Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bezpieczne jest jednoczesne zaszczepienie się na COVID i przeciw grypie

16 września 2021 r. – kiedy CDC opublikowało najnowszą rundę zaleceń dotyczących sezonowości szczepionki przeciw grypie, agencja dokonała jednej ważnej aktualizacji: szczepionki przeciw grypie i COVID-19 Szczepionki Można go teraz podawać jednocześnie.

Poradnik jest wyraźną zmianą w stosunku do poprzednich zaleceń agencji, które mówiły, że inne szczepienia Nie należy go podawać w ciągu dwóch tygodni przed lub po COVID-19 Serum.

Lisa A. powiedziała: „Uważamy, że szczepienie przeciwko grypie jest bardzo ważne w kontekście trwającej aktywności COVID-19” – powiedział w wywiadzie dr Grohskopf, dyrektor medyczny Wydziału ds. Grypy CDC.

Powiedziała, że ​​COVID-19 sprawia, że ​​system opieki zdrowotnej jest bardzo zajęty. W ciągu ostatniego roku grypa Sezon prawie nie istniał. „Obserwujemy powrót innych powszechnych wirusów układu oddechowego, więc spodziewaj się corocznej pandemii grypy w tym sezonie, tak jak w większości zim.

„Znaczna aktywność grypy występująca w tym samym czasie co aktywność COVID-19 może przytłoczyć nasze systemy opieki zdrowotnej” – dodała.

Aktualizacja została opublikowana w ramach Centrum Kontroli Chorób 27 sierpnia Raport tygodniowy o zachorowalności i umieralności

Rekomendacje globalne bez zmian

Zalecenia mają na celu ukierunkowanie dostawców szczepionek w zakresie stosowania szczepionek przeciw grypie w nadchodzącym sezonie grypowym, od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Nic dziwnego, że zalecają rutynowe coroczne szczepienie przeciwko grypie wszystkim osobom w wieku co najmniej 6 miesięcy, które nie mają pewnych podstawowych chorób.

Stosując się do tych środków ostrożności, Grupa Robocza ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) CDC ds. Grypy ds. Praktyk Szczepień stwierdziła, że ​​nie tylko zmniejszy to liczbę przypadków grypy, ale także zmniejszy objawy, które mogą mylić COVID-19. W tym samym czasie, zapobieganie grypie Zmniejszenie nasilenia objawów prawdopodobnie zmniejszy liczbę wizyt lekarskich, hospitalizacji i przyjęć na oddział intensywnej terapii, co może złagodzić obciążenie systemu opieki zdrowotnej spowodowane przez COVID-19.

READ  Paradoks czerwonego nieba sprawi, że będziesz się zastanawiać nad naszym miejscem we wszechświecie

„Zalecenia dotyczące uniwersalnych szczepionek przeciw grypie ACIP i CDC nie uległy zmianie” – powiedział Grohskopf.

Powiedziała, że ​​każdy w wieku powyżej 6 miesięcy powinien co roku otrzymywać szczepionkę przeciw grypie, z kilkoma wyjątkami. niektórzy ludzie w

Szczepienie jest szczególnie ważne dla osób zagrożonych ostrymi powikłaniami grypy, w tym osób dorosłych w wieku powyżej 65 lat. kryzys, cukrzycowy, choroba serca Oraz inne choroby przewlekłe, takie jak kobiety w ciąży i dzieci poniżej piątego roku życia.

Kilka aktualizacji

Zalecenia mają inne ważne aktualizacje. Po pierwsze, szczepionki przeciw grypie zostały zaktualizowane tak, aby chroniły przed czterema różnymi wirusami grypy.

Agencja zmieniła również zalecany termin szczepień przeciwko grypie dla niektórych grup osób, w tym kobiet w ciąży w Stanach Zjednoczonych Trzeci kwadrans; Osoby dorosłe, które nie są w ciąży i dzieci, które wymagają dwóch dawek (w wieku od 6 miesięcy do 8 lat, które nigdy nie otrzymały szczepionki przeciwko grypie lub które nie otrzymały co najmniej dwóch dawek w swoim życiu).

Jednoczesne skupienie się na zarządzaniu

Jednak to nowe zalecenie dotyczące równoczesnych szczepionek przeciwko COVID-19 i grypie zdominowało aktualizację. Chociaż Grohskopf powiedział, że istnieje niewiele danych dotyczących tego pomysłu, doświadczenie z innymi kombinacjami szczepionek wykazało, że zarówno odpowiedź immunologiczna, jak i potencjalne skutki uboczne są podobne, gdy podaje się je samodzielnie lub z innymi szczepionkami.

„Na podstawie tego wcześniejszego doświadczenia nie spodziewamy się żadnych nietypowych lub nieoczekiwanych problemów związanych z bezpieczeństwem, gdy szczepionki COVID-19 i szczepionki przeciw grypie będą podawane w tym samym czasie” – powiedziała.

I chociaż Amerykanie mogą teraz otrzymać obie szczepionki w tym samym czasie, Groscoff szybko zwrócił uwagę, że żadnej szczepionki nie należy odkładać.

Powiedziała: „Idealnie, ludzie powinni otrzymać szczepionki przeciw grypie do końca października. Jeśli FDA zatwierdzi zastrzyki przypominające COVID-19 i jest zalecane przez ACIP, niektórzy Amerykanie nie będą mogli otrzymać trzeciej dawki szczepionki COVID-19 do później. Ludzie powinni iść naprzód i zaszczepić się na grypę, a następnie zaplanować szczepionkę na COVID-19 na czas”.

READ  Jakie jest nasilenie zmiennego zakażenia SARS-CoV-2 Omicron BA.4 i BA.5 w stosunku do zakażenia BA.2?

Dr Andrew Neumer nie zauważył żadnych problemów z jednoczesnym podaniem szczepionki COVID-19 i szczepionki przeciw grypie.

„Szczepionka przeciw grypie sezonowej jest dobrze tolerowana, podobnie jak szczepionka COVID” – skomentował Neumer z Wydziału Zdrowia Populacji i Zapobiegania Chorobom Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. Nie był zaangażowany w przygotowanie rekomendacji CDC.

„Ludzie często zastanawiają się, czy organizm może poradzić sobie z dwiema szczepionkami naraz? Odpowiedź brzmi tak i robimy to cały czas „- powiedział Neumer w wywiadzie. MMR szczepionka W rzeczywistości dzieciom podaje się kombinację trzech szczepionek, a MMRV jest kombinacją czterech szczepionek. Nie przejmuję się więc podwójnym zastosowaniem szczepionek przeciw grypie i COVID.

„Powodem, dla którego warto polecić jedno i drugie, jest zmęczenie: niektórzy ludzie, którzy zamierzają wrócić po drugie ujęcie, w końcu go pomijają. A więc rób oba.”

Medscape Wiadomości medyczne

© 2021 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.