Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Argentyńscy robotnicy organizują pogrzeb za minimalną płacę, ponieważ oczekuje się, że inflacja wzrośnie do 90 procent

Grupa ubranych na czarno argentyńskich robotników niosła trumnę ulicami stolicy, Buenos Aires – ale nie byli oni w żałobie.

Zamiast tego opłakiwał „śmierć” płac argentyńskich robotników w kraju, w którym oczekuje się, że do końca tego roku inflacja osiągnie 90 procent, niszcząc siłę nabywczą pracowników pomimo wieloletnich rządowych prób ograniczenia podwyżek cen.

Przedstawicielka Frontu Organizacji Konfliktowych (FOL) – który zorganizował protest – Melissa Gargarillo powiedziała, że ​​sytuacja robotników jest „destrukcyjna”.

„Przed połową miesiąca nie mieliśmy żadnej innej pensji, to po prostu nie wystarcza” – powiedział Gargarillo.

Jeden z protestujących niósł „historię kliniczną” płac w Argentynie, wykres pokazujący, jak inflacja zmniejszyła wartość kontroli płac.

Dwie osoby trzymające duży baner przedstawiający wykres z trendem spadkowym
Rząd od lat stara się ograniczać podwyżki cen. (Reuters: Agustin Markarian)

Podczas gdy większość świata zmaga się w tym roku z wysoką jednocyfrową inflacją, zmagania Argentyny należą do innej kategorii.

„Wypłata nie żyje” – głosił transparent podczas symbolicznej procesji, która przemierzała główne ulice argentyńskiej stolicy i kończyła się przed pałacem prezydenckim.

Na koronach z kwiatów noszonych przez kobiety widniał napis „Traktuj płacę minimalną”.

Oficjalna miesięczna płaca minimalna w tym kraju wynosi 45 540 pesos argentyńskich (487 dolarów), podczas gdy podstawowy koszyk żywności dla rodziny składającej się z dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci kosztuje 111 298 pesos (191 dolarów), według INDEC.

Grupa ludzi niosących trumnę z papierem z przodu
Protestujący niosą trumnę, idąc w kierunku pałacu prezydenckiego Casa Rosada w Buenos Aires. (Reuters: Agustin Markarian)

Lata wysiłków politycznych na rzecz ograniczenia inflacji nie przyczyniły się do ograniczenia podwyżek cen, aw lipcu kraj odnotował najwyższą stopę inflacji od 20 lat.

Ostatnie starania obejmują mianowanie nowego ministra gospodarki Sergio Massa, który otrzymał rozszerzone uprawnienia, aby spróbować powstrzymać inflację. Argentyńczycy nazywali go „Wielkim Wezyrem”.

READ  Najnowsze wiadomości o COVID-19 i numery spraw z różnych stanów i terytoriów

„Dzisiaj organizujemy symboliczny pogrzeb za pensje, co, musimy powiedzieć, wyraża sytuację, w której żyją wszyscy robotnicy w Argentynie” – powiedział Maximiliano Maita z FOL.

Reuters