Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Całkowite uprawnienia do ochrony „suwerenności energetycznej” Polski

Ponad rok po inwazji Rosji na Ukrainę, która wstrząsnęła europejskim sektorem energetycznym, francuska firma TotalEnergies powiedziała, że ​​pomoże Polsce zbudować krajowy sektor energetyczny. Zdjęcie pliku autorstwa Kreml Pool/UPI
Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas szczytu NATO Bukaresztańska Dziewiątka (B9) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 22 lutego. Total Energies powiedział, że pomoże to zapewnić „suwerenność energetyczną” polskiej gospodarce, niegdyś silnie uzależnionej od Rosji. . Fot. Przemysław Keler/KPRP

6 marca (UPI) — Francuski gigant Total Energies powiedział w poniedziałek, że podjął niezbędne kroki w celu wsparcia „suwerenności energetycznej” w Polsce poprzez budowę portfela biogazu i energii słonecznej w kraju Europy Wschodniej.

Na nieujawnione warunki, powiedział TotalEnergies Otrzymało Polska Grupa Biogazowa (PGB), główny producent biogazu w Polsce.

Reklama

Biogaz, znany również jako odnawialny gaz ziemny, pochodzi z rozkładu materii organicznej, zwykle obornika mlecznego lub składowanych odpadów. Ten rozkład uwalnia metan, który jest skoncentrowany i rafinowany, aby zapewnić konsumentom alternatywę dla konwencjonalnego gazu ziemnego.

Gaz ziemny jest ważny dla Polski. Polska, była republika radziecka, była całkowicie zależna od Rosji w zakresie dostaw gazu ziemnego przed wybuchem wojny na Ukrainie w zeszłym roku.

PGB posiada i eksploatuje kilkanaście biogazowni w Polsce. Tymczasem przejęcie oznacza, że ​​TotalEnergies ma w swoim portfelu wystarczającą ilość biogazu, aby zaspokoić roczne zużycie gazu przez 4 miliony francuskich konsumentów, co czyni go drugim co do wielkości producentem w Europie.

W innym miejscu francuska firma poinformowała, że ​​weszła na polski rynek fotowoltaiczny z sześcioma projektami fotowoltaicznymi na różnych etapach rozwoju, z ukończoną produkcją o mocy 200 MW.

„Dzięki tym dwóm transakcjom z przyjemnością wspieramy Polskę w rozwoju energetyki odnawialnej i wzmacnianiu jej suwerenności energetycznej” – powiedział Stefan Michael, Head of Gas, Renewables and Power w Total Energies.

READ  Polska koalicja rządząca prawicowa traci większość w parlamencie UE Katolicki Mateusz Moraveki Senat RP

Rosja od dawna oskarżana jest o wykorzystywanie swoich ogromnych bogactw naftowych i gazowych do celów geopolitycznych. Aby rozwiązać problem czarno-białych uprzedzeń, europejscy prawodawcy powiedzieli na początku tego roku, że państwa członkowskie muszą znaleźć wystarczającą ilość odnawialnego gazu ziemnego, aby zastąpić 20% średniego importu rosyjskiego gazu rocznie.

Państwa członkowskie muszą ostatecznie całkowicie zrezygnować z paliw kopalnych, dodali parlamentarzyści.