Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były premier Rosji Michaił Kasjanow powiedział, że Władimir Putin „już zdał sobie sprawę, że przegrywa tę wojnę”

Michaił Kasjanow, który był premierem za rządów Władimira Putina w latach 2000-2004, powiedział, że przemówienie rosyjskiego prezydenta w D-Day było „bardzo słabe”.

Były premier Rosji Michaił Kasjanow powiedział, że uważa, że ​​prezydent Władimir Putin już zaczyna zdawać sobie sprawę, że przegrywa tę wojnę.

Kasjanow, który w latach 2000-2004 był premierem Putina, po zdymisjonowaniu ze stanowiska stał się zdecydowanym przeciwnikiem Kremla.

Były premier, który stoi na czele Partii Wolności Ludowej – ugrupowania opozycyjnego w Rosji, powiedział niemieckim mediom, że Putin wydawał się „trochę zdenerwowany” podczas swojego przemówienia z okazji Dnia Zwycięstwa w Rosji.

Przesyłaj najnowsze wiadomości o inwazji na Ukrainę z najbardziej zaufanych źródeł wiadomości na świecie za pomocą Flasha. Nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta kończy się 31 października 2022

„Reakcja i retoryka Putina były bardzo słabe” – powiedział Kasjanow. DWDodał, że Putin „już zaczyna zdawać sobie sprawę, że przegrywa tę wojnę”.

W swoim przemówieniu rosyjski prezydent konsekwentnie obarczał winą za wojnę NATO i Zachód, twierdząc, że przed inwazją odmówili podjęcia „uczciwego dialogu”.

„W grudniu ubiegłego roku zaproponowaliśmy podpisanie traktatu o gwarancjach bezpieczeństwa. Rosja wezwała Zachód do prowadzenia uczciwego dialogu w poszukiwaniu wykonalnych i negocjacyjnych rozwiązań, uwzględniających wzajemne interesy” – powiedział Putin. Powiedziała 9 maja

„To wszystko na próżno. Kraje NATO nie chciały zwracać na nas uwagi, co oznacza, że ​​miały zupełnie inne plany. I to widzieliśmy”.

Ale Kasjanow twierdził, że wewnętrzny krąg Putina ukrywał informacje i nie przedstawił pełnego obrazu rosyjskiej armii przed ogłoszeniem „specjalnej operacji wojskowej”.

„Jestem pewien, że został wprowadzony w błąd” – powiedział DW, dodając, że Putin „uważa, że ​​jego wojsko jest w dobrej formie”, aby w krótkim czasie przejąć kontrolę nad Ukrainą.

READ  NSW Pfizer Covid-19 Szczepionki priorytetowe dla młodych ludzi w Sydney – kto się kwalifikuje i jak zarezerwować

Kasjanow zauważył, że zaciekły opór Ukrainy i poparcie Zachodu były dla Putina zaskoczeniem.

„Teraz przechodzimy do kolejnego etapu – tej rywalizacji o potencjał gospodarczy, o potencjał militarny”.