Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Statek kosmiczny polujący na burzę słoneczną szukający nazwy, prośby zostały przyjęte

Słońce naszego Układu Słonecznego przyciąga w dzisiejszych czasach dużo uwagi i ze wszystkich właściwych powodów: w tej chwili ludzkość i wszystkie jej technologie są bardziej niż kiedykolwiek narażone na skutki burz i rozbłysków słonecznych i naprawdę musimy zachować baczne oko na gigantyczną kulę ognia, wokół której obraca się Ziemia.

Niedawno połączenie NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej Orbita słoneczna Statek kosmiczny po raz pierwszy złapał taśmę wybuchu słonecznego. Oficjalnie nazywane koronalnym wyrzutem masy, zdarzenie to nie tylko przekłada się na wysłanie plazmy w kosmos, ale także przekłada się na pole magnetyczne, które, jeśli napotka Ziemię, może spowodować problem.

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) opracowuje obecnie Solar Storm Hunter, statek kosmiczny, który powinien być w stanie wykrywać kosmiczne zdarzenia pogodowe, zanim dotrą one do naszej planety.

Statek kosmiczny jest rozmieszczony na pozycji geostacjonarnej i Słońce, Tak zwany punkt Lagrange’a. Stamtąd powinien być w stanie zobaczyć powstawanie plam słonecznych na powierzchni gwiazdy, a także zobaczyć trajektorię „Zdarzenia słoneczne rozprzestrzeniają się, gdy podróżują w kierunku Ziemi”.

Kiedy wykryje coś niebezpiecznego, wyśle ​​ostrzeżenia do nas, Ziemian, dając nam trochę czasu na przygotowanie się do burzy słonecznej.

Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła ten projekt w 2020 r. Jako „Pierwsza na świecie misja ostrzegania przed słońcem” Nadal pracuje nad stworzeniem statku kosmicznego. Robiąc to, postanowiła zwrócić się do opinii publicznej o nadanie jej imienia.

Od teraz do 17 października ludzie mogą zgłaszać swoje pomysły na nazwę statku pod tym linkiem. Istnieje zestaw zasad, których należy przestrzegać, takich jak nieużywanie ponownie nazwisk z innych zadań lub zabronienie imion własnych, ale poza tym niebo jest granicą.