Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid pozytywnie testuje Covid-19

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział w sobotę, że testy wróciły pozytywnie COVID-19 Samoizoluje się w domu z objawami „bardzo łagodnymi”.

W tweecie szef gabinetu napisał: „Dzisiaj rano uzyskałem pozytywny wynik testu na Covid. Czekam na wynik PCR, ale na szczęście miałem łagodne udary i objawy”.

„Pamiętaj, aby złożyć wniosek o szczepionkę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś” – powiedział Javid, dzień po tym, jak Wielka Brytania odnotowała ponad 50 000 codziennych przypadków po raz pierwszy od połowy stycznia.

We wtorek 51-letni Javid odwiedził dom opieki w Streatham w południowym Londynie, a wcześniej tego dnia był w parlamencie.

Uzyskał pozytywny wynik testu przepływu bocznego po tym, jak poczuł się „trochę zawroty głowy” w piątek wieczorem i mówi, że teraz izoluje się w domu z rodziną.

„Wczoraj wieczorem miałem trochę zawrotów głowy, więc zrobiłem dziś rano test przepływu bocznego i wynik był pozytywny, więc teraz izoluję się w domu z rodziną, dopóki nie otrzymam wyników PCR” – mówi minister pochodzenia pakistańskiego. powiedział w filmie opublikowanym na jego koncie na Twitterze.

„Jestem wdzięczny, że otrzymałem dwie dawki szczepionki i do tej pory moje objawy były bardzo łagodne” – powiedział.

Javid powiedział również, że osoby, które czuły się oszołomione lub miały kontakt z pozytywną osobą, powinny przejść test przepływu bocznego.

„Jeśli wszyscy odgrywają swoją rolę, nie tylko chronisz siebie i swoich bliskich, ale także National Health Service (NHS) i pomagasz zachować nasz styl życia” – dodał.

Javid, były kanclerz Wielkiej Brytanii, rozpoczął swoją nową pracę w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC) w zeszłym miesiącu, zastępując Matta Hancocka, który zrezygnował po tym, jak ujawnione nagranie telewizyjne pokazało, że całuje doradcę i byłą lobbystę Ginę Coladangelo w swoim domu. Biuro ministerialne.

Premier Boris Johnson i Hancock zachorowali na COVID-19 podczas pierwszej fali pandemia W 2020 roku, kiedy pierwszy został przyjęty na oddział intensywnej terapii w szpitalu w Londynie po ciężkim zachorowaniu.

READ  Rozbłyski kanibali wyzwalają spektakularny pokaz zorzy polarnej w całych Stanach Zjednoczonych

Od poniedziałku skończą się zasady blokowania AngliaZ proponowanymi wytycznymi dotyczącymi zastąpienia przepisów prawnych dotyczących masek na twarz i spotkań towarzyskich.

Tymczasem ostatnia dzienna suma Korona wirus Przypadki w Wielkiej Brytanii wynoszą 51 870 – najwyższa liczba od 15 stycznia – i 49 zgonów.

Niektórzy eksperci wezwali do utrzymania pewnych ograniczeń prawnych, w tym dotyczących masek na twarz, podczas gdy wskaźnik infekcji pozostaje wysoki.