Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bogaci i sławni w Indiach uciekają przed epidemią COVID-19 na pokładzie prywatnych odrzutowców

Bogaci w Indiach uciekają z kraju prywatnymi odrzutowcami, a ceny biletów lotniczych w komercyjnych liniach lotniczych gwałtownie wzrosły, gdy kryzys COVID-19 pogarsza się w kraju i zamykają się granice międzynarodowe.

Cesarze indyjscy i zamożne rodziny podobno uciekli z Indii, szukając luk w Europie, na Bliskim Wschodzie i na Oceanie Indyjskim oraz w miejscach takich jak Malediwy, które we wtorek zakazują lotów z Indii, wywołując pośpiech w ostatniej chwili.

Rząd federalny ogłosił we wtorek, że Australia zawiesi loty pasażerskie z Indii do 15 maja, a Kanada, Hongkong, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wielka Brytania już zrobiły to samo.

Związane z: „Zszokowany”: tajemnicza infekcja nawet 52 osób podczas lotu

Ranbir Kapoor – szósty najlepiej zarabiający aktor w Bollywood – znalazł się pod ostrzałem po tym, jak niegrzecznie udostępnił zdjęcia na Instagramie ze swoją dziewczyną Alią Bhatt po ich przybyciu na lotnisko w Bombaju 19 kwietnia, z napisem „Dzwonią Malediwy” – poinformowało Słońce.

Obaj podobno właśnie wyleczyli się z koronawirusa, zanim wsiedli do samolotu.

Dołączyli do nich inne gwiazdy Bollywood, Disha Pattani i Tiger Shroff, którzy poprzedniego dnia udali się na Malediwy, podczas gdy Indie kontynuowały walkę z niszczycielskimi wskaźnikami infekcji.

Podczas gdy Ranbir, 28-letnia Alia i Tiger nie zwracali uwagi na media społecznościowe podczas podróży, 28-letnia Disha opublikowała zdjęcia bikini i selfie na swoim Instagramie.

Związane z: W jaki sposób osoby zarażone COVID wjeżdżają do Australii

Rajan Mehra, dyrektor naczelny New Delhi, powiedział, że zamożni Hindusi płacą do 1,5 miliona rupii, czyli ponad 25 800 dolarów australijskich, za podróż w jedną stronę poza Indie, która obejmuje obsługę naziemną i inne opłaty. Prywatny przewoźnik lotniczy Club One Air.

Powiedział: „Oni nie są po prostu super-bogaci”. Bloomberg.

„Kto może wziąć prywatny samolot, korzysta z prywatnych odrzutowców”.

READ  Kiedy Rosja może dokonać inwazji na Ukrainę? Niektórzy twierdzą, że może to nastąpić już w tym tygodniu, inni uważają, że to tylko sytuacje

Mehra powiedział, że w niektórych przypadkach pasażerowie będą musieli zapłacić dodatkowo, jeśli samolot będzie musiał wrócić do Indii pusty.

W niedzielę władze ZEA nałożyły 10-dniowy zakaz lotów z Indii. Wcześniej droga Delhi-Dubaj była jedną z najbardziej ruchliwych dróg na świecie.

Rzecznik Air Charter Service India powiedział AFP, że popyt na prywatne odrzutowce był „całkowicie szalony”, zanim zakaz wszedł w życie.

Inny dostawca, Enthrall Aviation, miał prawie 80 zapytań dotyczących lotów do Dubaju w ciągu jednego dnia.

„Poprosiliśmy o więcej samolotów z zagranicy, aby sprostać zapotrzebowaniu” – powiedział AFP rzecznik Air France.

Wynajęcie 13-miejscowego samolotu odrzutowego z Bombaju do Dubaju kosztuje 38 000 USD (49 000 AUD) i 31 000 USD (40 000 AUD), aby wynająć sześciomiejscowy samolot.

„Ludzie tworzą grupy i umawiają się na wspólne korzystanie z naszych samolotów tylko po to, by dostać miejsce… Mamy kilka zapytań o Tajlandię, ale większość z nich to Dubaj”.

Ceny komercyjnych linii lotniczych gwałtownie wzrosły, ponieważ coraz trudniej jest zdobyć miejsca na loty poza Indiami. W ostatnich dniach przed wejściem w życie zakazu lotów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lot w jedną stronę w klasie ekonomicznej z Bombaju do Dubaju kosztował nawet 1600 USD – ponad dziesięciokrotnie wyższą niż normalna cena.

Ale ponieważ kraj nadal ustanawia nowe rekordy infekcji i grozi załamaniem systemu szpitalnego, jest to cena, którą wielu bogatych było gotowych zapłacić.

„To pokazuje, jak rozpaczliwie ludzie próbują uciec” – powiedział Mehra.

We wtorek Indie odnotowały ogromny wzrost zachorowań na wirusy, z 323 144 nowymi infekcjami i 2771 zgonami, zwiększając liczbę zachorowań do ponad 17,6 miliona.