Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ukraina zestrzeliwuje grad rosyjskich rakiet, gdy przybywa wysłannik Chin

Ukraina zestrzeliwuje grad rosyjskich rakiet, gdy przybywa wysłannik Chin

Fala strajków nadeszła nieco ponad tydzień po tym, jak Kijów powiedział, że po raz pierwszy zestrzelił hipersoniczny pocisk rakietowy klasy Kinzhal, zdolny do przenoszenia broni jądrowej, przy użyciu dostarczonych przez USA systemów Patriot.

Rosnący sukces Ukrainy w eliminowaniu dziesiątek rosyjskich dronów i rakiet ilustruje wzmocnienie jej obrony przeciwlotniczej po zimowych atakach Moskwy na kluczową infrastrukturę.

Kolejny niesamowity sukces Sił Powietrznych Ukrainy! — napisał na Twitterze minister obrony Ołeksij Reznikow.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że ukraińskie systemy obrony powietrznej zostały trafione łącznie 18 rakietami, w tym pociskami określanymi przez Kreml jako „doskonałe”, a także dziewięcioma dronami.

Burmistrz Witalij Kliczko powiedział, że w Kijowie trzy osoby zostały ranne, a na stołeczne zoo spadły fragmenty pocisków, ale żaden personel ani zwierzęta nie zostały ranne.

Rosja poinformowała, że ​​wszystkie cele zidentyfikowane przez jej wojsko zostały zbombardowane.

– wysłannik Chin –

Specjalny wysłannik Chin, Li Hui, spodziewany jest w Kijowie z dwudniową wizytą w ramach europejskiej podróży mającej na celu przyspieszenie prowadzonych przez Pekin negocjacji pokojowych w sprawie wojny na Ukrainie.

Wysoki rangą ukraiński urzędnik, który zastrzegł sobie anonimowość, powiedział, że ukraińskie władze zamierzają kontynuować dyskusję na temat stanowiska Kijowa w sprawie konfliktu i chińskiej misji pokojowej.

„Prezydent powiedział już w Watykanie, że nie potrzebujemy mediacji dla samej mediacji” – powiedział urzędnik, odnosząc się do ostatnich rozmów Zełenskiego z papieżem Franciszkiem.

Powiedział, że ta sama wiadomość zostanie przekazana wysłannikowi z Pekinu.

Zakończenie wojny kompromisem kosztem Ukrainy nie zadziała.

Li zostanie najstarszym chińskim dyplomatą, który odwiedził ten rozdarty wojną kraj od zeszłorocznej inwazji na Moskwę. Jego podróż ma miejsce trzy tygodnie po rozmowie telefonicznej Zełenskiego z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem.

Pekin powiedział, że celem wizyty było „porozumienie się ze wszystkimi stronami w sprawie politycznego rozwiązania kryzysu ukraińskiego”.

READ  Mistrz kickboxingu Frederic Sinistra zmarł w wieku 41 lat: stanowisko antyszczepionkowe

Xi, który starał się ustawić Chiny jako neutralnego mediatora i odwiedził Moskwę w marcu, został skrytykowany za odmowę potępienia ataku Kremla na sąsiada.

Wizyta Li następuje po burzliwej wycieczce Zełenskiego po głównych europejskich stolicach, aby wezwać sojuszników Ukrainy do zwiększenia wsparcia wojskowego.

– „Jak myszy w pułapce na myszy” –

Jego podróż w celu wsparcia pomocy wojskowej, aby pomóc swoim żołnierzom w lepszym przygotowaniu do bitwy, rozpoczęła się we Włoszech, od weekendowych wizyt we Francji i Niemczech, po których nastąpiły postoje w Wielkiej Brytanii.

Jednak Zełenski nie osiągnął jeszcze celu, jakim jest rekrutacja zachodnich myśliwców, by zdominowały niebo, chociaż w poniedziałek brytyjski premier Rishi Sunak ogłosił przygotowania do otwarcia szkoły lotniczej do szkolenia ukraińskich pilotów.

Francja zaoferowała również szkolenie ukraińskich pilotów myśliwców, chociaż prezydent Emmanuel Macron wykluczył wysłanie samolotów bojowych do Kijowa.

Jednak Zełenski powiedział w późny poniedziałek, że „wróci do domu z nowymi pakietami obronnymi”.

Na linii frontu walki wybuchły we wschodnim obwodzie donieckim, zwłaszcza w zniszczonym walkami mieście Bachmut.

W ostatnich dniach Ukraina dokonała pierwszych zdobyczy wokół miasta od tygodni, a dowódca rosyjskiej paramilitarnej Grupy Wagnera skrytykował działania regularnych sił Moskwy wokół głównego miasta.

Dowódca sił lądowych Ukrainy Ołeksandr Serski powiedział we wtorek, że odwiedził Pakhmut, aby wręczyć nagrody siłom, które stoczyły najdłuższą bitwę podczas inwazji.

Powiedział: „Ludzie Wagnera poszli do Bachmuta jak myszy w pułapce na myszy”.

„Wykorzystując zasadę aktywnej obrony, prowadzimy operacje kontrataku w niektórych rejonach w pobliżu Bachmutu” – dodał.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że „w ciągu ostatnich czterech dni siły ukraińskie poczyniły taktyczny postęp, stabilizując flanki Bachmuta na swoją korzyść”.

Szef obwodu donieckiego, w którym znajduje się Bachmut, poinformował we wtorek, że w walkach w ciągu ostatnich 24 godzin zginęło pięciu cywilów, a czterech zostało rannych.

READ  Bali zostanie otwarte dla międzynarodowych podróżników w lipcu 2021 r.

Konflikt wywołał obawy przed globalnym kryzysem żywnościowym w zeszłym roku, kiedy rosyjskie okręty wojenne zablokowały główne ukraińskie porty.

Rosja poinformowała we wtorek, że nie podjęła jeszcze decyzji, czy odnowić swój udział w historycznej umowie eksportowej zboża z Ukrainą, pośredniczonej przez ONZ i Turcję, która wygasa w czwartek.

pur / pokolenie