Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Budynek w Miami zawalił się, ostateczna śmierć to 98 po zidentyfikowaniu ostatniej zaginionej osoby

Szczątki ostatniej osoby, która nadal jest uznana za zaginiętą, zostały znalezione podczas zawalenia się apartamentowca na Florydzie 24 czerwca, co podniosło liczbę potwierdzonych ofiar śmiertelnych do 98.

Zespoły poszukiwawcze znalazły szczątki 54-letniej Estelle Hidaya 20 lipca, a lekarze sądowi od tego czasu pracowali nad ich pozytywną identyfikacją, zanim urzędnicy hrabstwa Miami-Dade wydali oświadczenie w poniedziałek.

Całodobowe poszukiwania dodatkowych ofiar przez Straż Pożarną Miami-Dade na nabrzeżu w mieszkaniu Champlain Towers South, na przedmieściach Miami, Surfside, zostały zwolnione w zeszły piątek.

Burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniela Levine Cava, opisała wspólną operację poszukiwawczo-ratowniczą oraz wysiłki mające na celu odnalezienie i zidentyfikowanie ofiar katastrofy Surfside jako „największą poza huraganową akcją ratunkową w historii naszego stanu”.

Zespół poszukiwawczo-ratowniczy przeszukuje ruiny zawalonego mieszkania w Miami.
Ratownicy oficjalnie wstrzymali poszukiwania ocalałych na początku tego miesiąca.(

AFP: Matthias J. Ochner, The Miami Herald

)

„Dzięki tym niestrudzonym wysiłkom udało nam się przynajmniej wyeliminować wszystkich, którzy zgłosili utratę swoich bliskich”.

Potwierdzona liczba ofiar śmiertelnych składa się z 97 ofiar, które zginęły natychmiast, gdy budynek zawalił się we wczesnych godzinach 24 czerwca, gdy mieszkańcy spali, a jedna ofiara zmarła podczas transportu do szpitala.

Nikt nie został wyciągnięty żywcem ze stosów pokruszonego betonu, wyszczerbionego drewna i poskręcanego metalu od wczesnych godzin po zawaleniu 33 dni temu, a 7 lipca władze oficjalnie zrezygnowały z nadziei na znalezienie większej liczby ocalałych.

Chociaż szczątki wszystkich osób, które uważano za uwięzione w gruzach, zostały odnalezione, policja będzie nadal przeszukiwać gruzy w poszukiwaniu Dodatkowe szczątki tych, którzy zginęli i zwrot ich rzeczy osobistych bliskim, – powiedziała pani Levin Kava.

Szef policji Miami-Dade, Alfred Ramirez, powiedział dziennikarzom, że poszukiwania dobytku są kontynuowane przez gruz po lewej stronie budynku, a także przez gruz części wieżowca, który został początkowo opuszczony, ale później zburzony.

Władze powiedziały, że nadal gromadzą dowody w celu zbadania przyczyn zawalenia.

Chociaż przyczyna pozostaje nieustalona, ​​raport inżynieryjny z 2018 r. wykrył wady strukturalne, które są obecnie przedmiotem wielu dochodzeń, w tym dochodzenia przed sądem przysięgłych.

Katastrofa skłoniła urzędników z całej południowej Florydy do zbadania budynków mieszkalnych pod kątem oznak słabości budynków lub słabości strukturalnych.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 28 sekund

Jak nagle eksplodował apartamentowiec w Miami Beach, który przez dziesięciolecia wytrzymywał huragany?

Reuters

READ  Część jeziora Tahoe została zamknięta po tym, jak testy potwierdziły plagę wiewiórek