Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pacjenci z COVID w Indiach zostali poproszeni o udanie się do szpitali wojskowych, ponieważ kraj ma więcej niedoborów i rejestracji przypadków

Przypadki koronawirusa w Indiach ponownie wzrosły, co skłoniło wojsko do ponownego otwarcia szpitali w desperackiej próbie opanowania ogromnego kryzysu humanitarnego wywołanego poważnymi niedoborami łóżek, lekarstw i tlenu.

Z 386 452 nowymi przypadkami w minionym dniu w Indiach Od czasu wybuchu pandemii odnotowano obecnie ponad 18,7 mln, Drugi tylko po Stanach Zjednoczonych.

W piątek Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 3498 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łącznie 208 330 zgonów.

Eksperci uważają, że obie liczby są niedoszacowane, ale nie jest jasne, w jakim stopniu.

Próbując znaleźć łóżka szpitalne, oszołomieni ludzie zalewają media społecznościowe i aplikacje do przesyłania wiadomości wezwaniami do podania tlenu, leków i miejsca na oddziałach intensywnej terapii.

Dowódca armii indyjskiej MM Naravani spotkał się w czwartek z premierem Narendrą Modim, aby omówić kryzys.

Pan Naravani powiedział, że pacjenci mogą zwrócić się o pomoc do najbliższych szpitali wojskowych.

Indie codziennie ustanawiają rekord świata przez tydzień

Rzędy stosów pogrzebowych ofiar COVID-19 palą się na działce przy drodze używanej do kremacji zwłok
Kremacja pogrzebowa ofiar COVID-19 jest poddawana kremacji w większości tego, co zostało przekształcone w krematorium w New Delhi.(

AP

)

W oświadczeniu rządu stwierdzono, że siły zbrojne pomagały również przy importowanych tankowcach z tlenem i pojazdach wymagających specjalistycznych umiejętności.

Indie od ponad tygodnia ustanawiają codzienny rekord świata ze średnią prawie 350 000 infekcji.

Dzienna liczba zgonów wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich trzech tygodni, odzwierciedlając powagę niedawnego wzrostu.

W najbardziej zaludnionym stanie Uttar Pradesh organizacja nauczycieli szkolnych stwierdziła, że ​​ponad 550 członków zmarło po zarażeniu się COVID-19, pomagając w organizacji wyborów do samorządów lokalnych w tym miesiącu, podał Times of India.

Dziesiątki ludzi gromadzą się na zatłoczonym rynku w Indiach.  Niektórzy ludzie noszą maski na twarz.
Indie to jeden z największych producentów szczepionek na świecie.(

Reuters: Niharika Kulkarni

)

Eksperci obwinili wzrost liczby żołnierzy o nowe, bardziej zaraźliwe warianty wirusa i zbiorowe zgromadzenia publiczne, takie jak wiece polityczne i wydarzenia religijne, które mogły być kontynuowane.

Czwartek, Miliony ludzi głosowało w wyborach stanowych w Bengalu Zachodnim Z niewielkim lub żadnym zainteresowaniem zachowaniem dystansu społecznego.

Minister R Ashoka w południowym stanie Karnataka powiedział, że prawie 2000 pacjentów z koronawirusem objętych opieką domową wyłączyło telefony i nie można ich śledzić.

Powiedział, że policja próbowała ich wytropić, ponieważ mogli próbować samodzielnie dostać się do szpitala.

W centralnym stanie Madhya Pradesh trzy wioski w dystrykcie Balaghat zebrały fundusze na przekształcenie budynków w ośrodki opieki nad COVID-19.

Kupili koncentratory tlenu i zaczynają przyjmować pacjentów. Lekarze rządowi odwiedzają placówki dwa razy dziennie.

Wysyłaj pomoc z ponad 40 krajów

Indie planują zintensyfikować wstrzymaną kampanię szczepień, umożliwiając wszystkim dorosłym w wieku 18 lat i starszym szczepienia od soboty. Ministerstwo Zdrowia podało, że do tej pory dostarczyło 150 milionów dawek szczepionki.

Od stycznia prawie 10 procent Hindusów otrzymało pojedynczą dawkę, ale tylko około 1,5 procent otrzymało pojedynczą dawkę, mimo że Indie są jednym z największych producentów szczepionek na świecie.

Minister zdrowia Harsh Vardan powiedział, że ma nadzieję, że pomoc wysłana przez ponad 40 krajów uzupełni niedobór środków medycznych.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 5 minut 16 sekund

Wielu Australijczyków, którzy utknęli w Indiach, desperacko chce wrócić do domu

Australia Wyślij masę towarów, aby pomóc. Wyśle 500 respiratorów, 1 milion masek chirurgicznych, 500 000 masek P2 i N95, 100 000 gogli, 100 000 par rękawiczek i 20 000 osłon na twarz.

więcej niż 9 000 Australijczyków w Indiach Chce przyjechać do Australii, gdzie 650 osób uważa się za bezbronne.

Ale wielu z nich po tym utknęło Decyzja rządu Australii w zeszłym tygodniu o ograniczeniu lotów – komercyjnie iz domu – z Indii – 30 proc.

Stany Zjednoczone wysyłają przedmioty o wartości ponad 100 milionów dolarów, w tym 1000 butli tlenowych, 15 milionów masek N95 i milion szybkich testów diagnostycznych.

Japonia ogłosiła w piątek, że wyśle ​​300 respiratorów i 300 koncentratorów tlenu w odpowiedzi na prośbę indyjskiego rządu.

Francja, Niemcy i Irlandia również obiecały pomoc, a Rosja wysłała dwa samoloty z wyposażeniem do wytwarzania tlenu.

Indyjskie Siły Powietrzne przetransportowane drogą powietrzną pojemniki z tlenem z Singapuru, Dubaju i Bangkoku.

AP / ABC

READ  Austria wprowadzi zakaz koronawirusa dla nieszczepionych osób w wieku co najmniej 12 lat