Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid potwierdzono, że zaraził się wirusem Corona, na kilka dni przed otwarciem Wielkiej Brytanii

Brytyjski sekretarz zdrowia Sajid Javid ujawnił, że ma COVID-19, ale powiedział, że jego objawy są łagodne i jest wdzięczny, że otrzymał dwie dawki szczepionki przeciwko tej chorobie.

I wspierał pana Javida, który przez trzy tygodnie był ministrem zdrowia Health Plan premiera Borisa Johnsona dotyczący usunięcia wszystkich pozostałych ograniczeń prawnych dotyczących koronawirusa od poniedziałku (czasu lokalnego), pomimo nowej fali przypadków napędzanych wysoce zaraźliwym wariantem delta.

„Dzisiaj rano uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID” – powiedział Javid w tweecie, dodając, że wykonał szybki test przepływu bocznego i czeka na potwierdzenie z testu PCR, który musi zostać przetworzony w laboratorium.

„Czekam na wynik PCR, ale na szczęście miałem łagodne udary i objawy”.

Pan Javid napisał na Twitterze 17 marca, że ​​otrzymał pierwszą dawkę szczepionki Oxford/AstraZeneca COVID-19 i opublikował zdjęcie, na którym 16 maja otrzymał drugą dawkę.

Szczepionki nie są w 100% skuteczne w zapobieganiu infekcji, ale osoby, które zostały w pełni zaszczepione, rzadziej poważnie zachorują na COVID-19, nawet jeśli wynik testu jest pozytywny.

Ładowanie

Rzeczywista analiza opublikowana przez Public Health England wykazała, że ​​dwie dawki szczepionki AstraZeneca były w 60 procentach skuteczne przeciwko objawowym chorobom wariantu delta i 92 procent w przypadku hospitalizacji.

Wielka Brytania stoi w obliczu nowej fali przypadków COVID-19, ale Johnson i Javid twierdzą, że program szczepień w dużej mierze zerwał związek między przypadkami COVID-19 a zgonami, chociaż Johnson powiedział, że kraj musiał pogodzić się z taką możliwością. Więcej zgonów z powodu wirusa Corona.

Przesilenie letnie w Wielkiej Brytanii
Naukowcy ostrzegają, że ponowne otwarcie teraz jest niebezpieczne, ponieważ zaszczepiono zbyt mało osób.(

Reuters: Toby Melville

)

Wielka Brytania ma Siódma największa liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecieW pełni zaszczepił dwie trzecie dorosłych, chociaż nie szczepi dzieci.

Niektórzy uczeni ostrzegają, że plany rządu dotyczące ponownego otwarcia Anglii są niebezpieczne, biorąc pod uwagę dużą liczbę osób, które pozostają nieszczepione oraz fakt, że szczepionki nie są w 100 procentach skuteczne.

Pobierz formularz…

Reuters

READ  Niemcy oficjalnie uznają masowe mordy w Namibii z czasów kolonialnych za ludobójstwo