Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedza Indie

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Assam w Indiach i uderzyło w kraj już dotknięty katastrofą koronawirusa.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło północno-wschodni stan wczesnym rankiem w środę, powodując zniszczenia budynków i pęknięcia dróg – wynika z raportów internetowych.

„Poważne trzęsienie ziemi nawiedza Assam. Modlę się o dobre samopoczucie wszystkich i wzywam wszystkich do zachowania czujności. Sarbananda Sunwal, główny minister stanu Assam, powiedział, że otrzymuje aktualizacje ze wszystkich regionów”.

Władze państwowe prowadzą śledztwo w sprawie zgonów, Reuters Według doniesień do tej pory nie odnotowano żadnych oficjalnych zgonów.

Udostępniając klip wideo w Internecie, jeden z widzów stwierdził, że wzgórze w regionie Udalguri „rozpadło się” w następstwie trzęsienia ziemi.

Naoczni świadkowie udostępnili w mediach społecznościowych przerażające nagrania przedstawiające zniszczenia trzęsienia ziemi, rejestrując i opisując zniszczenia.

„To trzęsienie ziemi było największym, jakie pamiętam” – powiedział funkcjonariusz policji miejskiej. „Najpierw było duże wstrząsy, potem kolejne mniejsze”. Reuters.

„Nie otrzymaliśmy żadnych wezwań pomocy, ale ludzie wybiegli ze swoich domów”.

Jednak w mieście Tezpur, około 45 kilometrów od epicentrum, mieszkańcy twierdzą, że trzęsienie ziemi mocno wstrząsnęło miastem, a ludzie wylewali się ze swoich domów na ulicę.

Klęska żywiołowa przychodzi jak kraj Ze śmiertelnej fali zakażeń koronawirusem, z 360 960 nowymi przypadkami i 3293 nowymi zgonami Potwierdzone w ciągu ostatnich 24 godzin – szokujący skok z 223 000 nowych przypadków wczoraj.

Assam liczy ponad 31 milionów ludzi.

Wczesne obrazy zniszczeń pokazują zniszczenie budynków i infrastruktury.

Związane z: Turyści gromadzą się, aby wziąć udział w wydarzeniu, które odbywa się raz na 6000 lat

Indyjska Narodowa Agencja Zarządzania Klęskami żywiołowymi jest w trakcie oceny szkód i strat. Nie było bezpośrednich raportów o zgonach.

„Nasze wielopiętrowe mieszkanie uległo ogromnym zniszczeniom w wyniku zawalenia się sufitów i ścian” – powiedział Subham Hazarika, biznesmen mieszkający w luksusowym apartamencie w Guwahati. Reuters.

READ  Indyjski łazik rozpoczyna eksplorację południowego bieguna Księżyca

„Na szczęście nikt nie został ranny.”

Trzęsienie o sile 6,2, według Eurośródziemnomorskiego Centrum Sejsmicznego.

Amerykańskie służby geologiczne zmierzyły siłę trzęsienia ziemi 6,0 w skali Richtera i podały, że uderzyło ono na głębokości 34 kilometrów, a jego epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta Dikyaguli – około 140 kilometrów od głównego miasta Assam.

Silne wstrząsy były odczuwalne w północno-wschodnich Indiach, a także w sąsiednim Bhutanie. Świadek powiedział agencji Reuters w Bhutanie, że setki ludzi uciekło ze swoich domów po tym, jak trzęsienie ziemi wstrząsnęło okolicą.

Region Himalajów jest regularnie narażony na duże trzęsienia ziemi. Raporty AFP.

Trzęsienie ziemi w 1950 roku zabiło około 4800 osób w Assamie i Tybecie.