Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Autobus Badgerline pojawia się ponownie w Bristolu – wożąc ekipę filmową do Polski w 1981 roku

Autobus Badgerline pojawia się ponownie w Bristolu – wożąc ekipę filmową do Polski w 1981 roku

W tym tygodniu obszar centrum Bristolu powrócił do początków lat 80. XX wieku – choć tak naprawdę wystarczy kilka 45-letnich klasycznych samochodów i powrót czegoś, czego od wielu lat nie widziano na ulicach miasta … Autobus Badgerline.

Był to zabytkowy autobus, który dla wielu służył jako ostoja, która pomogła przekształcić Deanery Road i College Green w scenę z 1981 roku, na którą przybyła duża ekipa produkcyjna z kilkoma wielkimi gwiazdami.

Ekipa kręciła sceny do filmu zatytułowanego Wykład – chociaż istnieje pewne zamieszanie co do tytułu filmu po ostatecznej premierze. Film opowiada historię brytyjskiego profesora, który przybywa do Polski tego samego dnia 1981 roku, kiedy władze komunistyczne wprowadziły w kraju stan wojenny. Jest świadkiem morderstwa i zostaje ścigana ulicami nieznanego przedmieścia ponurego miasta bloku wschodniego.

Przeczytaj więcej: Arnolfini przeprasza za odwołanie działań Festiwalu Filmowego w Palestynie

Przeczytaj dalej: O przetargu na masowe koncerty na Queen Square zdecyduje Rada Miasta Bristolu

Ekipa filmowa kręciła sceny w Luksemburgu przed Bożym Narodzeniem, a obecnie w Bristolu kręci sceny w Wielkiej Brytanii. Miejska Biblioteka Centralna pełniła także funkcję szpitala fotograficznego, a autobus Badgerline z dumą widnieje na wyświetlaczu miejsca docelowego jako „Portishead”, istnieje szansa, że ​​można go sfotografować także w samym Bristolu.

Główne zdjęcia rozgrywają się w Polsce, a sam film jest w dużej mierze sprawą anglo-polską, a w filmie przełączają się języki między brytyjskimi i polskimi gwiazdami.

Główną rolę profesora-prześladowcy gra nominowana do Oscara aktorka Lesley Manville, która jest chyba najbardziej znana z roli księżniczki Małgorzaty w „The Crown”. A obok niej, jako wówczas ambasadora Wielkiej Brytanii w Warszawie, był Tom Burke – być może najbardziej znany jako Cormoran Strike w telewizyjnej adaptacji serialu o prywatnym detektywie JK Rowling.

READ  The Conjuring 3: Końcowe napisy Nagrywanie prawdziwej historii