Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brazylia odnotowuje 400 tysięcy zgonów z powodu pojawiającego się koronawirusa, wraz z wybuchem pandemii koronawirusa

W kwietniu ubiegłego roku jeden z pracowników opisał cmentarz w Brazylii, który został zniszczony przez wirusa Corona, jako „koszmar”. Przenieśmy się o 12 miesięcy do przodu i jest znacznie gorzej.

W zeszłym roku, na początku epidemii, Manuel Viana, który ma tendencję do grzebania Brazylijczyków na cmentarzu Nossa Senhora Aparecida w Manaus, stolicy stanu Amazonas, opisał, jak należy wykopać masowe groby dla tych, którzy to zrobili. Nie przeżyj pierwszej fali Korona wirus.

„Mam tylko nadzieję, że helikopter przyleci i odleci mnie stąd” Powiedział wtedy NPR z siedzibą w Waszyngtonie. „Żyjemy w koszmarze”.

Powiedział, że używanie ciężkich maszyn do kopania masowych grobów mogących pomieścić wiele trumien jest „jedyną opcją”, ponieważ „po ludzku niemożliwe” jest utrzymanie się na szczycie rosnącej liczby zabitych ręcznie.

Teraz, 12 miesięcy później, zdjęcia z grobu pana Viany pokazują, że groby są kopane na ulicach, ponieważ nie ma już żadnych działek, na których można by pochować zmarłych.

Związane z: Brazylia, alternatywny szpital, zabija więcej młodych ludzi

Związane z: „Apokaliptyczny”: koszmar związany z COVID-19 w Indiach

To tylko jeden z przejawów trwającej walki Brazylii, by poradzić sobie z pandemią, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju przekroczyła w czwartek 400 000 osób. To drugi kraj po Stanach Zjednoczonych, który osiągnął mroczny etap.

Rosnąca liczba przypadków popycha system opieki zdrowotnej na skraj załamania

Ministerstwo Zdrowia tego kraju zgłosiło 3001 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łączną liczbę zgonów w Brazylii do 401186.

Z populacją 212 milionów, ten południowoamerykański kraj ma również jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności z powodu pandemii, z 189 zgonami na 100 000 mieszkańców – najgorszy w obu Amerykach i jeden z 15 najwyższych przypadków na świecie.

Brazylia została zdewastowana przez rosnącą liczbę przypadków od początku roku, która doprowadziła szpitale na skraj upadku w wielu regionach.

READ  Gliniarze ustawili tajną kamerę, by szpiegować Briana Laundry'ego przed jego wyjściem

Chociaż wydaje się, że zbliża się szczyt nowej fali, liczba codziennych zgonów jest nadal zadziwiająco wysoka, średnio 2526 dziennie w ciągu ostatniego tygodnia, tuż za Indiami.

Eksperci obwiniają niedawny wzrost po części „brazylijską odmianą” wirusa, mutacją, która pojawiła się w Manaus lub w jego okolicach w grudniu.

Związane z: Zdjęcia z horroru pokazują Brazylię na kolanach

Wariant znany jako P1 może ponownie zarażać ludzi zakażonych pierwotnym szczepem wirusa i może być bardziej zaraźliwy.

„P1 miał bardzo znaczący wpływ. Nie zrobiono nic, aby powstrzymać zmienną, gdy w Manaus wystąpił styczniowy wzrost. To tylko kwestia czasu, zanim przejdzie przez Brazylię” – powiedziała epidemiolog Ethel Maasel z Federalnego Uniwersytetu Espirito Santo.

Obecnie P1 jest sprzedawany w 54 krajach, według Światowej Organizacji Zdrowia, który klasyfikuje go jako „zmienną budzącą obawy”, razem z odmianami brytyjskimi i południowoafrykańskimi.

Niedobór szczepionek dotyka już walczący naród

Tymczasem kraj cierpi na niedobór szczepionek.

Około 28 milionów ludzi w Brazylii otrzymało wstępną dawkę szczepionki COVID-19, czyli nieco ponad 13 procent populacji. Otrzymał około 12,7 miliona sekund dawek.

Ale miasta w 14 z 27 stanów Brazylii musiały zawiesić drugie dawki z powodu niedoboru.

Ułamkiem dobrych wiadomości było to, że pierwszy milion dawek szczepionki Pfizer miało nadejść w czwartek wieczorem, oprócz dwóch obecnych brazylijskich wariantów, AstraZeneca i opracowanego w Chinach CoronaVac.

Bolsonaro zbadał sposób radzenia sobie z kryzysem zdrowotnym

We wtorek Senat wszczął dochodzenie w sprawie popełnienia przestępstwa zaniedbań w postępowaniu prezydenta Jaira Bolsonaro z pandemią.

Prezydent skrajnej prawicy w kontrowersyjny sposób zbagatelizował wirusa, walczył ze środkami pozostającymi w domu, aby go powstrzymać, i odrzucił różne oferty szczepionek – w tym początkowo szczepionki Pfizer.

Ale Bolsonaro odmówił przyjęcia jakiejkolwiek winy za kryzys zdrowotny kraju, mówiąc swoim zwolennikom: „W niczym się nie myliłem”.

READ  Xi Jinping ogłosił plany umożliwienia chińskiej armii prowadzenia „specjalnych operacji wojskowych” za granicą

Prezydent przekonuje, że szkody gospodarcze spowodowane takimi środkami jak blokada kraju spowodowałyby więcej cierpień niż sam wirus.

Jednak sprawozdawca komisji zobowiązał się pociągnąć winnych do odpowiedzialności za niewłaściwe opanowanie kryzysu.

Senatorowie zbadają między innymi przerażające sceny, takie jak ta, która miała miejsce na początku tego roku w Manaus, gdzie dziesiątki pacjentów z COVID-19 zmarło na śmierć z powodu braku tlenu.

„Państwo ma prawo wiedzieć, kto przyczynił się do śmierci tysięcy ludzi, i powinni zostać natychmiast ukarani” – powiedział sprawozdawca senator Renan Caliros.

„Nie ma przedawnienia zbrodni przeciwko ludzkości … Rozpoczniemy krucjatę przeciwko temu planowi śmierci”.

Z Agence France-Presse