Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny planują rozpocząć swoją pierwszą załogową misję na Marsa w 2033 r

Chiny zamierzają rozpocząć swoją pierwszą załogową misję na Marsa w 2033 roku i zbudować bazę na Czerwonej Planecie w kolejnych misjach, według szefa głównego producenta rakiet w tym kraju.

Wang Xiaojun, prezes Chińskiej Akademii Technologii Pojazdów Wyrzutni (CALT), przedstawił plany w przemówieniu za pośrednictwem łącza wideo na konferencji Global Space Exploration (GLEX 2021), która odbyła się w dniach 14-17 czerwca w Sankt Petersburgu.

Wang po raz pierwszy sprawdził profil Tianwen-1 Misja, pierwsza chińska misja na Marsa, która pomyślnie obraca się, ląduje i nawiguje za jednym razem, przed ujawnieniem trzystopniowej mapy drogowej przyszłej misji na Marsa w tym kraju.

W pierwszym kroku, w fazie przygotowania technologicznego, Chiny wyślą roboty na Marsa do zadań, które obejmują zwrot próbek, badanie potencjalnych lokalizacji przyszłej bazy oraz budowanie systemów, aby wykorzystać zasoby na miejscu.

Bezzałogowa misja tam iz powrotem do zebrania próbki Według Xu Honglianga, rzecznika Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej, ma wystartować z Marsa około 2030 roku.

Aby zamieszkać na Marsie, załogi muszą mieć możliwość korzystania z zasobów planety, takich jak wydobywanie wody pod jej powierzchnią, wytwarzanie tlenu na miejscu i wytwarzanie energii elektrycznej.

W drugim kroku zostaną uruchomione misje załogowe i zbudowana zostanie baza na Marsie. Według Wanga start załogi na Marsa jest zaplanowany na 2033, 2035, 2037, 2041 i później.

Trzeci krok planu przewiduje floty statków kosmicznych kursujące między Ziemią a Marsem oraz rozwój Czerwonej Planety na dużą skalę. .

Według Wanga paliwo jądrowe jest ważną opcją dla załogowych misji eksploracji Marsa.

Z drugiej strony Wang powiedział, że Chiny badają również system „drabiny nieba”, nowy system transportu kosmicznego dla misji na Marsa, bez dalszych szczegółów.

Podczas pierwszej fazy misji załogowych na Marsa system transportowy będzie obejmował wiele pojazdów, takich jak rakiety nośne, rakiety wahadłowe Ziemia-Mars oraz pojazdy do lądowania i wznoszenia się na Marsa. W różnych fazach misji wykorzystywane będą różne typy statków kosmicznych.

READ  Nowa technologia edycji genów może usprawnić leczenie wielu chorób