Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Całkowite uprawnienia do ochrony „suwerenności energetycznej” Polski

Całkowite uprawnienia do ochrony „suwerenności energetycznej” Polski

Ponad rok po inwazji Rosji na Ukrainę, która wstrząsnęła europejskim sektorem energetycznym, francuska firma TotalEnergies powiedziała, że ​​pomoże Polsce zbudować krajowy sektor energetyczny. Zdjęcie pliku autorstwa Kreml Pool/UPI
Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas szczytu NATO Bukaresztańska Dziewiątka (B9) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 22 lutego. Total Energies powiedział, że pomoże to zapewnić „suwerenność energetyczną” polskiej gospodarce, niegdyś silnie uzależnionej od Rosji. . Fot. Przemysław Keler/KPRP

6 marca (UPI) — Francuski gigant Total Energies powiedział w poniedziałek, że podjął niezbędne kroki w celu wsparcia „suwerenności energetycznej” w Polsce poprzez budowę portfela biogazu i energii słonecznej w kraju Europy Wschodniej.

Na nieujawnione warunki, powiedział TotalEnergies Otrzymało Polska Grupa Biogazowa (PGB), główny producent biogazu w Polsce.

Reklama

Biogaz, znany również jako odnawialny gaz ziemny, pochodzi z rozkładu materii organicznej, zwykle obornika mlecznego lub składowanych odpadów. Ten rozkład uwalnia metan, który jest skoncentrowany i rafinowany, aby zapewnić konsumentom alternatywę dla konwencjonalnego gazu ziemnego.

Gaz ziemny jest ważny dla Polski. Polska, była republika radziecka, była całkowicie zależna od Rosji w zakresie dostaw gazu ziemnego przed wybuchem wojny na Ukrainie w zeszłym roku.

PGB posiada i eksploatuje kilkanaście biogazowni w Polsce. Tymczasem przejęcie oznacza, że ​​TotalEnergies ma w swoim portfelu wystarczającą ilość biogazu, aby zaspokoić roczne zużycie gazu przez 4 miliony francuskich konsumentów, co czyni go drugim co do wielkości producentem w Europie.

W innym miejscu francuska firma poinformowała, że ​​weszła na polski rynek fotowoltaiczny z sześcioma projektami fotowoltaicznymi na różnych etapach rozwoju, z ukończoną produkcją o mocy 200 MW.

„Dzięki tym dwóm transakcjom z przyjemnością wspieramy Polskę w rozwoju energetyki odnawialnej i wzmacnianiu jej suwerenności energetycznej” – powiedział Stefan Michael, Head of Gas, Renewables and Power w Total Energies.

READ  Polskie centra handlowe uświadamiają inwestorom, dlaczego 90% udziałowców EPP mieliby stanowić mieszkańcy RPA?

Rosja od dawna oskarżana jest o wykorzystywanie swoich ogromnych bogactw naftowych i gazowych do celów geopolitycznych. Aby rozwiązać problem czarno-białych uprzedzeń, europejscy prawodawcy powiedzieli na początku tego roku, że państwa członkowskie muszą znaleźć wystarczającą ilość odnawialnego gazu ziemnego, aby zastąpić 20% średniego importu rosyjskiego gazu rocznie.

Państwa członkowskie muszą ostatecznie całkowicie zrezygnować z paliw kopalnych, dodali parlamentarzyści.