Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie wykazało, że astma u małych dzieci jest związana z narażeniem wewnątrzmacicznym na zanieczyszczenie powietrza zanieczyszczenie powietrza

Badania wykazały, że niemowlęta, których matki były narażone na wyższy poziom małych cząstek zanieczyszczeń powietrza w czasie ciąży, są bardziej narażone na astmę.

W badaniu przeanalizowano wpływ ultradrobnych cząstek (UFP), które nie są regulowane przez rządy. Uważa się, że cząsteczki te są bardziej toksyczne niż większe cząsteczki, które są rutynowo monitorowane i są również powiązane z astmą.

Źródła UFP obejmują pojazdy i spalanie drewna, a dziesiątki tysięcy cząstek można znaleźć w każdej objętości kostki cukru w ​​powietrzu miejskim. Uważa się, że przechodzi przez płuca przyszłej matki do krwiobiegu, powodując szkodliwe infekcje. Możliwe jest również, że przenikają przez łożysko i do krążenia płodu.

UFP zostały powiązane z innymi wpływami, w tym rak mózgu Naukowcy stwierdzili, że wykazanie tego wpływu na zdrowie powinno zmotywować decydentów do mierzenia i lepszego zmniejszania zanieczyszczenia powietrza.

„Nasze badania są ważnym, wczesnym krokiem w budowaniu bazy danych, która może prowadzić do lepszego monitorowania narażenia na UFP i ostatecznie do regulacji” – powiedziała profesor Rosalind Wright z Icahn School of Medicine w Mount Sinai w stanie Nowy Jork, która nimi kierowała. Szukaj. Astma dziecięca pozostaje globalną epidemią, która prawdopodobnie wzrośnie wraz ze spodziewanym wzrostem narażenia na zanieczyszczenie powietrza cząstkami stałymi spowodowanymi przez Skutki zmiany klimatu. „

Wright powiedział, że płody były szczególnie podatne na stres oksydacyjny spowodowany cząstkami zanieczyszczeń w tkankach organizmu: „Wzrost płodu jest bardzo wrażliwy na wszystko, co zakłóca równowagę oksydacyjną”.

Wiadomo było już, że zanieczyszczenie powietrza szkodzi płodom, zwiększając ryzyko ich rozwoju Przedwczesne porody I Niska waga po urodzeniuBadanie przeprowadzone w 2019 roku wykazało, że zanieczyszczenie powietrza było równie szkodliwe dla kobiet w ciąży, jak palenie Zwiększa ryzyko poronienia. Niedawno odkryto cząsteczki zanieczyszczenia powietrza Płodowa strona łożyska.

READ  Prywatna firma filmuje pierwsze od ponad 50 lat lądowanie na Księżycu w Stanach Zjednoczonych | Wiadomości kosmiczne

Nowe badania, Opublikowano w American Journal of Respiratory and Critical Care MedicineŚledziła prawie 400 matek i ich dzieci w czasie ciąży, a następnie w Bostonie w USA.

Poziom UFP, które są mniejsze niż 0,1 μm, wahał się od około 10 000 do 40 000 na centymetr sześcienny powietrza. Naukowcy odkryli, że niemowlęta, których matki były narażone na poziom 30 000 / cm3 podczas ciąży, były czterokrotnie bardziej narażone na rozwój astmy niż te, których matki były narażone na poziom 15 000 / cm3. boczna ulica do ruchliwej drogi.

Większość rozpoznań astmy u dzieci wystąpiła po ukończeniu trzeciego roku życia i ogólnie astma rozwinęła się u 18% dzieci. Naukowcy wzięli pod uwagę inne czynniki, w tym wiek matki i otyłość. Uwzględnili także inne zanieczyszczenia powietrza. „Te UFP mają niezależne efekty” – powiedział Wright.

Naukowcy odkryli, że okres ciąży, w którym płody są najbardziej wrażliwe na ekspozycję na UFP, różni się u płodów męskich i żeńskich, co może wskazywać, że UFP zakłócały układ hormonalny.

za Studiuj w Toronto w 2019 roku Połączył również ekspozycję na układ domaciczny z astmą i zbadał znacznie większą grupę 160 000 dzieci. Jednak nowe badanie oceniało narażenie na UFP z dokładniejszą dokładnością przestrzenną – do 20 metrów zamiast miejskiego budynku mieszkalnego – i zawierało pełniejsze dane dotyczące czasów ekspozycji. „Badania uzupełniają się” – powiedział Wright.

Profesor Scott Wichenthal z McGill University i członek zespołu badawczego w Toronto powiedział, że nowe badania są zgodne z odkryciami jego zespołu i dodały do ​​szybko rosnących dowodów na niekorzystne skutki zdrowotne wynikające z UFP, w tym chorób serca i płuc oraz raka.

„Rządy muszą zwracać większą uwagę na UFP [and] Ludzie powinni starać się jak najbardziej ograniczyć ich narażenie, chociaż łatwiej to powiedzieć niż zrobić, jeśli mieszkasz blisko [sources of pollution]Powiedział Wichenthal.

READ  Niezwykle rzadkie połączenie dwóch form życia rodzi dramatyczne przewidywania ewolucyjne: „Nie zauważyliśmy tego”

Oprócz starań o unikanie zanieczyszczonych miejsc, Wright, lekarz chorób układu oddechowego, powiedziała, że ​​prosi swoich pacjentów o rozważenie przyjmowania przeciwutleniaczy, ponieważ wykazano, że zmniejszają one stan zapalny spowodowany zanieczyszczeniem cząsteczkami.