Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Carta nabiera tempa, Samsung przedstawia zaktualizowaną wersję Ballie, a Volkswagen wprowadza ChatGPT do samochodów

Kredyty obrazkowe: SAMSUNG

Witajcie, drodzy przyjaciele, i witajcie w Tygodniu Przeglądu (WiR), regularnym podsumowaniu godnych uwagi wydarzeń technologicznych w TechCrunch w ciągu ostatnich kilku dni. Nasz zespół pracujący w terenie na targach CES 2024 miał wiele do przekazania na temat pokazu — a będzie ich więcej. (Tutaj znajdują się obszerne podsumowania wszystkich ogłoszeń.) Świat nie przestał jednak zwracać się w stronę targów CES.

W tym wydaniu WiR omawiamy rzekomo nieetyczną taktykę Karty, domowego robota Ballie firmy Samsung, wprowadzenie przez Volkswagena ChatGPT do swoich samochodów oraz przyjęcie przez Amazon bardziej produktywnej sztucznej inteligencji. W programie są także uruchomienie sklepu GPT OpenAI, porażka Logana Paula w CryptoZoo, egzoszkielet robota Harvarda i poważny atak hakerski na Fidelity Financial.

Jest sporo do zrobienia, więc nie będziemy zwlekać. Ale najpierw przypomnienie, aby zarejestrować się tutaj, aby otrzymywać WiR w swojej skrzynce odbiorczej w każdą sobotę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Najczesciej czytane

Karta etyczna, o której mowa: Carta, firma zarządzająca tabelami kapitalizacji, została oskarżona o nieetyczną taktykę przez dyrektor generalną startupu Linear, Kari Saarinen. Saarinen zarzucił w poście na LinkedIn, że Carta niewłaściwie wykorzystała poufne informacje powierzone firmie przez start-upy w dążeniu do własnych celów. Carta zdecydowała się wyjść z handlu wtórnego po tym, jak wiarygodność została nadszarpnięta.

Powrót Ballie od Samsunga: Pamiętacie Ballie, sferycznego robota domowego Samsunga, który pojawił się na targach CES 2020? Samsung powrócił do tegorocznego przemówienia dzięki kilku gorącym ulepszeniom AI. Nowy, ulepszony Ballie ma mniej więcej wielkość kuli do kręgli, ma wyświetlacz 1080p i przestrzenny czujnik lidarowy, który pomaga mu poruszać się po pomieszczeniach i przeszkodach.

Samochody Volkswagena otrzymują ChatGPT: Volkswagen wchodzi do gry ChatGPT. Niemiecki producent samochodów ogłosił w poniedziałek plany dodania chatbota opartego na sztucznej inteligencji do wszystkich modeli Volkswagena wyposażonych w asystenta głosowego IDA. Dlaczego? Oczywiście dla kierowców, którzy chcą, aby chatbot AI czytał im na głos wyszukiwane treści.

READ  Wygląda na to, że wersja beta Modern Warfare 2 rusza 15 sierpnia

Amazon, GenAI i odzież: Niedawno zwrócił się do generatywnej sztucznej inteligencji, aby ulepszyć recenzje produktów, Amazon w tym tygodniu podzielił się tym, jak obecnie wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom kupować ubrania w Internecie. Firma korzysta ze spersonalizowanych rekomendacji rozmiarów, narzędzia Fit Insights dla sprzedawców, funkcji opartych na sztucznej inteligencji na podstawie recenzji kroju pozostawionych przez innych klientów oraz przeprojektowanych tabel rozmiarów, aby umożliwić klientom znalezienie lepiej dopasowanej odzieży na rynku Amazon.

Sklep GPT OpenAI: OpenAI uruchomiło sklep z GPT, niestandardowymi aplikacjami chatbotów obsługiwanymi przez modele AI generujące tekst i obrazy (np. GPT-4 i DALL-E 3). Sklep GPT, jak się go nazywa, znajduje się w nowej karcie klienta internetowego ChatGPT i zawiera kolekcję GPT opracowaną przez partnerów OpenAI i szerszą społeczność programistów.

Odzyskiwanie CryptoZoo. . . Może: Logan Paul oferuje zwrot pieniędzy za CryptoZoo, nieudaną i oszukaną grę NFT inspirowaną Pokémonami, którą uruchomił w 2021 roku. Haczyk? Nie możesz go pozwać, jeśli odzyskasz pieniądze. Morgan ma pełną historię.

Nowy dzień, nowy egzoszkielet: Wspólny zespół z Uniwersytetów Harvarda i Uniwersytetu Bostońskiego opracował miękki egzoszkielet robota, który wykrywa ruch i wykorzystuje algorytmy do oceny chodu pieszego. Silniki uruchamiane linką pomagają w przejściu w połowie drogi. Jeśli obiecujące wczesne wyniki będą jakąś wskazówką, możliwe, że pewnego dnia ta nowa technologia zostanie wprowadzona na rynek, pisze Brian.

Przełom w wierności: Gigant świadczący usługi w zakresie nieruchomości Fidelity National Financial potwierdził, że hakerzy ukradli dane 1,3 miliona jego klientów podczas listopadowego cyberataku, w wyniku którego firma na tydzień wyłączyła się z sieci. W zgłoszeniu do federalnych organów regulacyjnych Fidelity nie podała, jakie konkretne dane klientów zostały skradzione, ale – jak napisał Zack – wszystko wskazuje na to, że są to dane osobiste lub wrażliwe.

READ  AFL i Google sprawiają, że piłka nożna jest bardziej dostępna

KYC i GenAI: KYC, czyli Know Your Customer, to proces mający na celu pomóc instytucjom finansowym, startupom fintech i bankom w weryfikacji tożsamości swoich klientów. Często zdarza się, że uwierzytelnienie KYC obejmuje „dowód tożsamości ze zdjęciem” lub zweryfikowane zdjęcia siebie w celu potwierdzenia, za kogo się podaje. Ale GenAI może zasiać wątpliwości w tych kontrolach.

Zwolnienia na Twitchu: Kolejna runda zwolnień uderza w Twitcha. Platforma przesyłania strumieniowego należąca do Amazona zwolni 35% personelu, czyli prawie 500 pracowników, co będzie najnowszym ciosem dla i tak już oblężonej firmy, która w zeszłym roku zwolniła setki miejsc pracy w związku ze zmianami przywództwa, rosnącymi kosztami operacyjnymi i niezadowoleniem społeczności.

Mój głos

Potrzebujesz podcastu, którego możesz słuchać podczas zmywania naczyń, dojazdów do pracy lub wykonywania codziennych obowiązków? Dobra wiadomość – TechCrunch tworzy odcinki, które załatwią sprawę.

NA sprawiedliwośćW środowym, odnowionym odcinku ekipa zapoznała się z wiadomością, że PhotoRoom zbiera więcej pieniędzy, Treasure Financial redukuje personel, a dwie firmy z branży mikromobilności łączą siły, próbując wykorzystać skalę na swoją korzyść. Przyjrzeli się także temu, co dzieje się w świecie sprzętu AI, dlaczego Keith Rabois wraca do Khosla Ventures, a Seedstars Africa Ventures dodaje 30 milionów dolarów do swojego nadchodzącego funduszu.

Tymczasem ludzie w jest znalezione Rozmawiał z Marcusem Wittem, współzałożycielem Babbel, aplikacji do nauki języków, która działa od 2007 roku. Marcus opowiedział, dlaczego zdecydował się ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego i objąć stanowisko prezesa zarządu oraz jak czterej założyciele pracowali razem, aby utrzymać pierwotną misję Babbel nawet po prawie 20 latach.

i dalej Reakcja łańcuchowa, Jacqueline przeprowadziła wywiad z Michaelem Sonnensheinem, dyrektorem generalnym Grayscale Investments. Grayscale to firma inwestująca w aktywa cyfrowe, której celem jest dostarczanie produktów i usług inwestorom instytucjonalnym i detalicznym; Najbardziej znany jest ze swojego Grayscale Bitcoin Trust, a teraz z nowego produktu Bitcoin ETF.

READ  Nowe słuchawki Anker Soundcore Liberty 3 Pro obsługują wysokiej jakości dźwięk LDAC

TechCrunch+

Abonenci TC+ uzyskują dostęp do szczegółowych komentarzy, analiz i ankiet, o których wiesz, jeśli już jesteś subskrybentem. Jeśli nie, rozważ subskrypcję. Oto kilka najważniejszych wydarzeń z tego tygodnia:

Dylemat Siri: Hage pisze, że system Siri firmy Apple musi stać się inteligentniejszy i szybszy, aby konkurenci nie pozostawili go w tyle (zakładając, że jeszcze tego nie zrobili).

Firmy sceptyczne wobec GenAI: Generatywna sztuczna inteligencja cieszy się dużym zainteresowaniem, od narzędzi do generowania obrazów, takich jak Midjourney, Runway, po ChatGPT OpenAI. Firmy nie są jednak przekonane, że technologia może pozytywnie wpłynąć na ich wyniki finansowe; Tak przynajmniej wynika z sondaży.

Bilionowa luka w płynności: Jak pomocne są dziś rynki kapitału podwyższonego ryzyka? Według Alexa wartość bardziej dojrzałych amerykańskich start-upów, które muszą znaleźć wyjście, osiągnie w trzecim kwartale 2023 roku poziom 1 biliona dolarów, co stanowi ogromny (i rosnący) problem.