Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie wykazało, że skupienie się na sprawach osobistych może być najlepszym sposobem zwalczania podejrzeń dotyczących szczepień Szczepionki i szczepienia

Badania sugerują, że podkreślanie osobistych korzyści wynikających ze szczepienia przeciwko Covid może być skutecznym sposobem na zmniejszenie podejrzeń u tych, którzy niechętnie otrzymują szczepionkę.

w UK Ponad dwie trzecie dorosłych Otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid, a około jedna trzecia otrzymała dwie dawki.

Ale chociaż frekwencja w Wielkiej Brytanii jest ogólnie wysoka, niektórzy ludzie się wahają. według Najnowsze dane z Urzędu Statystyk NarodowychOd 31 marca do 25 kwietnia około 7% dorosłych w Wielkiej Brytanii zgłosiło niechęć do przyjęcia szczepionki COVID-19.

Profesor Daniel Freeman z Uniwersytetu Oksfordzkiego powiedział, że chociaż większość populacji doceniała zbiorowe korzyści wynikające ze szczepień i była gotowa do szczepienia, ci, którzy byli wyjątkowo niechętni, mogli czuć, że nie ma żadnych konsekwencji zarażenia się chorobą, ale szczepionki stanowią niebezpieczny problem dla siebie.

Badania przeprowadzone przez Freemana i współpracowników sugerują, że podkreślanie, że szczepienie może chronić osobę przed poważną chorobą lub długotrwałą chorobą Covid, może być najlepszym sposobem skierowania bardziej wahających się osób w kierunku bardziej pozytywnego punktu widzenia.

„Kiedy obawiasz się, że zaszczepienie odniesie jakąś osobistą krzywdę, osobiste ryzyko zdominuje proces podejmowania decyzji” – powiedział Freeman. „Zatem najlepszym sposobem osiągnięcia przeciwwagi jest projekcja korzyści osobistych [of vaccination]”.

Pisanie dla The Lancet Public HealthFreeman i współpracownicy opisali, w jaki sposób zrekrutowali prawie 19 000 dorosłych w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem firmy zajmującej się badaniami rynku w okresie od 19 stycznia do 18 lutego, wzbogacając próbki dla tych, którzy byli najbardziej niechętni do szczepień – zgodnie z pytaniem o gotowość szczepień.

Uczestnicy zostali następnie losowo przydzieleni do przeczytania jednego z 10 podsumowań dotyczących szczepionek Covid. Dane wahały się od tych, które podkreślały zbiorowe korzyści z dźgnięć, do tych, które kładły nacisk na korzyści osobiste, a także przekaz „kontrolny”, który był prostym wyrażeniem ze strony internetowej NHS o bezpieczeństwie i skuteczności. Następnie uczestnicy zostali poproszeni o wypełnienie większej liczby kwestionariuszy z pytaniem o ich stosunek do szczepień przeciwko Covid.

READ  Witamina D związana z demencją

Wyniki ujawniły, że średni poziom częstotliwości szczepień wśród osób uważanych za chętnych lub podejrzanych wobec szczepionek Covid był podobny, niezależnie od tego, które zdanie przeczytali.

„Większość ludzi siedzących na płocie nadal siedzi na płocie” – powiedział Freeman.

Wśród najbardziej wahających się, niektóre wiadomości były powiązane z niższym poziomem częstotliwości szczepień niż komunikat kontrolny, zwłaszcza wiadomość potwierdzająca osobiste korzyści z uderzeń pięściami.

Jednak efekt był minimalny: podczas gdy zaciekle niechętni, którzy przeczytali wiadomość kontrolną, uzyskali wynik 28,53 w 35-punktowej skali częstości szczepień, liczba ta spadła do 27 04 wśród tych, którzy czytali o osobistych korzyściach ze szczepienia.

Naukowcy dodają, że rzeczywiste zachowanie szczepień może różnić się od wyrażanego pragnienia, podczas gdy może istnieć stronniczość co do tego, kto wziął udział w badaniu, a wyniki mogą nie mieć zastosowania w innych krajach. Ponadto Freeman zauważył, że istnieją przesłanki wskazujące na to, że niektóre wiadomości mogą być odbierane w różny sposób przez różne grupy etniczne.

Powiedział jednak, że wyniki mogą być nadal znaczące, biorąc pod uwagę liczbę osób, które niechętnie przyjmują szczepienia.

„To pokazuje potencjał przesłania osobistych korzyści, ale oczywiście nadal wymaga to wzmocnienia, włączenia i powtórzenia” – powiedział.