Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Król Karol powtarza słowa królowej Elżbiety, gdy przekazuje swoją pierwszą wiadomość bożonarodzeniową

Król Karol III wygłosił swoje pierwsze orędzie bożonarodzeniowe, składając hołd królowej Elżbiecie II, powtarzając słowa żalu swojej zmarłej matki.

W zeszłe Boże Narodzenie królowa Elżbieta mówiła o swoim osobistym bólu po stracie męża, księcia Filipa, na początku tego roku.

W swoim niedzielnym przemówieniu król Karol powiedział, że Boże Narodzenie to „szczególnie wzruszający czas dla nas wszystkich, którzy stracili bliskich”.

Królowa Elżbieta zmarła 8 września w wieku 96 lat i została upamiętniona 19 września na państwowym pogrzebie w Opactwie Westminsterskim.

Podziękował tym, którzy wysłali „bardzo poruszające” kondolencje jemu i królowej Camilli, i powiedział, że rodzina królewska okazała „miłość i współczucie”.

Opierał się także na „wierze w Boga” zmarłej królowej i jej „wierze w ludzi”, mówiąc, że podziela ją „całym sercem”.

Charles przekazał nagraną wcześniej wiadomość, stojąc w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, gdzie pochowani są królowa i książę Filip.

Król Karol i królowa Camilla idą wiejską drogą przed innymi członkami rodziny królewskiej
Król Karol i królowa Camilla dołączyli do innych członków rodziny królewskiej na nabożeństwach bożonarodzeniowych w kościele św. Marii Magdaleny.(Reuters: Toby Melville)

Na ekranie pojawił się materiał wideo przedstawiający rodzinę królewską, w tym księcia Williama i księżną Walii Kate.

Księżna Walii w osobnym nagranym wcześniej przesłaniu do narodu w ramach kolędowania w Opactwie Westminsterskim powiedziała, że ​​pierwsze Boże Narodzenie rodziny królewskiej bez zmarłego monarchy „będzie zupełnie inne”.