Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Box office: „Głód” miękki, „Marvel” nurkowania

Box office: „Głód” miękki, „Marvel” nurkowania

Lionsgate, Marvel

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwsze miejsce pod względem sprzedaży biletów w ten weekend zajęło Igrzyska Śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach, a w weekend otwarcia film zarobił 19,1 miliona dolarów w dniu premiery (w tym 5,75 miliona dolarów w czwartkowych zapowiedziach).

W rezultacie film ma szansę na trzydniowy weekendowy debiut i kwotę około 45 milionów dolarów – dobry początek, ale niższy niż sugerowana w zeszłym tygodniu kwota 50 milionów dolarów.

Daleko mu pozostaje w tyle za debiutanckimi filmami z serii sprzed dziesięciu lat, które w swoich krajowych debiutach uzyskały od dwóch do trzech razy więcej punktów, zdobywając tym samym najgorsze w dotychczasowej historii serii recenzje.

Z budżetem na produkcję wynoszącym 100 milionów dolarów (w większości pokrytym ze sprzedaży zagranicznej i ulgami podatkowymi) oraz zagranicznym debiutem, który ma dorównać krajowemu, film prawdopodobnie wypadnie dobrze, ale wynik B+ CinemaScore publiczności sugeruje, że nie idzie tak dobrze powinno. Z filmem. Może studio miało nadzieję.

„The Marvels” spadł z klifu w drugi weekend. Tytuł o superbohaterskim zespole zarobił w piątek zaledwie 2,8 miliona dolarów, czyli o 87% mniej niż w dniu premiery, i wygląda na to, że w drugi weekend będzie miał trudności z osiągnięciem 10 milionów dolarów.

„Ant-Man i Wasp: Quantumania” odnotował największy w drugi weekend spadek ze wszystkich filmów Marvela – 69,9% i prawdopodobnie pobije ten rekord.

„Trolls Band Together” jest na dobrej drodze do zajęcia drugiego miejsca z przewidywanymi przychodami w wysokości 30 milionów dolarów w weekendy, po zarobieniu 9,3 miliona dolarów w dniu otwarcia. Film uzyskał doskonałe oceny kinowe, dlatego powinniśmy nadal zapraszać rodziny do powrotu.

Horror Eliego Rotha „Święto Dziękczynienia” zarobił w dniu premiery 3,8 miliona dolarów, a weekend otwarcia wyniósł 10 milionów dolarów – nieźle, biorąc pod uwagę ograniczony budżet produkcyjny wynoszący 15 milionów dolarów.

READ  Bandyci Big Birda są oskarżani o kradzież frontowej sali kostiumów, ale mają trochę trudności z wyjściem po kolorowym wyjściu

„Five Nights at Freddy’s” zamknie pierwszą piątkę i zarobi w weekend dodatkowe 3,1 miliona dolarów. Komedia piłkarska Taiki Waititi „Next Goal Wins” zarobiła w dniu premiery zaledwie 1,1 miliona dolarów.

źródło: różnorodny