Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bohaterskiemu chłopcu, który uratował autobus przed dziećmi, przypisuje się brak telefonu komórkowego

Bohaterskiemu chłopcu, który uratował autobus przed dziećmi, przypisuje się brak telefonu komórkowego

Bohaterski nastolatek, który uratował studencki autobus przed wypadkiem po tym, jak kierowca miał awarię medyczną, był jednym z nielicznych, którzy nie korzystali z telefonu komórkowego w czasie wypadku.

Dillon Reeves, uczeń siódmej klasy w Warren w stanie Michigan, siedział w piątym rzędzie swojego autobusu w zeszłym miesiącu, kiedy kierowca zaczął odczuwać zawroty głowy i tracić przytomność, co skłoniło Dillona do działania, chwytając kierownicę i hamując jak autobusem, jak powiedziała jego rodzina CBS News, zamienia się w zbliżający się ruch, trwający ułamek sekundy akt heroizmu, który był możliwy dzięki temu, że był jednym z niewielu uczniów, którzy nie korzystali z telefonu.

„Co jeszcze zamierzasz robić, gdy nie masz telefonu?” Dillon powiedział w wywiadzie dla CBS. „Będziesz patrzeć na ludzi. Zauważysz rzeczy.”

Na krótko przed podjęciem przez Dillon działań mających na celu zapobieżenie obrażeniom około 60 uczniów w autobusie, kierowca pojazdu poinformował przez radio, że dostała zawrotów głowy, gdy przewoziła uczniów do domu z Carter Middle School.

„Czuję się naprawdę oszołomiony” – powiedział kierowca przez radio w autobusie, według A.S Washington Post raport. — Chyba będę musiał przestać.

Kilka sekund później kierowca, którego tożsamość nie została publicznie zidentyfikowana, zaczyna tracić przytomność i wydaje się, że puściła ręce z kierownicy.

To było wtedy, gdy Dillon wstał, chwycił kierownicę i nacisnął hamulec, zatrzymując popiersie, podczas gdy inni uczniowie wokół niego zaczęli krzyczeć ze strachu.

„Nagle zawiodły hamulce” – powiedział CBS News jeden z uczniów autobusu.

Inny student powiedział: „Wszyscy byliśmy przerażeni i zszokowani”.

„Wtedy podniosłem wzrok i zobaczyłem go” – wspomina trzeci.

„Niech ktoś zadzwoni pod 911… teraz!” Wtedy Dillon wrzasnął na swoich kolegów.

Po zatrzymaniu autobusu superintendent Warren Unified Schools, Robert Levernois, powiedział, że przybyło dwóch „dobrych Samarytan”, aby pomóc kierowcy i usunąć uczniów z autobusu.

READ  „W wieku 75 lat wciąż muszę pracować”: miliony Amerykanów nie mogą przejść na emeryturę | Stany Zjednoczone przejście na emeryturę

Jeśli chodzi o Dillon, jego ojciec powiedział podczas konferencji prasowej, że jego syn wiedział, co robić, ponieważ jeździł wózkami golfowymi po kempingach jej rodziny iw pewnym momencie ćwiczył jazdę z siedzenia pasażera.

„Może uda mu się stąd poprowadzić jeden z samochodów i nic mu nie będzie” – powiedział jego ojciec. „Obiecuję ci.”

Od tego czasu Dillon został okrzyknięty bohaterem przez okręg szkolny, burmistrza Warren Jamesa Foutsa i gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer.

„To był niezwykły akt odwagi i dojrzałości” – powiedział Livernois podczas konferencji prasowej.

Rodzice nie dali jeszcze Dillonowi telefonu, mówiąc, że planują to odłożyć na razie, i myśleli, że „prawie każde dziecko”, które jeździ autobusem, ma jeden, według CBS News.

„To bardzo potężna lekcja, być może lekcja„ zmiany świata ”- powiedział ojciec Dillona.

Zapytany o decyzję rodziców, by nie dawać mu telefonu, Dillon po prostu odpowiada: „Nieważne. Moi rodzice są starej daty”.

Ta historia została opublikowana przez Fox News Reprodukowane za zgodą