Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chińska Komisja Zdrowia przestała publikować codzienne dane dotyczące COVID, ponieważ liczba zarażonych osób rośnie

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) przestała publikować codzienne dane dotyczące COVID-19, w związku z wątpliwościami co do ich wiarygodności, ponieważ infekcje eksplodują w następstwie nagłego złagodzenia surowych ograniczeń.

„Odpowiednie informacje dotyczące COVID zostaną opublikowane przez Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w celach informacyjnych i badawczych” – poinformowała komisja w oświadczeniu.

Nie określono przyczyn zmiany ani częstotliwości aktualizowania przez China CDC informacji o COVID.

Wstrzymanie przez NHC zgłaszania całkowitej dziennej liczby infekcji i zgonów wynika z rosnących obaw związanych z brakiem istotnych informacji, odkąd Pekin dokonał gruntownych zmian w swojej polityce dotyczącej koronawirusa, która nałożyła setki milionów obywateli na nieustanne blokady i uderzyła w drugi co do wielkości kraj na świecie. Gospodarka.

Pomimo rekordowego wzrostu infekcji NHC nie zgłosiło żadnych zgonów z powodu COVID-19 w całym kraju przez cztery kolejne dni przed wstrzymaniem publikacji danych.

Chiny zawęziły definicję zgłaszania zgonów z powodu COVID, licząc przypadki zapalenia płuc lub niewydolności oddechowej związanej z COVID, co zaskoczyło światowych ekspertów ds. zdrowia.

Brytyjska firma zajmująca się danymi zdrowotnymi Airfinity oszacowała w zeszłym tygodniu, że Chiny odnotowują ponad milion infekcji i 5000 zgonów dziennie.

Osoby w PPE stoją przed domem pogrzebowym, podczas gdy inni wchodzą w maskach.
Brytyjska firma zajmująca się danymi zdrowotnymi szacuje, że Chiny odnotowują ponad milion infekcji i 5000 zgonów dziennie.(agencji Reutera)

Oficjalne liczby są mniej wiarygodne ze względu na mniejszą liczbę testów

Po tym, jak przypadki COVID pobiły dzienne rekordy pod koniec listopada, w tym miesiącu NHC przestał zgłaszać bezobjawowe infekcje, co utrudnia śledzenie przypadków.

Oficjalne dane z Chin stały się niewiarygodnym przewodnikiem, ponieważ w całym kraju wykonywano mniej testów, a Chiny były rutynowo oskarżane o niedoszacowanie liczby infekcji i zgonów.

Stany Zjednoczone również rzadziej zgłaszały przypadki COVID, przechodząc z codziennych aktualizacji na cotygodniowe, powołując się na potrzebę zmniejszenia obciążenia sprawozdawczego na obszarach lokalnych.

Światowa Organizacja Zdrowia nie otrzymała żadnych danych z Chin na temat nowych przyjęć do szpitali z powodu koronawirusa, odkąd Pekin złagodził obostrzenia.

Organizacja twierdzi, że luka w danych może być spowodowana walką władz o policzenie przypadków w najbardziej zaludnionym kraju świata.

Ludzie w maskach niosą kadzidełka w buddyjskiej świątyni.
Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że luka w danych może wynikać z trudności władz w liczeniu przypadków w najbardziej zaludnionym kraju świata.

„Chiny wkraczają w najniebezpieczniejsze tygodnie epidemii” – czytamy w notatce badawczej Capital Economics.

„Władze nie podejmują obecnie prawie żadnych wysiłków, aby spowolnić rozprzestrzenianie się infekcji, a wraz z rozpoczęciem migracji przed Nowym Rokiem Księżycowym wszystkie części kraju, w których obecnie nie występuje duża fala COVID, wkrótce będą”.

Po latach narzucania surowych zasad, rezygnacja prezydenta Xi Jinpinga z polityki nierozprzestrzeniania nowego koronawirusa podkreśla teraz plan wyjścia kraju z Hongkongu, który planuje ponowne otwarcie granic Chin.

„Statystyki i rzeczywistość są daleko od siebie”

Nagłe złagodzenie ograniczeń przez Chiny, w tym odwołanie masowych testów na dużą skalę, zdezorientowało obywateli i podsyciło frustrację w miarę wzrostu liczby przypadków, podczas gdy oficjalne dane pozostają niejednolite.

„Nie policzyliście mnie, kiedy uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID i nie wiedzieliście, kiedy uzyskałem wynik negatywny. Statystyki i rzeczywistość są tak bardzo od siebie różne” – napisał jeden z użytkowników platformy podobnej do Twittera w Chinach po tym, jak NHC zawiesiło swoją codzienną sprawę . raportów, dodając, że przez długi czas nie było potrzeby ich publikowania.

Miasta Qingdao i Dongguan oszacowały ostatnio dziesiątki tysięcy codziennych infekcji COVID, znacznie więcej niż krajowa dzienna liczba przypadków bezobjawowych.

Ludzie zaglądający do szpitala przez okno.
Krajowy system opieki zdrowotnej jest bardzo obciążony, ponieważ personel musi pracować podczas choroby.(Reuters: Ali Song)

Kilka modeli i raportów z ostatnich dni przewidywało nawet dwa miliony zgonów z powodu COVID, gdy wirus rozprzestrzenia się w wiejskich częściach kraju, grożąc zarażeniem najbardziej wrażliwej i nieszczepionej populacji w podeszłym wieku.

Krajowy system opieki zdrowotnej jest bardzo obciążony, a personel jest proszony o pracę podczas choroby, a nawet ponownie zatrudnia emerytowanych pracowników medycznych w społecznościach wiejskich, aby pomagali w oddolnych wysiłkach, według państwowych mediów.

Wzmocnieniem pilnej potrzeby jest zbliżający się Nowy Rok Księżycowy w styczniu, kiedy duża liczba ludzi wraca do domu.

Codzienne zgłoszenia do centrum ratunkowego we wschodnim mieście Hangzhou wzrosły ostatnio średnio ponad trzykrotnie w porównaniu z poziomem z zeszłego roku, podała w niedzielę telewizja państwowa, powołując się na urzędnika ds. zdrowia w Hangzhou.

Wschodnie miasto Suzhou poinformowało również w późną sobotę, że jego linia alarmowa otrzymała w czwartek 7233 wezwań.

agencji Reutera

READ  Oczekuje się, że fala upałów przetaczająca się przez Europę, która wywołała „czerwony” alarm, pogorszy się w Wielkiej Brytanii