacyjną dla zwiedzających. Obrazy pomagają nam zapamiętać”.

„Przybywając do Muzeum Auschwitz, zwiedzający powinni mieć na uwadze, że wchodzą na teren byłego obozu, w którym zamordowano ponad milion osób. Uszanuj ich pamięć.”

Według strony, od 1945 roku Auschwitz odwiedziło ponad 50 milionów ludzi z całego świata.

Oficjalne zasady odwiedzania tego miejsca w południowej Polsce stanowią, że odwiedzający muszą „zachowywać się poważnie i z szacunkiem”.