Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski poseł Sunak wezwał do zwolnienia ministra w związku z oskarżeniami policji

Brytyjski poseł Sunak wezwał do zwolnienia ministra w związku z oskarżeniami policji

Sunak spotyka się z coraz częstszymi wezwaniami do zwolnienia Bravermana po tym, jak zasugerowała funkcjonariuszom, że podczas protestów policji powinni „grać faworyta” i stwierdziła, że ​​w dużej mierze zignorowali oni „propalestyński tłum” podczas niedawnych demonstracji przeciwko wojnie między Izraelem a Hamasem.

Komentarze, postrzegane jako karma dla prawicy rządzącej Partii Konserwatywnej, pojawiły się po tym, jak określiła marsze żądające zawieszenia broni w Gazie jako „marsze nienawiści”, kilka dni po tym, jak stwierdziła, że ​​bezdomność niektórych osób jest „wyborem stylu życia”. ”

Downing Street upierało się, że ma pełne zaufanie do Braverman, ale oświadczyło, że bada, w jaki sposób jej komentarze zostały opublikowane w opinii w „The Times” bez jej zgody, zgodnie z wymogami kodeksu ministerialnego.

Rzecznik Sunaka powiedział reporterom: „Treść nie została uzgodniona z numerem 10”, odnosząc się do biura premiera na Downing Street.

Według osób zaznajomionych ze sprawą pismo trafiło do biura Sunaka, które domagało się wprowadzenia zmian, które jednak nie zostały wprowadzone.

Słowa Braverman wzmogły spekulacje, że przygotowuje się ona do rywalizacji o przywództwo Partii Konserwatywnej w przyszłości lub że jest to celowy zabieg partii Sunaka mający na celu przyciągnięcie prawicowców przed następnymi wyborami powszechnymi.

Sunak określił planowany propalestyński marsz w Londynie w sobotę – w Dzień Rozejmu, podczas którego Wielka Brytania oddaje cześć poległym w wojnie – jako „prowokacyjny i lekceważący” i zasugerował, że londyńska policja metropolitalna może go zakazać.

Policja stwierdziła, że ​​marsz nie osiągnął prawnego progu wymaganego do uzyskania nakazu rządu, aby go zatrzymać.

-skąpy-

Wydawało się, że napięcia między londyńską policją a Sunakiem opadły w środę po nadzwyczajnym spotkaniu, podczas którego szef policji Mark Rowley potwierdził, że marsz nie będzie kolidował z wydarzeniami upamiętniającymi poległych w wojnie.

READ  Opos nowozelandzki przetrzymuje w swoim domu kobietę „zakładniczkę” | Nowa Zelandia

Ale artykuł Bravermana był zjadliwy na temat policji w Waszyngtonie.

„Prawicowi i nacjonalistyczni protestujący, którzy angażują się w agresję, spotykają się z ostrą reakcją, ale propalestyński tłum, który zachowuje się niemal identycznie, jest w dużej mierze ignorowany, nawet jeśli wyraźnie łamie prawo” – napisała.

Zdeklarowana Braverman dodała, że ​​nie wierzy, że protesty były „po prostu wołaniem o pomoc w Gazie”, ale „potwierdzeniem priorytetu niektórych grup – zwłaszcza islamistów”.

Tom Winsor, były szef policji, stwierdził, że twierdzenie Ministra Spraw Wewnętrznych, jakoby policja była łagodniejsza wobec grup lewicowych, było przesadzone i sprzeczne z zasadą niezależności policji.

– 'Przekraczać linię’ –

„Wywieranie presji na komisarza policji metropolitalnej w ten sposób uważam za przekroczenie granicy” – Winsor powiedział BBC Radio.

Posłowie opozycji wezwali Sunaka do natychmiastowego zastąpienia Bravermana, ale rzeczniczka premiera powiedziała reporterom, że nie ma „harmonogramu” śledztwa.

Lider laburzystowskiej opozycji, Keir Starmer, powiedział, że Braverman „wymknął się spod kontroli” i że Sunak jest „zbyt słaby, aby cokolwiek z tym zrobić”.

Od czasu ataków Hamasu na południowy Izrael 7 października w Londynie przez cztery kolejne weekendy doszło do ogromnych demonstracji, w wyniku których według Izraela zginęło 1400 osób, w większości cywilów. Wzięli także 240 zakładników.

Od tego czasu Izrael bezlitośnie bombarduje Gazę i wysyła wojska lądowe. Kierowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia na terytoriach palestyńskich twierdzi, że zginęło ponad 10 000 osób.

Od czasu ataków Hamasu policja metropolitalna aresztowała prawie 200 osób w związku z przestępstwami z nienawiści lub incydentami związanymi z protestami, przy czym wzrosła liczba przypadków antysemityzmu.

Skłonność Bravermana do podsycania wojen kulturowych może przydać się Partii Konserwatywnej, która będzie próbowała naprawić ogromny deficyt Partii Pracy w sondażach przed wyborami, które muszą się odbyć do stycznia 2025 roku.

READ  Chiny uderzają w Australię po roszczeniu o piractwo Five Eyes Alliance

Braverman, którego rodzice pochodzenia indyjskiego wyemigrowali do Wielkiej Brytanii w latach 60. XX wieku, określił wielokulturowość jako „błędną doktrynę”.

Atakowała Konwencję ONZ dotyczącą uchodźców, ostrzegła, że ​​Wielką Brytanię czeka „huragan” imigracji, a kiedyś określiła liberałów jako „zjadaczy tofu”.

har-pdh/phz/ach