Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AWS i Axiom pokazują przyszłość komercyjnej eksploracji kosmosu z AWS Snowcone

Miałem zaszczyt uczestniczyć w programie re:Mars AWS w Las Vegas w zeszłym tygodniu. Re Amazon: Mars to wydarzenie Amazon, które ma na celu zaprezentowanie niesamowitych prac w kategoriach uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, robotyki i kosmonautyki.

Możesz przeczytać moje wcześniejsze relacje z Amazon re:Mars, gdzie siedzę z Rachel Thornton z AWS, dyrektorem ds. marketingu i Swamim Sivasubramanianem, wiceprezesem ds. analityki baz danych i uczenia maszynowego, tutaj Możesz też obejrzeć wywiad tutaj w odcinku podcastu Moor Insights & Strategy Insider tutaj. Teraz chcę zagłębić się w to, jak AWS i Axiom współpracują ze sobą, aby zasilać przetwarzanie brzegowe i pamięć masową AWS Snowcone na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Przestrzeń jako ostatnia granica

Kolejne 100 lat eksploracji kosmosu nie będzie takie samo jak minione 75 lat eksploracji kosmosu. Wysiłki kosmiczne były w dużej mierze napędzane przez politykę i rząd przez ostatnie pół wieku. Chęć dotarcia na Księżyc polegała przede wszystkim na pokonaniu Rosjan i zrobiła to NASA. Jeśli przyjrzymy się dzisiejszym wysiłkom kosmicznym, wiele z nich jest napędzanych potencjałem kosmosu z ekonomicznego i oportunistycznego punktu widzenia. Myślę, że to świetna perspektywa. Odkąd człowiek po raz pierwszy poleciał na Księżyc, rządowa eksploracja kosmosu zmalała i zmniejszyła się z powodu wysiłków sektora prywatnego.

Przejście eksploracji kosmosu z sektora rządowego (NASA) do sektora prywatnego bardzo przypomina mi dzisiejszy System Pocztowy (USPS). Poczta Stanów Zjednoczonych zrodziła się z potrzeby szybkiego uzyskania informacji o Trzynastu Koloniach, w tym rewolucyjnych rozmów, które należało zachować na temat Brytyjczyków. Nazywano je Komitetami Korespondencyjnymi, potem Centrum Konstytucyjnym, a wreszcie, po utworzeniu Stanów Zjednoczonych, USPS. Przez lata, chociaż USPS jest nadal w użyciu, firmy takie jak UPS, FedEx i Amazon opanowały sztukę dostarczania poczty i paczek we wszystkich 50 stanach i na świecie. Kiedy wracam do kosmosu, ten sam komercyjny pęd i możliwości, które pozwoliły Amazonowi osiągnąć sukces w dostarczaniu przesyłek, napędzają Amazon i inne firmy zajmujące się badaniem kosmosu. W porównaniu z wysyłaniem paczek przestrzeń i ostateczna granica to zupełnie inne zwierzę.

wyzwania handlu kosmicznego

Badania kosmiczne są jednym z głównych czynników napędzających firmy takie jak Amazon do wchodzenia w kosmos. Jak w przypadku każdego rozwiązania, zanim zostanie opracowane rozwiązanie dla każdego wyzwania, które należy rozwiązać, należy przeprowadzić badania. Amazon rozwiązuje problemy związane z opóźnieniami danych i przepustowością od badaczy w kosmosie do komputerów na Ziemi. Amazon współpracuje z firmami takimi jak Axiom na pokładzie Axiom Mission 1 (Ax-1), aby rozwiązać ten problem za pomocą AWS Snowcone.

Axiom zakończył swoją pierwszą w pełni prywatną misję astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, co było kluczowym krokiem w kierunku budowy pierwszej prywatnej stacji kosmicznej Axiom Station. Axiom mówi, że integralną częścią misji Ax-1 były badania naukowe i przeprowadzono 25 badań naukowych i prezentacji technologii ze specjalnymi astronautami Axiom, w tym demonstrację z AWS Snowcone.

AWS wprowadził Snowcone dwa lata temu jako dodatek do rodziny śniegu AWS. Możesz przeczytać moje relacje z ogłoszenia AWS Snowcone tutaj. Zasadniczo pozwala na zaawansowane przetwarzanie i transmisję danych w środowiskach offline. To dość kompaktowe urządzenie, wystarczająco małe, aby zmieścić się w zwykłym plecaku i wystarczająco lekkie, aby bez namysłu wejść na kosmiczną misję. Jeśli już, posiadanie go na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to idealna aplikacja do zaprezentowania możliwości tak małego i wytrzymałego urządzenia. AWS Snowcone wprowadził możliwości obliczeniowe, pamięciowe i sieciowe na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z dala od wszelkich obiektów naziemnych, umożliwiając naukowcom wykonywanie swojej pracy bez konieczności przesyłania danych z powrotem na Ziemię.

Jeśli chodzi o pokonanie „ostatecznej granicy”, sprzęt taki jak AWS Snowcone określa krwawiącą przewagę technologii w kosmicznym świecie. AWS Snowcone przeszedł rygorystyczne testy NASA, w tym proces przeglądu bezpieczeństwa, analizę termiczną i testy symulacji pocisków.

Podobnie jak chmura, również przestrzeń jest pełna danych

Miałem zaszczyt spotkać się z Clintem Crozierem, dyrektorem ds. przestrzeni kosmicznej i satelitarnej w AWS, który ma na uwadze, jak ważne jest i będzie zarządzanie danymi z kosmosu i ich przenoszenie. Cały wywiad z Clintem Crosierem można obejrzeć tutaj w specjalnym wydaniu Szósta i piąta w drodze.

Crozier wyjaśnił, jak żyjemy w środowisku, w którym dane z kosmosu wzrosną dziesięciokrotnie w ciągu najbliższego pół dekady. Jak wspomniałem wcześniej, dane są cyfrowym złotem przyszłości i jesteśmy na dobrej drodze, aby tworzyć więcej danych, a nie mniej. Kiedy myślę o tym, jak faktycznie uzyskać dane w kosmosie, myślę o tym Współczynnik planety Który pobiera dane ze zdjęć Ziemi i analizuje te dane w wielu branżach.

Chmura jest naprawdę dobra w przekształcaniu danych w cyfrowe złoto. Ta potrzeba zarządzania danymi i ich gromadzenia jest dokładnie tym problemem, z którym boryka się już społeczność kosmiczna. To niewiarygodne, że chmura jest kluczowym rozwiązaniem naszych wyzwań kosmicznych.

Myślę, że AWS z niecierpliwością czeka i współpracuje z wieloma firmami zajmującymi się badaniem kosmosu, aby położyć podwaliny pod przyszły handel kosmiczny. Ilość aplikacji i komercji, które można wykonać w przestrzeni, pozostawia na stole spory potencjał. Wyobraź sobie przyszłość, w której pożary lasów są zarządzane w kosmosie, a pożary mogą zostać wykryte w ciągu kilku minut dzięki zdjęciom satelitarnym. Wyobraź sobie przyszłość, w której pewien procent roślin uprawianych na całym świecie będzie uprawiany na orbicie, uwalniając przestrzeń na Ziemi. Wyobraź sobie kawałek krzemu w kosmosie. Należy również pamiętać, że różnice środowiskowe w przestrzeni, takie jak niska grawitacja, ułatwiają prowadzenie niektórych badań i eksperymentów. Istnieje wiele niewykorzystanego potencjału w kosmosie, a firmy takie jak AWS wykorzystują chmurę i sprzęt, taki jak AWS Snowcone, aby eksploracja kosmosu stała się rzeczywistością.

zawijanie

Chociaż wyświetlanie AWS Snowcone na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie wydaje się wielkim krokiem w handlu kosmicznym, jest to przydatny krok w rozwiązaniu problemów z przesyłaniem danych w kosmosie. Współpraca między AWS i Axiom to pierwszy duży krok, który powinniśmy zobaczyć w ciągu najbliższych dwóch dekad, gdy handel kosmiczny i eksploracja staną się możliwe. Eksploracja kosmosu i handel są możliwe dzięki rozwojowi centrów danych, chmury, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, robotyki i dedykowanych gospodarek kapitałowych.

Uwaga: Jacob Freeman, współpracownicy Moor Insights & Strategy, Moor Insights & Strategy, przyczynili się do napisania tego artykułu.

Chodź za mną Świergot lub LinkedIn. spłacać Kopalnia stronie internetowej Lub niektóre z moich innych prac tutaj.

READ  Wygląda na to, że Razer może wkrótce mieć swój własny Steam Deck