Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiński Global Times twierdzi, że Australia może stać się amerykańskim „mięsem armatnim”

W nowym, zjadliwym artykule redakcyjnym, rzeczniczka komunistów Chin ogłosiła, że ​​Australia stanie się „mięsem armatnim” jako część kwartetu.

Podczas gdy Scott Morrison przygotowuje się do dołączenia do swoich amerykańskich, indyjskich i japońskich odpowiedników w pierwszym osobistym spotkaniu przywódców kwartetu, chiński państwowy tabloid uruchomił kolejną słowną bombę w Australii.

ten Premier Spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe BidenPremier Indii Narendra Modi i premier Japonii Yoshished Suga w Waszyngtonie, po tym, jak inicjatywa dyplomatyczna odbyła pierwsze w historii wirtualne spotkanie na początku tego roku.

Podczas gdy uczestnicy mają omówić szereg ważnych problemów – w tym COVID-19 Cyberbezpieczeństwo – wzajemne obawy Chiny prawdopodobnie zdominuje rozmowę.

Stąd nowy wstępniak od rzeczniczki komunistów Czasy globalne – był powszechnie uważany za nieoficjalny głos bardziej agresywnych poglądów Pekinu – oświadczając, że inicjatywa „nie jest w stanie wyrządzić dużej szkody Chinom” i że Australia, Indie i Japonia staną się „mięsem armatnim” dla Stanów Zjednoczonych.

„Podczas gdy mechanizm Kwartetu jest zaangażowany w podział Azji i agitację różnych mocarstw w celu powstrzymania Chin, jeśli Japonia, Indie i Australia pójdą za daleko w podążaniu za amerykańską strategią powstrzymania Chin, stanie się to mięsem armatnim, ponieważ Chiny będą zdecydowanie chronić swoje interesy” – mówią chińscy analitycy Czasy globalne, podobno ostrzegali, według reporterów Zhang Hui i Yan Yuzhu.

Analitycy poinformowali publikację, że zapowiedź AUKUS (Umowa o bezpieczeństwie między Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Australią z udziałem okrętów podwodnych o napędzie atomowym) w zeszłym tygodniu „przyćmił szczyt Kwartetu i osłabiłby członków Kwartetu, zwłaszcza Japonię i Indie, i uczyniłby szczyt mniej efektywnym”.

Lü Xiang, pracownik naukowy Chińskiej Akademii Nauk Społecznych, opisał czterech członków Kwartetu jako „czterech kolegów z oddziału z czterema różnymi chorobami” i powiedział, że inicjatywa nie będzie miała długoterminowej wartości strategicznej.

READ  Życie na Ziemi w Indiach pokazuje, dlaczego światu trudno jest zrezygnować z węgla po niepowodzeniu COP26

Zarówno pan Lu, jak i profesor stosunków międzynarodowych na chińskim uniwersytecie spraw zagranicznych Li Haidong określili Japonię jako „głównego inicjatora” kwartetu i powiedzieli, że im bardziej oczernia on Chiny, tym więcej Japonia zyska poparcie USA.

Japonia ma nadzieję, że zwiąże się ściśle z amerykańskim pojazdem, aby uzyskać bardziej znaczącą i międzynarodową pozycję w Azji Północno-Wschodniej. Pan Lu powiedział, że Japonia chce, aby siły amerykańskie pozostały w tym kraju i Korei Południowej, ale niezależnie od tego, czy Biden, stojąc w obliczu bezprecedensowych trudności w kraju i za granicą, zdecyduje się sprowokować dalszą prowokację w Chinach.

Ten artykuł był ostatnim groźbą tabloidu przeciwko Australii, który wcześniej opisywał nasz naród jako „arogancki” i „najbardziej nieprzyjazny kraj poza Stanami Zjednoczonymi” i grożący „uderzeniami rakiet dalekiego zasięgu” na australijską ziemię.

Reporterzy regularnie biorą do Czasy globalne Strony, które wyśmiewają i oczerniają wrogów największego kraju świata, często używając tych słownych bomb, ponieważ relacje nadal się pogarszają po ponad roku eskalacji napięć.

„Przygotuj się do wojny? Następnie zbuduj system antyrakietowy!” Redaktor portu, Hu Xijin, Tweetuj w majuPo tym, jak pan Morrison oświadczył, że byłoby „głupie” nie doceniać Potencjalne niebezpieczeństwo konfliktu zbrojnego z Chinami nad Tajwanem.

„Wierzę, że gdy australijskie wojska przybędą do Cieśniny Tajwańskiej, aby walczyć z Armią Ludowo-Wyzwoleńczą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chińskie pociski w odpowiedzi polecą w kierunku głównych baz wojskowych i powiązanych obiektów na ziemi australijskiej” – powiedział Hu.

Marcowe zamknięcie przez reportera Li Qingqing Australia oskarżona o wykonanie amerykańskiej oferty I próbując „tłumić Chiny”, oświadczając, że „podważamy prawa do rozwoju 1,4 miliarda Chińczyków”, podczas gdy Seria prowokacyjnych kreskówek Opublikowany w grudniu atakuje Australijskie Siły Obronne.

Stworzony przez artystę Liu Rui, Jedna z karykatur była odniesieniem publicznym Zarzuty australijskich żołnierzy przestępstwa wojenne, w tym przeciwko 39 Afgańczykom; Podczas Inny przedstawiał kangura.

READ  Singapur rozpocznie szczepienia nastolatków, podczas gdy premier zarysowuje plany ponownego otwarcia

Przemawiając z Nowego Jorku w środę rano, pan Morrison powiedział, że jest pewny siebie Australia może uniknąć „konfliktu, którego wszyscy chcemy uniknąć” z Chinami Pomimo rosnącej wrogości.

„Myślę, że obejmuje to nie tylko Australię i wiele krajów w naszym regionie, naszych przyjaciół z ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), ale myślę, że obejmuje to naszych partnerów z Kwartetu, Japonię i Indie … i bez wątpienia Chiny”. premier powiedział dziennikarzom.

Zapewnił też australijską publiczność, że Stany Zjednoczone pozostają bliskim sojusznikiem.

„Prezydent ma głębokie zrozumienie Indo-Pacyfiku – bardzo głębokie zrozumienie” – powiedział Morrison.

„Był w tej przestrzeni od bardzo dawna i zna to doskonale. To ogromne potwierdzenie naszego partnerstwa, że ​​rozumie te kwestie na tym poziomie i podzielamy ten cel pokoju.

„Dołączyliśmy do tego celu, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że stabilność, którą możemy zapewnić, przyniesie niezbędny pokój”.

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny Scott Morrison