Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były premier Pakistanu Imran Khan oskarżony o terroryzm po tym, jak publicznie zobowiązał się do ścigania funkcjonariuszy policji i rzekomych tortur

Pakistańska policja wniosła oskarżenia o terroryzm przeciwko byłemu premierowi Imranowi Khanowi, eskalując napięcia polityczne w kraju wśród masowych wieców na rzecz jego powrotu na urząd.

Oskarżenia o terroryzm pojawiły się po tym, jak Khan wygłosił przemówienie w Islamabadzie, w którym obiecał pozwać policjantów i sędziego, i twierdził, że jeden z jego bliskich współpracowników był torturowany po aresztowaniu.

Sam Khan wydawał się być nadal na wolności i nie odniósł się natychmiast do oskarżenia policji przeciwko niemu.

Pakistańska opozycja Tehreek-e-Insaf, partia polityczna pana Khana, umieściła w Internecie filmy pokazujące zwolenników otaczających jego dom, aby uniemożliwić dostęp policji.

Pan Khan doszedł do władzy w 2018 roku, obiecując złamanie wzorca rządów rodzinnych w Pakistanie.

Jego przeciwnicy przekonywali, że został wybrany z pomocą potężnej armii, która rządziła krajem przez połowę swojej 75-letniej historii.

Po tym, jak w kwietniu został obalony przez pakistański parlament w głosowaniu o wotum nieufności, Khan twierdził, nie dostarczając dowodów, że wojsko brało udział w amerykańskim spisku mającym na celu jego usunięcie.

Waszyngton, pakistańskie wojsko i rząd Khalifa Khana, premier Shahbaz Sharif, wszyscy zaprzeczyli oskarżeniom.

Pan Khan przeprowadzał serię masowych demonstracji, próbując wywrzeć presję na rząd pana Sharifa.

Grupa wspierająca dostęp do Internetu NetBlocks powiedziała, że ​​krajowe usługi internetowe zablokowały dostęp do YouTube po tym, jak Khan wyemitował przemówienie na żywo na platformie.

Transmisja odbyła się pomimo zakazu wydanego przez Urząd Regulacji Mediów Elektronicznych w Pakistanie.

AP