Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chińska prowincja zakazuje przyjęć urodzinowych dla urzędników państwowych | Chiny

Władze w chińskiej prowincji zakazały urzędnikom publicznym i członkom partii komunistycznej urządzania przyjęć urodzinowych, ciepłych domów i innych uroczystości bankietowych.

Władze hrabstwa Funing w prowincji Yunnan również nałożyły ograniczenia na śluby i pogrzeby, ograniczając liczbę gości i budżety na żywność. Środki, które wydają się być ukierunkowane na potencjalną korupcję, obejmują zakaz używania oficjalnych pojazdów służbowych lub zbierania prezentów i gotówki, które są „wyraźnie wyższe”. [value] Niż normalna wzajemność ”.

Nakazano także członkom partii i urzędnikom powrócić na ekstrawaganckie wesela i pogrzeby. Procesje weselne nie mogą zawierać więcej niż 10 pojazdów, a przyjęcia weselne nie powinny przekraczać 20 stolików lub całkowitej listy gości liczącej 200 osób. Listę gości i koszt ślubu należy przekazać władzom przed imprezą, a prezenty są ograniczone do wartości Nieprzekraczający dochodu rozporządzalnego na osobę w ostatnim roku dla mieszkańców Funing Urbanites.

Pogrzeby powinny być proste i oszczędne Poradnictwo Powiedział, że przy mniejszej liczbie wieńców i mniejszej liczbie fałszywych pieniędzy pali się. Powiedziała: „Podczas pogrzebu surowo zabrania się zatrudniania płaczących zespołów, zespołów artystycznych lub zespołów tańca lwów do prowadzenia działań upamiętniających”.

Urzędnicy powiedzieli, że wprowadzono środki w celu „kontynuowania dobrego podejścia do ciężkiej pracy i oszczędności, zaszczepienia i praktykowania podstawowych wartości socjalistycznych oraz stworzenia dobrego miejskiego i wiejskiego krajobrazu z oszczędnością, uprzejmością i uczciwością”.

Wesela i pogrzeby są często postrzegane jako oznaki statusu i stają się coraz bardziej ekstrawaganckimi rzeczami. Rząd centralny w Chinach zawsze wzywał obywateli do ograniczenia uroczystości w imię oszczędności lub oszczędności Ogranicz ryzykowne zachowania.

W marcu media państwowe wzmiankowany Wiele prowincji w prowincjach Henan, Jiangxi i Shandong wydało wytyczne lub zasady zgodne z obietnicą. Ministerstwo Spraw Obywatelskich Zmobilizować organizacje społeczne do opracowania skromniejszych alternatyw, w tym ślubów grupowych.