Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie medyczne wykazało, że osoby, które utraciły węch z powodu COVID-19, mogą potrzebować nawet roku, aby go odzyskać

  • Naukowcy medyczni odkryli, że utrata węchu spowodowana COVID-19 może potrwać nawet rok.

  • Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie medycznym JAMA 24 czerwca.

  • „Utrata węchu związana z COVID-19 ma doskonałe prognozy z prawie całkowitym wyzdrowieniem w ciągu jednego roku” – powiedzieli naukowcy.
  • Zobacz więcej artykułów na stronie Business Insider صفحة.

Nowe badanie mówi, że powrót węchu po COVID-19 może potrwać nawet rok.

utrata węchu – Częściowa lub całkowita utrata węchu To był specyficzny objaw COVID-19.

Badanie opublikowane w Dziennik medyczny JAMAMówi, że anemia może trwać nawet rok. W ramach badania zespół naukowców medycznych przeanalizował 97 pacjentów, którzy doświadczyli ostrej utraty węchu dłużej niż siedem dni po pozytywnej diagnozie COVID-19.

Spośród 97 uczestników 51 przeszło subiektywne i obiektywne testy węchowe, jak wynika z badania, co oznacza, że ​​zeskanowano i przetestowano węch w celu potwierdzenia odpowiedzi.

Tych 51 pacjentów przeprowadzało ankiety co cztery miesiące przez cały rok, aby zapytać o ich zdolność węchu. Uczestnicy oceniali swój węch według tego, jak silna była ich wiara w każdym czteromiesięcznym okresie.

Według badania po czterech miesiącach około 45% z 51 pacjentów zgłosiło odzyskanie pełnego zmysłu węchu. Większość, około 53%, stwierdziła, że ​​częściowo odzyskała zmysł węchu. Pozostałe 2% wskazało, że nie odczuwają żadnej zmiany siły węchowej.

W okresie ośmiu miesięcy około 96% z 51 pacjentów zgłosiło całkowite wyzdrowienie. Dwóch pacjentów, czyli około 4%, nadal zgłaszało pogorszenie węchu po roku.

Badanie mówi, że około 28% z 46 pacjentów, którzy wzięli udział tylko w teście subiektywnym – ankietach – zgłosiło „zadowalający powrót do zdrowia” po czterech miesiącach. Pozostali uczestnicy zgłosili to samo według oznaczenia roku.

„Utrata węchu związana z COVID-19 ma doskonałe prognozy z prawie całkowitym wyzdrowieniem w ciągu jednego roku” – powiedzieli naukowcy. „Ponieważ klinicyści zarządzają coraz większą liczbą osób z zespołem po COVID, dane dotyczące wyników odległych są niezbędne do przewidywania i świadomego doradztwa”.

E-maile i alerty Business Insider

Podkreśla witrynę każdego dnia do Twojej skrzynki odbiorczej.

Śledź Business Insider Australia na Serwis społecznościowy FacebookA ŚwiergotA LinkedIn, A Instagram.

READ  To będzie bolało: 10 najlepszych oszustw związanych z Covid