Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Miedwiediew wysuwa pomysł przesunięcia granic Polski

Miedwiediew wysuwa pomysł przesunięcia granic Polski

LONDYN, 24 lutego (Reuters) – Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w piątek, że jedynym sposobem Moskwy na zapewnienie trwałego pokoju z Ukrainą jest jak najdalsze odsunięcie granic wrogich państw. Polska członek NATO.

Miedwiediew, który jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji, skomentował to w wiadomości na swoim koncie Telegram dokładnie rok po wysłaniu dziesiątek tysięcy żołnierzy na Ukrainę w ramach „specjalnej operacji wojskowej” mającej na celu ochronę rosyjskojęzycznych. Zadbaj o własne bezpieczeństwo.

Ukraina twierdzi, że broni się przed niesprowokowaną agresywną wojną w stylu kolonialnym i siłą odzyskuje całe swoje terytorium, w tym Krym, który Rosja zaanektowała w 2014 roku.

Miedwiediew, sojusznik prezydenta Władimira Putina, przewidział w piątek, że Rosja zwycięży i ​​że jakieś luźne porozumienie ostatecznie zakończy walki.

„Zwycięstwo zostanie osiągnięte. Wszyscy chcemy, aby stało się to jak najszybciej. Ten dzień nadejdzie” – powiedział Miedwiediew. Przepowiedział, że trudne negocjacje z Ukrainą i Zachodem zakończą się „jakiś porozumieniem”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Powiedział jednak, że umowa nie będzie tak zwanymi „fundamentalnymi porozumieniami w sprawie prawdziwych granic” i będzie niczym więcej niż europejskim paktem bezpieczeństwa, dodając, że rozszerzenie własnych granic byłoby teraz dla Rosji niezbędne.

„Dlatego tak ważne jest osiągnięcie wszystkich celów specjalnej operacji wojskowej. Odsunięcie w jak największym stopniu granic, które zagrażają naszemu krajowi, nawet jeśli są to granice Polski” – powiedział Miedwiediew.

Polska ma długie wschodnie granice z Ukrainą i sojuszniczą Rosją Białorusią, aw północno-wschodnim narożniku ma 200-kilometrową granicę z rosyjskim obwodem kaliningradzkim.

Jakakolwiek ingerencja w granice Polski po raz pierwszy w historii postawiłaby Rosję w bezpośrednim konflikcie z NATO. W przemówieniu wygłoszonym w Warszawie w tym tygodniu prezydent USA Joe Biden zobowiązał się do obrony „każdego centymetra” NATO, gdyby doszło do ataku.

57-letni Miedwiediew przyjmuje coraz bardziej jastrzębi ton i od początku wojny dokonuje serii jawnych interwencji, podczas gdy niektórzy analitycy polityczni sugerują, że jest on jednym z potencjalnych następców Putina.

READ  Oferta rugby na miejsce olimpijskie w Paryżu na Igrzyskach Europejskich w Polsce - The Irish Times

Reportaż Andrew Osborne’a i Caleba Daviesa; Edytowanie przez Marka Trevelyana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.