Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Baylor i Narodowe Instytuty Zdrowia w Korei współpracują w celu rozwoju badań nad zdrowiem kosmicznym

Nowa umowa między Baylor College of Medicine Centrum Medycyny Kosmicznej i Koreański Narodowy Instytut Zdrowia (KNIH) umożliwi nową międzynarodową współpracę w zakresie badań naukowych i odkryć w dziedzinie zdrowia kosmicznego.

„Podobnie jak w kosmosie, nie powinno być żadnych ograniczeń dla odkryć naukowych, które przynoszą korzyści ludzkości” – powiedział. Dr.. Dorit Donovil, profesor nadzwyczajny w Centrum Medycyny Kosmicznej w Baylor i dyrektor wykonawczy Translacyjnego Instytutu Badań Zdrowia Kosmicznego. „Dzięki tej umowie będziemy współpracować z KNIH w celu współpracy i prowadzenia merytorycznej dyskusji, której celem jest ochrona zdrowia ludzi w kosmosie i na Ziemi”.

Astronauci i podróżnicy potrzebują praktycznych rozwiązań, które chronią ich przed wieloma wyzwaniami zdrowotnymi związanymi z eksploracją kosmosu, takimi jak wpływ podróży kosmicznych na ciało i umysł. Dzięki tej międzynarodowej współpracy naukowcy z obu instytutów będą pracować w różnych dyscyplinach naukowych, łącząc wiedzę specjalistyczną i udostępniając dane, aby zwiększyć zbiorowe zrozumienie tego, jak organizm wytrzymuje wyzwania w kosmosie. Wyniki tej współpracy doprowadzą do nowych zabezpieczeń zdrowotnych i wydajności oraz potencjalnie do znaczących postępów zdrowotnych dla następnej załogi NASA. Artemida misjach i czerpać korzyści z przyszłych komercyjnych lotów kosmicznych.

„KNIH ma zaszczyt zostać partnerem TRISH, instytutu doskonałości w dziedzinie zdrowia kosmicznego” — powiedział dr Jung Ji-won, dyrektor Działu Planowania Badań w KNIH. „Wspólnie z TRISH, KNIH podejmie pierwszy krok w śmiałym wyzwaniu i innowacjach w zakresie zdrowia i medycyny lotniczej, aby wzmocnić możliwości badawczo-rozwojowe i odegrać kluczową rolę w rozwoju podstawowych badań i technologii w Korei”.

Zawarta umowa ma charakter memorandum intencyjnego. Obie strony zgodziły się rozwijać owocne obszary współpracy w dziedzinie zdrowia kosmicznego. Szczególnie interesujące są kwestie zdrowia psychicznego związane z podróżami kosmicznymi, wyzwania związane z zaopatrzeniem w żywność w przestrzeni kosmicznej, negatywne skutki promieniowania kosmicznego oraz potrzeba rozwoju zaawansowanej zintegrowanej opieki medycznej w przypadku długotrwałych podróży kosmicznych. Dalsze badania w tych obszarach mogą doprowadzić do ulepszeń w terenie: silniejsza behawioralna opieka zdrowotna, poprawa zaopatrzenia w żywność, ochrona przed promieniowaniem i narzędzia medyczne, które można zastosować, aby pomóc odległym społecznościom.

READ  Ci naukowcy wyłączają ciepło, aby zasugerować dwa nowe gatunki T. Rex

„Nie mogę się doczekać rozszerzenia możliwości we współpracy z naszymi kolegami z Republiki Korei, przybliżając nas do rozwiązań zdrowotnych, które pomogą chronić wszystkich odkrywców przyszłości” – powiedział Donovil.

Wspierany przez NASA Human Research Program TRISH jest katalizatorem badań nad zdrowiem w przestrzeni kosmicznej, który finansuje przełomowe badania i technologie o dużym wpływie na wyposażenie astronautów do eksploracji kosmosu. Dowiedz się więcej o TRISH i przyszłych możliwościach finansowania, rejestrując się w jej miesięcznym programie wiadomości.

/wydanie publiczne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może dotyczyć konkretnego momentu i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.news nie zajmuje stanowiska ani nie reprezentuje żadnej instytucji, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora(ów). Tutaj.