Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chińskie kreskówki wyśmiewają przywódców G7 i „dwulicową” Australię

Chiny okazały pogardę dla przywódców Grupy Siedmiu narodów po tym, jak grupa dołączyła do żądania przejrzystości od Pekinu i naciskania na nowe śledztwo w sprawie pochodzenia pandemii koronawirusa.

Czasy globalne, rzecznik Chińskiej Partii Komunistycznej, promował karykatury, które wyśmiewały przywódców G7 i przedstawiały ich jako różne zwierzęta.

Obraz ma tytuł Najnowsze G7, zamieszczone przez chińskiego rysownika „Bantonglaoatang” w serwisie społecznościowym Weibo.

Czasy globalne Twierdziła, że ​​rysunek został w niedzielę pochwalony w mediach społecznościowych za „wyraźne i bezpośrednie ujawnienie złych intencji Zachodu próbującego nałożyć blokadę na Chiny”.

Związane z: Szef WHO celuje w Chiny

Związane z: Nowy niepokojący ruch wojskowy Pekinu

Kreskówka jest parodią Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci i zawiera obrazy dziewięciu zwierząt reprezentujących Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Włochy, Kanadę, Japonię, Niemcy, Francję, Australię i Indie.

Australia jest reprezentowana przez kangura, Stany Zjednoczone to łysy orzeł, Wielka Brytania to lew, Kanada to bóbr, Francja to kogut, Indie to słoń, Włochy to wilk, a Japonia jako shiba. Pies Inu i Niemiec reprezentowany przez czarnego jastrzębia.

Inne elementy karykatury to nadrukowany na rolce papieru toaletowego dolar amerykański, tort z nadrukowaną mapą Chin i japoński pies, który z czajnika wylewa zielony płyn do kubków z czajnika z radioaktywnym symbolem ostrzegawczym.

„Dzięki temu wciąż możemy rządzić światem” – czytamy w cytacie z kreskówki.

Czasy globalne Twierdzi, że różne wyrazy twarzy i gesty wskazują, że każdy przywódca G7 „ma swój własny topór, aby przezwyciężyć wspólne spiski mające na celu stłumienie Chin i wsparcie zachodniej hegemonii”.

Związane z: Plan Chin, by zaszkodzić Australii, napotyka na nową, dużą przeszkodę

W poście cytowano vlogera The Sharp Tongue Pumpkin, który powiedział, że portret Australii podkreśla „dwulicową” naturę tego kraju.

„Siedząc obok psa kangur, wyciągając lewą rękę nad banknotem z amerykańskim nadrukiem, trzymając torbę prawą ręką” Czasy globalne Napisał ,

READ  Wiedeń odzyskuje tytuł najbardziej przyjaznego miasta na świecie | Austria

„Kangur symbolizuje Australię o dwóch twarzach, która aktywnie współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi w powstrzymywaniu Chin, ale jest również chętna do zarabiania pieniędzy od Chin, swojego największego partnera handlowego, według »Sharp Tongue Pumpkin«”.

W poście cytowano również słowa blogera, który powiedział, że zdjęcia American Eagle pokazują, że kraj jest „uwięziony w narastającym kryzysie zadłużenia i konfliktach etnicznych, ale wciąż oskarża Chiny”.

Dalej twierdzi, że machanie ręką wilka pokazuje niechęć Włoch do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi przeciwko Chinom i że zielony napój, który wylewa Japonia jest „zanieczyszczoną wodą”, którą kraj planuje wypuścić do Oceanu Spokojnego ze zdewastowanej elektrowni jądrowej Fukushima roślina.

Publikacja twierdziła również, że niemiecki Black Hawk i francuski Dick wydają się bardziej zainteresowani ich własnymi sprawami niż „amerykańską propagandą”.

Związane z: Chiny: Australia winna „naruszeń”

Kreskówki są następne Oświadczenie wydane na zakończenie szczytu G7 w Kornwalii Wezwał do „terminowego, przejrzystego, prowadzonego przez ekspertów i opartego na nauce” badania, zwołanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), w celu ustalenia, jak zaczęła się pandemia.

Grupa wezwała również Chiny do „poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności”, odnosząc się do traktowania mniejszości etnicznej Ujgurów w Sinkiangu, a także Hongkongu.

Poprzednie badanie WHO dotyczące pochodzenia Covid-19 było utrudnione przez brak współpracy Chin. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że sprawa nie jest „wystarczająco szeroka” i że konieczne jest „dalsze dochodzenie”.

Podczas konferencji prasowej prezydenta USA Joe Bidena na zakończenie szczytu G7 zapytano go, co Chiny mogą zrobić, aby „zmniejszyć napięcia” z innymi krajami.

Uważam, że Chiny powinny zacząć działać bardziej odpowiedzialnie w zakresie międzynarodowych standardów praw człowieka i przejrzystości. „Przejrzystość jest ważna we wszystkich dziedzinach” – powiedział Biden.

„Nie byliśmy w stanie dostać się do laboratoriów, aby ustalić, czy – i nie doszedłem do wniosku, ponieważ nasza społeczność wywiadowcza nie jest jeszcze pewna – czy jest to wynik rynkowy, nietoperz wchodzący w interakcję ze zwierzętami (on oznaczało ludzi) … czy to był eksperyment wypaczony w laboratorium.

READ  Japonia atakuje samoloty w odpowiedzi na chińskie i rosyjskie samoloty bojowe

„Ważne jest, aby to wiedzieć”.