Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie ujawnia kosmiczne niespodzianki od zarania dziejów

Badanie ujawnia kosmiczne niespodzianki od zarania dziejów

Pionierskie międzynarodowe badanie ujawniło fascynujący wgląd w wczesną ewolucję galaktyk, rzucając światło na podstawowe procesy, które ukształtowały nasz Wszechświat.

„Wyglądało to tak, jakby galaktyki miały zbiór zasad, których należało przestrzegać, ale, co zaskakujące, wydaje się, że ten kosmiczny zbiór zasad przeszedł dramatyczne zmiany w początkach wszechświata”.

Profesor nadzwyczajny Claudia Lagos, Węzeł UWA Międzynarodowego Centrum Badań Radioastronomicznych (ICRAR)

Zespół badawczy z Danii i Australii wykorzystał niezwykłe możliwości Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, aby cofnąć się w czasie o miliardy lat, do okresu wkrótce po Wielkim Wybuchu, kiedy powstały pierwsze galaktyki.

Współautorka badania i profesor nadzwyczajny astrofizyki Claudia Lagos z Międzynarodowego Centrum Badań Radioastronomicznych (ICRAR) Uniwersytetu Australii Zachodniej powiedziała, że ​​naukowcy odkryli, że galaktyki podlegały tym samym zestawom zasad przez ponad 12 miliardów lat, kiedy powstały. . Tempo powstawania gwiazd, a także ich masa i skład chemiczny.

„Wyglądało to tak, jakby galaktyki miały swój zbiór zasad, których przestrzegały, ale, co zaskakujące, wydaje się, że ten kosmiczny zbiór zasad przeszedł dramatyczny proces przepisywania w kolebce wszechświata” – powiedział profesor nadzwyczajny Lagos.

„Najbardziej zaskakującym odkryciem jest to, że starożytne galaktyki wytwarzały znacznie mniej ciężkich pierwiastków, niż oczekiwaliśmy na podstawie tego, co wiemy o galaktykach, które powstały później.

„W rzeczywistości ich liczebność chemiczna była około cztery razy mniejsza niż oczekiwano, na podstawie podstawowej metaliczności obserwowanej w późniejszych galaktykach”.

Zdjęcie wykonał Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

Profesor nadzwyczajny Lagos powiedział, że odkrycia podważają wcześniejsze poglądy na temat ewolucji galaktyk we wczesnym Wszechświecie, sugerując, że wczesne galaktyki były ściśle powiązane z otaczającą je przestrzenią i pod wpływem swoich kosmicznych sąsiadów.

„Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że wczesne galaktyki stale otrzymywały nowy, oryginalny gaz ze swojego otoczenia, ponieważ napływ gazu rozcieńczał ciężkie pierwiastki w galaktykach, czyniąc je mniej skoncentrowanymi” – powiedział profesor nadzwyczajny Lagos.

READ  Naukowcy znajdują skamielinę „gigantycznego” pająka dinozaura w Australii

Odkrycie to podważa istniejące teorie na temat ewolucji galaktyk i rodzi pytania dotyczące mechanizmów, które odegrały rolę w latach formowania się Wszechświata, otwierając drzwi do dalszych badań procesów kosmicznych, które wpłynęły na ewolucję wczesnych galaktyk.

Wyniki opublikowano w Astronomia przyrodnicza.

/Wydanie uniwersyteckie. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.