Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Benjamin Netanjahu wszczepia rozrusznik serca, gdy Izraelczycy protestują przeciwko reformom sądownictwa

Benjamin Netanjahu wszczepia rozrusznik serca, gdy Izraelczycy protestują przeciwko reformom sądownictwa

W krótkim oświadczeniu wideo przed przeszczepem Netanjahu powiedział, że „czuje się uprzywilejowany” i planuje kontynuować reformę sądownictwa po wyjściu na wolność, dodając, że spodziewa się, że zostanie zwolniony na czas, aby udać się do Knesetu na głosowanie w poniedziałek.

Ustawodawcy mają głosować nad szeroko zakrojoną reformą, która ograniczyłaby uprawnienia nadzorcze Sądu Najwyższego poprzez uniemożliwienie sędziom unieważniania decyzji rządu na podstawie tego, że są „nierozsądne”. W poniedziałkowym głosowaniu zostanie przyjęta pierwsza ważna ustawa.

Zwolennicy twierdzą, że obecny standard „rozsądności” daje sędziom nadmierne uprawnienia decyzyjne w stosunku do wybieranych urzędników. Krytycy twierdzą, że usunięcie standardu, do którego ucieka się rzadko, pozwoliłoby rządowi na podejmowanie arbitralnych decyzji, nieodpowiednie nominacje lub dymisje oraz otworzyłoby drogę do korupcji.

Kompleksowa reforma wymaga również innych radykalnych zmian mających na celu ograniczenie władzy sądowniczej, od ograniczenia możliwości kwestionowania decyzji parlamentarnych przez Sąd Najwyższy, po zmianę sposobu wyboru sędziów.

Przemawiając w parlamencie, lider opozycji Yair Lapid wezwał Netanjahu do wznowienia rozmów ugodowych i pochwalił protestujących za przeciwstawienie się rządowi.

Rząd Izraela prowadził wojnę na wyniszczenie przeciwko obywatelom Izraela i odkrył, że ludu nie można złamać. „Nie zrezygnujemy z przyszłości naszych dzieci” – powiedział.

Tysiące Izraelczyków maszeruje do Jerozolimy w proteście przeciwko planom premiera Benjamina Netanjahu.kredyt: AP

Protestujący, którzy wywodzą się z szerokiego przekroju izraelskiego społeczeństwa, postrzegają reformę jako przejęcie władzy, podsycane osobistymi i politycznymi pretensjami Netanjahu – który jest sądzony pod zarzutem korupcji – i jego współpracowników, którzy chcą pogłębić kontrolę Izraela nad okupowanym Zachodnim Brzegiem i utrwalić kontrowersyjne wyjątki dla ultraortodoksyjnych mężczyzn.

Netanjahu został przewieziony do szpitala w środku nocy tydzień po tym, jak trafił do szpitala z powodu czegoś, co lekarze nazywali odwodnieniem. Następnie wypuścili go po wszczepieniu monitora serca, ale w niedzielę ponownie trafił do szpitala, ponieważ wykazywał anomalie, co skłoniło go do wszczepienia rozrusznika serca.

READ  Dziwaczny wypadek naraża Rachel Pighills na „wewnętrzną dekapitację”

Profesor Roy Beinart, naczelny lekarz i dyrektor Davidai Arrhythmia Center w Sheba Medical Center’s Heart Institute, powiedział w filmie, że premier potrzebował rozrusznika serca, ponieważ w sobotnią noc doświadczył „tymczasowych arytmii” lub nieregularnego bicia serca.

„Przeszczep przebiegł sprawnie, bez żadnych komplikacji. Jego stan nie zagraża życiu” – powiedział Beinart. „Czuje się świetnie i wrócił do swojej codziennej rutyny”.

Demonstranci blokują autostradę podczas protestów.

Demonstranci blokują autostradę podczas protestów. kredyt: AP

W ramach dalszej eskalacji presji na izraelskiego przywódcę, rezerwiści wojskowi w szybko rosnącej liczbie ogłosili swoją odmowę służby pod rządami, które podejmują kroki, które postrzegają jako wprowadzające kraj na ścieżkę dyktatury. Posunięcia te wzbudziły obawy, że gotowość armii może zostać zagrożona.

Należą do nich główni piloci bojowi i personel naziemnych sił powietrznych. Około 10 000 rezerwistów z całej armii ogłosiło w sobotę wieczorem, że oni również przestaną pojawiać się na służbie. Ponad 100 emerytowanych szefów ochrony publicznie poparło rosnące szeregi rezerwistów armii, którzy twierdzą, że przestaną pracować, jeśli plan zostanie przyjęty.

Netanjahu i jego skrajnie prawicowi sojusznicy ogłosili plan reform w styczniu, kilka dni po objęciu urzędu. Twierdzą, że plan jest potrzebny, aby ograniczyć to, co według nich jest nadmiernymi uprawnieniami niewybieralnych sędziów. Krytycy twierdzą, że plan zniszczyłby krajowy system kontroli i równowagi i skierował go na ścieżkę rządów autorytarnych. Prezydent USA Joe Biden wezwał Netanjahu do wstrzymania planu i poszukiwania szerokiego konsensusu.

pobierać

Netanjahu wstrzymał proces reform w marcu po silnej presji ze strony protestujących i strajków robotniczych, które wstrzymały loty wychodzące i zamknęły część gospodarki. Po tym, jak rozmowy nie przyniosły kompromisu, powiedział, że jego rząd kontynuuje reformy.

Netanjahu ma napięty harmonogram, a jego biuro mówi, że jest w dobrym zdrowiu. Ale przez lata ujawniłem kilka szczegółów dotyczących jego zdrowia lub dokumentacji medycznej.

READ  Lottery Desk: Jak Australijczycy mogą wziąć udział w amerykańskim Power Lotto o wartości 2,9 miliarda dolarów

Według National Institutes of Health rozrusznik serca jest używany, gdy serce pacjenta bije zbyt wolno, co może prowadzić do omdleń. Może być również stosowany w leczeniu niewydolności serca. Wysyłając impulsy elektryczne do serca, urządzenie utrzymuje bicie serca w normalnym rytmie. Według National Institutes of Health pacjenci z rozrusznikami serca często wracają do normalnej aktywności w ciągu kilku dni. Zwykle wymagany jest pobyt w szpitalu trwający co najmniej jeden dzień.