Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bill Shorten krytykuje „przerażającą” decyzję Scotta Morrisona, by polecieć do Sydney z okazji Dnia Ojca

Gniew narasta z powodu weekendowej wycieczki premiera Scotta Morrisona do jego domu w Sydney, aby zobaczyć swoje dzieci w Dzień Ojca.

Ujawniona przez news.com.au w poniedziałek Rząd ACT przyznał panu Morrisonowi zwolnienie z powrotu do Canberry z Sydney.

Pan Morrison poleciał w piątek sfinansowanym przez podatników lotem VIP do Sydney i wrócił do stolicy w poniedziałek rano.

Zrozumiałe jest, że pan Morrison planuje przenieść się do Sydney w dającej się przewidzieć przyszłości teraz, gdy Parlament jest w przerwie, ale istnieje potrzeba powrotu do Canberry na spotkanie, które nie może się odbyć gdzie indziej.

Przeprowadzka była bez smaku, ponieważ tysiące australijskich rodzin pozostało rozdzielonych pośród surowych blokad w Victorii, Nowej Południowej Walii i ACT.

Przemawiając we wtorkowym Today Show, Partia Pracy Bill Shorten powiedział, że niewybaczalne jest posiadanie jednego zestawu zasad dla Morrisona i jednego dla wszystkich innych.

„Myślę, że pan Morrison zastosował w tej sprawie kiepski osąd. Byłem trochę zaskoczony, gdy przeczytałem, że to zrobił, szczerze mówiąc” – powiedział Shorten.

„Nie chodzi o to, że nie zasługuje na oglądanie swoich dzieci, ale każdy inny Australijczyk tak samo. I myślę, że kiedy twój zespół wykonuje ciężką pracę, ty też musisz to robić ciężko.

– Nie możesz mieć jednej zasady dla pana Morrisona i innej zasady dla nikogo innego. Po prostu uważam, że to okropne zarządzenie.

ikona aparatuBill Shorten skrytykował weekendowy wyjazd premiera do domu jako przerażający. i niesmaczne. przypisane mu: Kanał 9

Chris O’Keefe, Nine, nazwał ten ruch „Hawajami 2.0” w nawiązaniu do wakacji Morrisona podczas kryzysu związanego z pożarami w 2019 roku.

„Nie kupuję argumentu, że musiała wrócić do Canberry na jakieś spotkanie, spotkanie, które w końcu się nie odbyło, a on zamierzał przeprowadzić się do Sydney” – powiedział O’Keeffe.

„Wszystko wygląda trochę ładnie i spokojnie… To haniebne myśleć, że premier myśli, że ujdzie mu to na sucho.”

READ  Inżynierowie odkryli, że egzoszkielety kostek mogą znacznie zwiększyć prędkość chodzenia