Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bolesny telefon lekarza z epicentrum trzęsienia ziemi w Covid

„Oni umrą.”

To była surowa rzeczywistość, którą dr Gautam Singh emocjonalnie przedstawił w niedzielę w mediach społecznościowych, gdy przeciążony szpital w New Delhi borykał się z trudnościami. Aby utrzymać przy życiu pacjentów z Covid-19, gdy zapasy tlenu szybko się wyczerpują.

Jego łamiąca serce prośba o pomoc zamknęła strach i tragedię, które nawiedzają Indie, w miarę jak trwająca nadal przerażająca eskalacja ofiar.

„Mamy młodych pacjentów, którzy umrą w ciągu dwóch godzin. Proszę o przesłanie nam tlenu” – powiedział płacząc w filmie udostępnionym na Twitterze.

„Potrzebujemy tlenu dla naszych pacjentów… oni umrą… możemy ich uratować”.

Sneha Mordani, redaktor India Today, podzieliła się swoim przesłaniem i jest jedną z fal indyjskich mediów, które w mediach społecznościowych dzielą się podobnymi apelami o Oxygen z całego kraju.

Chociaż podczas pierwszej fali odnotowywano prawie 100 000 przypadków dziennie, zdolność Indii do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa w zeszłym roku została uznana za sukces.

W styczniu premier Narendra Modi ogłosił zwycięstwo nad wirusem.

Jednak zaledwie sześć miesięcy po swoim pierwszym szczycie wirus przemierza obecnie 1,4 miliarda populacji, a systemy zaczynają się rozpadać.

Oczekuje się, że liczba nowych rekordów świata w Indiach się pogorszy

W kraju odnotowano kolejne 2812 zgonów z dnia na dzień, a liczba obrażeń dziennie przekroczyła 350 000 zaledwie kilka dni wcześniej i nadal rośnie do rekordowych poziomów.

Eksperci obawiają się, że te statystyki będą wysoko zgłaszane.

Oprócz braku tlenu na OIOM-ach działają z pełną wydajnością i prawie wszystkie maski oddechowe są w użyciu.

Mężczyzna stoi pośród płonących spalarni ofiar, które straciły życie z powodu Covid-19 w New Delhi. Źródło: Getty Images

Wraz ze wzrostem liczby ofiar śmiertelnych niebo niektórych indyjskich miast lśni od domów pogrzebowych, gdy krematoria tonie, a ciała są kremowane na świeżym powietrzu.

READ  Naukowcy odkryli najbardziej odległą galaktykę w historii

„Jeśli nie poszedłeś na kremację, zapach śmierci nigdy cię nie opuści” – powiedział na Twitterze Phippin Narang, profesor nauk politycznych z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział, że sytuacja „nie jest bolesna”.

Podczas spotkania z premierem Indii Narendrą Modim, szef sztabu obrony gen. Pepin Rawat powiedział, że tlen będzie wysyłany do szpitali z rezerw sił zbrojnych, a emerytowany personel medyczny dołączy do placówek służby zdrowia dla Covid-19.

Pogłębiający się kryzys kontrastuje z poprawiającym się obrazem w bogatych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Izrael, które zaszczepiły stosunkowo dużą część swojej populacji i odnotowały mniej zgonów i rannych od zimy.

Indie mają czterokrotnie większą populację niż Stany Zjednoczone, ale w poniedziałek liczba nowych infekcji wzrosła 11 razy.

Wykres pokazuje gwałtowny wzrost aktywnych spraw w Indiach.

W Indiach każdego dnia odnotowuje się ponad 300 000 infekcji. Źródło: World Standards

Duża grupa krajów zachodnich, w tym Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy, zobowiązała się do wysłania pomocy Indiom, ale wielu uważa, że ​​jest już za późno.

Dr Singh otrzymał w poniedziałek 20 butli z tlenem, co wystarczyło, aby szpital osłabł w ciągu dnia, dopóki wentylatory nie zaczęły ponownie wysyłać syren ostrzegawczych.

„Czuję się bezradny, ponieważ moi pacjenci przeżywają godzinę po godzinie” – powiedział dr Singh w rozmowie telefonicznej.

„Będę znowu błagać i mam nadzieję, że ktoś przyśle tlen, który utrzyma moich pacjentów przy życiu tylko przez kolejny dzień”.

Sytuacja będzie się pogarszać przez tygodnie, a nawet miesiące, powiedział Krishna Udayakumar, dyrektor założyciel Duke University Global Center for Health Innovation.

Shahid Jamil, dyrektor nauk biologicznych Uniwersytetu Ashoki, powiedział Sunday Times Uważano, że liczba zachorowań na dzień wkrótce przekroczy pół miliona.

READ  Procedura endoskopowa spala hormon głodu w celu utraty wagi

Z The Associated Press i Reuters

Czy masz porady dotyczące historii? e-mail: [email protected]

Możesz również nas śledzić Serwis społecznościowy FacebookI Instagram I Świergot I pobierz aplikację Yahoo News z witryny Sklep z aplikacjami lub Aplikacje Google.