Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski premier Rishi Sunak zwołał przedterminowe wybory na 4 lipca, ponieważ w sondażach jego Partia Konserwatywna wyprzedza Partię Pracy.

Brytyjski premier Rishi Sunak zwołał przedterminowe wybory na 4 lipca, ponieważ w sondażach jego Partia Konserwatywna wyprzedza Partię Pracy.

Brytyjski premier Rishi Sunak rozpisał przedterminowe wybory powszechne, mimo że jego Partia Konserwatywna przegrywa w sondażach od ponad roku.

Sunak zakończył miesiące spekulacji, ogłaszając to przed swoją oficjalną rezydencją przy 10 Downing Street w Londynie, późnym środowym popołudniem.

„W ciągu najbliższych tygodni będę walczył o każdy głos” – zadeklarował, ujawniając, że 4 lipca to dzień, w którym w całym kraju do urn pójdzie około 48 milionów Brytyjczyków.

„Zdobędę wasze zaufanie. Udowodnię wam, że tylko konserwatywny rząd, któremu przewodniczę, nie zagrozi naszej ciężko wypracowanej stabilności gospodarczej i może przywrócić dumę i zaufanie do naszego kraju. Dzięki jasnemu planowi i odważnym działaniom osiągniemy zabezpieczcie przyszłość dla siebie, waszych rodzin i naszej Wielkiej Brytanii.”

Brytyjski premier wygłosił te oświadczenia, gdy padał ulewny deszcz, który zmoczył mu garnitur.

Gdy ogłoszono to ogłoszenie, kilku protestujących w niewielkiej odległości odtworzyło przez głośniki piosenkę D:Ream z 1993 roku „Things Can Only Get Better”.

Piosenki Zwycięstwa użył były przywódca Partii Pracy Tony Blair w 1997 roku.

„Teraz nadszedł czas, aby Wielka Brytania wybrała swoją przyszłość” – powiedział Sunak.

„Te wybory odbędą się w czasie, gdy świat jest bardziej niebezpieczny niż od zakończenia zimnej wojny”.

Sunak objął stanowisko przywódcy konserwatystów po tym, jak Liz Truss ogłosiła, że ​​po zaledwie sześciu tygodniach na najwyższym stanowisku zrezygnuje ze stanowiska w związku z katastrofalnym planem gospodarczym.

Jednak jego objęcie urzędu nie zostało dobrze przyjęte przez opinię publiczną i nie udało mu się przekonać Brytyjczyków, że jest właściwym człowiekiem na premiera.

Konserwatyści sprawują władzę od 2010 r., ale we wszystkich sondażach publikowanych od stycznia 2022 r. zaczęli wyprzedzać Partię Pracy.

Sunak nie musi organizować wyborów do stycznia przyszłego roku, ale stwierdził, że jego rząd „osiągnął kluczowe kamienie milowe” w obniżaniu inflacji i twierdzi, że rozwija gospodarkę szybciej niż inne kraje G7.

READ  Amerykańska burza śnieżna powoduje śmierć 55 osób, przerwy w dostawie prądu i komplikacje w podróży

Rozmawiał z królem Karolem, prosząc o rozwiązanie parlamentu.

To, co stanie się dalej, to sześciotygodniowa kampania poprzedzająca wybory 4 lipca.

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem do konfrontacji z Sunakiem jest przywódca laburzystów Keir Starmer.

Poparł wezwanie do przedterminowych wyborów, twierdząc, że da to jego partii szansę na położenie kresu „chaosowi”, jaki rząd spowodował przez ponad dekadę sprawowania rządów.

„Bez względu na to, co zostanie powiedziane lub zrobione, w tych wyborach chodzi o tę szansę na zmiany” – powiedział Starmer po oświadczeniu Sunaka.

„Głos na Partię Pracy to głos na stabilność – gospodarczą i polityczną, politykę, która traktuje życie nas wszystkich z większą lekkością; głos za powstrzymaniem chaosu. Czas na zmiany”.

Sunak jest trzecim konserwatywnym premierem od ostatnich wyborów w 2019 r.