Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chaintrack Triple E został zainstalowany w nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Chaintrack Triple E został zainstalowany w nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Chaintrack Triple E został zainstalowany w nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia
Chaintrack Triple E został zainstalowany w nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Polska Ekspert w dziedzinie inżynierii rozrywkowej Triple E zaprojektował i dostarczył 12 wiodących w branży systemów Chaintrack dla nowo otwartej światowej klasy Sali Koncertowej w Katowicach – nowego obiektu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR).

Nowy budynek określano jako salę koncertową z „idealnie zaprojektowaną akustyką”. Oprócz mniejszych przestrzeni i atrium, w sercu budynku znajduje się Wielka Sala Koncertowa na 1800 miejsc, która ma hybrydową formę, która łączy klasyczne projekty „pudełek po butach” z nowszymi projektami „winnic”.

12 systemów Chaintrack wyposażonych w spiralne powierzchnie do przechowywania zostało zainstalowanych na trzech poziomach balkonów w Wielkiej Sali Balowej, po cztery systemy na każdym poziomie. Po każdej stronie balkonu znajdują się dwa systemy, które dzielą wspólną powierzchnię składowania, a układ torów jest odwrócony na każdym poziomie i po każdej stronie. Instalacja wymagała ponad 450 metrów prowadnicy łańcuchowej dla obszarów rozmieszczonych w całej hali oraz w pustkach utworzonych w bocznych ścianach przestrzeni. Na prowadnicach łańcuchowych znajdują się kurtyny zaprojektowane tak, aby po rozłożeniu zmieniać akustykę widowni.

System Chaintrack został wprowadzony na rynek w 2000 roku i zdobył nagrodę Produktu Roku za nowy podrabiany produkt w LDI w Las Vegas. Ścieżka łańcucha składa się z obrobionej maszynowo sekcji UHMW, która utrzymuje górę podwójnego łańcucha rolkowego 3/8 cala. UHMW jest wstawiany do niestandardowych profili aluminiowych Triple E. Złożone spiralne strefy układania są w pełni wstępnie zmontowane i testowane w Triple E przed wysyłką do Polski.

Triple E dostarczył sprzęt za pośrednictwem warszawskiej firmy LTT zajmującej się projektowaniem technologii teatralnych, która zamówiła system Chaintrack bezpośrednio u dyrektora zarządzającego Triple E, Davida Edelsteina, po spotkaniach terenowych w Katowicach.

„Ten projekt okazał się wielkim sukcesem i był dobrze zarządzany przez LTT” – mówi Edelstein. „Firma LTT przeprowadziła instalację bardzo sprawnie, a Triple E otrzymała dokładne informacje na rysunkach, co pozwoliło nam stworzyć zakrzywione tory idealnie dopasowane do obwodu hali. Kolejnym sukcesem było to, że powierzchnie magazynowe w hali zostały rozmieszczone z dala od innych systemach budynkowych, co często stanowi problem w tego typu instalacjach.

READ  Influencerka fitness zaleca „zdrowe odżywianie” podczas wyjść do popularnego klubu nocnego na Ibizie

Otwarcie Wielkiej Sali Koncertowej odbyło się w październiku 2014 roku koncertem NOSPR, podczas którego wykonano różne utwory najważniejszych kompozytorów, w tym Brahmsa i Beethovena.

Budynek NOSPR jest częścią planowanego „centrum kulturalnego” Katowic, w skład którego wejdą także Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Muzeum Śląskie. Teren ten był wcześniej 20-hektarową „pustką pogórniczą” i nadal przechodzi reaktywację.

20 lutego 2015 r