Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid pozytywnie testuje Covid-19

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział w sobotę, że testy wróciły pozytywnie COVID-19 Samoizoluje się w domu z objawami „bardzo łagodnymi”.

W tweecie szef gabinetu napisał: „Dzisiaj rano uzyskałem pozytywny wynik testu na Covid. Czekam na wynik PCR, ale na szczęście miałem łagodne udary i objawy”.

„Pamiętaj, aby złożyć wniosek o szczepionkę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś” – powiedział Javid, dzień po tym, jak Wielka Brytania odnotowała ponad 50 000 codziennych przypadków po raz pierwszy od połowy stycznia.

We wtorek 51-letni Javid odwiedził dom opieki w Streatham w południowym Londynie, a wcześniej tego dnia był w parlamencie.

Uzyskał pozytywny wynik testu przepływu bocznego po tym, jak poczuł się „trochę zawroty głowy” w piątek wieczorem i mówi, że teraz izoluje się w domu z rodziną.

„Wczoraj wieczorem miałem trochę zawrotów głowy, więc zrobiłem dziś rano test przepływu bocznego i wynik był pozytywny, więc teraz izoluję się w domu z rodziną, dopóki nie otrzymam wyników PCR” – mówi minister pochodzenia pakistańskiego. powiedział w filmie opublikowanym na jego koncie na Twitterze.

„Jestem wdzięczny, że otrzymałem dwie dawki szczepionki i do tej pory moje objawy były bardzo łagodne” – powiedział.

Javid powiedział również, że osoby, które czuły się oszołomione lub miały kontakt z pozytywną osobą, powinny przejść test przepływu bocznego.

„Jeśli wszyscy odgrywają swoją rolę, nie tylko chronisz siebie i swoich bliskich, ale także National Health Service (NHS) i pomagasz zachować nasz styl życia” – dodał.

Javid, były kanclerz Wielkiej Brytanii, rozpoczął swoją nową pracę w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC) w zeszłym miesiącu, zastępując Matta Hancocka, który zrezygnował po tym, jak ujawnione nagranie telewizyjne pokazało, że całuje doradcę i byłą lobbystę Ginę Coladangelo w swoim domu. Biuro ministerialne.

Premier Boris Johnson i Hancock zachorowali na COVID-19 podczas pierwszej fali pandemia W 2020 roku, kiedy pierwszy został przyjęty na oddział intensywnej terapii w szpitalu w Londynie po ciężkim zachorowaniu.

READ  Głębokie uczenie się może zmienić umiejętność dokładnej interpretacji wyników testu na HIV

Od poniedziałku skończą się zasady blokowania AngliaZ proponowanymi wytycznymi dotyczącymi zastąpienia przepisów prawnych dotyczących masek na twarz i spotkań towarzyskich.

Tymczasem ostatnia dzienna suma Korona wirus Przypadki w Wielkiej Brytanii wynoszą 51 870 – najwyższa liczba od 15 stycznia – i 49 zgonów.

Niektórzy eksperci wezwali do utrzymania pewnych ograniczeń prawnych, w tym dotyczących masek na twarz, podczas gdy wskaźnik infekcji pozostaje wysoki.