Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Baldur’s Gate 3” ląduje na IGN 10/10, Metascore spadł do remisu z „Tears”

„Baldur’s Gate 3” ląduje na IGN 10/10, Metascore spadł do remisu z „Tears”

Tak, tak, kogo obchodzi, co mówi IGN. Być może żyjemy w epoce współczesnej „złej gry prasowej”, ale to zwykle ci sami ludzie, którzy nieustannie spierają się o wyniki Metacritic. I jako największa anglojęzyczna witryna z grami wideo, która przetrwała śmierć wielu innych, nie powiedziałbym, że nie jest to ważne dla IGN. Wręcza doskonały wynik do wielkiej gry.

Filozofią IGN jest to, że gra 10/10 nie musi być całkowicie bezbłędna, ponieważ jest to dosłownie niemożliwe, ale kiedy spojrzysz wstecz na poprzednie 10/10 na przestrzeni lat, to stawia Baldur’s Gate 3 w tej samej firmie co The Elden Ring, The Last of Us Part 2, Red Dead Redemption 2, God of War, Pokemon Red and Blue oraz Ocarina of Time. Mniej przekonują niektóre z dziesiątek bardziej pokroju Deathloop i Overwatch (choć może to Overwatch w kontekście epoki jego premiery), ale do każdego według własnego uznania. Oto jest Pełna lista, jeśli chcesz ją zobaczyć. PC Gamer przyznał mu również jeden z najwyższych wyników wszechczasów, 97/100.

Teraz, gdy opublikowano wiele zarejestrowanych recenzji, możemy zobaczyć, że Baldur’s Gate 3 ma 27 recenzji 10/10 z łącznej liczby 55. Najniższy indywidualny wynik uzyskał Eurogamer z wynikiem 8/10. 52 z 55 zarejestrowanych recenzji ma ocenę 9/10 lub wyższą.

Dlatego ogólny wynik jest bliski najlepszemu w historii. Kilku nowych uczniów poniżej 10 roku życia obniżyło swój wynik z szalonych 97 do wciąż szalonych 96. Oznacza to, że jest teraz związany z tegorocznymi Łezami Królestwa, mimo że wciąż ma tylko mniej niż połowę recenzji. Straciła również tytuł „Najlepiej punktowanej gry komputerowej wszechczasów” na rzecz Disco Elysium: The Final Cut. Jednak nadal kojarzy się z… Half-Life 2, GTA 5 i Bioshock. Tylko sześć gier komputerowych w historii ma 96 gier, a wśród nich jest Baldur’s Gate 3.

READ  Czy powinieneś kupić Intel czy AMD?

Powiedziałem wcześniej, że myślę, że gra jest teraz liderem w kategorii Game of the Year, przynajmniej w programie tak dużym, jak The Game Awards, opartym na głosowaniu w całej branży. Powiedziałem wcześniej, że Łzy Królestwa mają zamek, ale teraz muszę go przywrócić. Starfield jest tutaj główną kartą, ale zobaczymy, jak wypadnie w porównaniu z innymi dużymi grami AAA Bethesdy, które wcześniej zdobyły wysokie punkty i zdobyły wyróżnienia GOTY. Każdy inny rok może to być but, ale 2023 to orzechy.

Tak więc Baldur’s Gate 3 kontynuuje transport ciężarowy i jest to ogromny sukces, którego nikt nie mógł się spodziewać.

Chodź za mną na TwitterzeI wątkiI youtubeI I Instagram.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller I Ziemska trylogia.