Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Co stoi za akceptacją przez Koreę Północną epidemii COVID-19?

Korea Północna spędziła dwa i pół roku odrzucając zewnętrzne oferty szczepionek i konsekwentnie twierdziła, że ​​jej wyższy socjalistyczny system chroni 26 milionów ludzi przed „zjadliwym wirusem”, który zabił miliony na całym świecie.

Tak więc nagłe rozpoznanie lokalnych przypadków COVID-19 w tym tygodniu sprawiło, że wielu ludzi z zewnątrz zastanawia się, jak naprawdę są złe rzeczy.

Rośnie obawa, że ​​może to spowodować poważny kryzys humanitarny w kraju z jedną z najgorszych publicznych infrastruktur medycznych na świecie.

Ponieważ Korea Północna jest hermetycznie zamknięta od początku 2020 r., bez regularnych reporterów, pracowników pomocy lub dyplomatów, odczytywanie sytuacji jest grą w zgadywanie.

North podał niejednoznaczny opis szerzącej się gorączki dla państwowych mediów.

Są jednak pewne niepokojące fakty: nie zgłasza się żadnych szczepionek, możliwości testowania są bardzo ograniczone, system medyczny jest przerażający, a ubóstwo jest powszechne.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszenia, strzałki w prawo iw lewo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 10 sekund

Korea Północna zdaje sobie sprawę z trudności w powstrzymaniu epidemii COVID-19.

Niektórzy eksperci twierdzą, że bez natychmiastowych dostaw pomocy zagranicznej Korea Północna może stanąć w obliczu ogromnej liczby zgonów i obrażeń.

Jednak inni twierdzą, że Korea Północna wykorzystuje swoją akceptację wybuchu, aby zmobilizować opinię publiczną przeciwko wirusowi i skonsolidować kontrolę nad własnym narodem.

Oto spojrzenie na to, jak może wyglądać blokada w jednym z najbardziej zamkniętych krajów na świecie.

Co wiadomo o epidemii?

W czwartek Korea Północna ogłosiła, że ​​nieokreślona liczba osób w Phenianie została zarażona formułą omicron. Opisała epidemię jako „najpoważniejszą sytuację kryzysową w stanie”.

Ludzie oglądający ekran telewizora pokazujący przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Un
Reżim Kim Dzong Una zawsze utrzymywał swój komunistyczny reżim, aby chronić Koreańczyków z Północy przed wirusem.(AFP: Ahn Young Joon)

Jednak nie był jasny co do zakresu, a media północnokoreańskie używały niejasnego języka.

Oficjalne doniesienia mediów podały w piątek, że „gorączka” rozprzestrzenia się „wybuchowo” od końca kwietnia, zabijając sześć osób, wywołując chorobę 350 000 osób i umieszczając 187 800 przypadków w kwarantannie.

Powiedzieli, że u jednego ze zmarłych zdiagnozowano wariant Omicron.

Następnie w sobotę Korea Północna zgłosiła 21 nowych zgonów i kolejne 174 440 z objawami gorączki.

Według stanu na niedzielę Korea Północna zgłosiła łącznie 42 zgony i 820 620 podejrzanych przypadków, z 324 550 osobami pod opieką medyczną.

Większość osób z gorączką prawdopodobnie zachoruje na wirusa, powiedział Kim Sein-joon, profesor z Korea University College of Medicine w Seulu. Powiedział, że Korea Północna ma ograniczoną liczbę zestawów testowych na COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że Korea Północna zgłosiła testy 64 200 osób od początku epidemii, co jest bardzo małą liczbą w porównaniu z innymi krajami. Liczba testów na COVID-19 w Korei Południowej wynosi około 172 milionów.

Wybuch Korei Północnej może być powiązany z masową paradą wojskową 25 kwietnia, podczas której przywódca Kim Dzong Un mówił o swojej broni jądrowej w obecności dziesiątek tysięcy mieszkańców i sił Pjongjangu.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un salutuje żołnierzom podczas parady wojskowej
Kim Dzong-un nakazał urzędnikom kontynuowanie projektów państwowych, w tym wystrzeliwania rakiet.(Reuters: Centralna Agencja Prasowa)

Wirus Omicron mógł przedostać się do Korei Północnej przez jej północną granicę z Chinami, kiedy w styczniu ponownie otworzył ruch kolejowy między tymi dwoma krajami.

Granice zostały już zamknięte.

Jakie są wyzwania?

Wybuch epidemii może być katastrofalny, ponieważ mieszkańcy Korei Północnej pozostają w dużej mierze nieszczepieni i cierpią z powodu chronicznych niedoborów leków i sprzętu medycznego.

„Korea Północna ma wielu słabych ludzi, którzy nie mają silnego układu odpornościowego. Jej oficjalny wskaźnik szczepień wynosi zero i nie ma pigułek na COVID-19” – powiedział profesor Kim.

Dodał, że „Korea Północna może skończyć z najgorszymi wskaźnikami zgonów i epidemii na świecie w stosunku do wielkości jej populacji” bez wsparcia z zewnątrz.

Pracownik w masce na twarz wyciera blat w sklepie spożywczym
Korea Północna spędziła większość pandemii odrzucając zagraniczne oferty szczepionek.(AP: Cha Seung-ho / Plik)

W wielu krajach rozwiniętych Omicron spowodował znacznie mniej hospitalizacji i zgonów niż poprzednie warianty koronawirusa.

Ale to głównie z powodu szczepionek, stosowania tabletek przeciwwirusowych COVID-19, skutecznego leczenia na oddziałach intensywnej terapii i populacji, które wcześniej były narażone na wirusa.

READ  Królowa, książę William i Kate wydają wiadomość urodzinową dla córki Harry'ego i Meghan, Lillibit